Zavrieť

Porady

Ako postupovať, keď ženu pri cisárskom reze "rezali zaživa"

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či má zmysel žalovať nemocnicu, alebo lekárov, lebo viem že zdravotníctvo drží spolu a chyby sa snaží vždy zakryť a ututlať, alebo či sa oplatí písať na úrad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, takže idem k veci :
30.1.2011, bol termín pôrodu nášho prvorodeného synčeka. Termín vyšiel presne, ženu to "chytilo" doobeda a poobede som ju viezol na kramáre. Všetko prebiehalo pomerne dobre a od pol šiestej som už bol pri žene na porodnej sale, pretože už jej aj pichly "epiduralku" a povedali že ma može zavolať-pretože som mal byť pri porode... Žena sa stále dostatočne "neotvárala" , postupne jej dopichovali ďalšie dávky "epiduralky" lebo kontrakcie boli stále silné... Všetko ale prebiehalo v pohode, znášala to dobre... Okolo, 22:00 nám lekárka oznámila že maličký bude musieť ísť cisárskym rezom, pretože sa žena stále viac neotvárala...Povedali že jej iba dopichnú nejakú inekciu na umrtvenie celého "spodku" - takýto je vraj postup... Poslali ma teda vedla do miestnosti, pretože pri operačnom zákroku otecko byť nemôže... Dovtedy prebiehalo teda všetko v norme... Po porode mi ukázali malého, pofotil som ho a poslali ma von, že ženu budú viesť okolo... Tak som išiel von na chodbu... Po pár minútach ženu viezol doktor na lehátku a tešil som sa že prehodím s ňou pár slov, lenže ona bola pod plnou narkózou, čo mi bolo ihneď divné... Po pôrode mi všetko vysvetlila z jej pohľadu... TAKŽE : dopichli jej injekciu na umŕtvenie spodnej časti tela. Chvílu potom jej dali plachtu tak áby zákrok nevidela. začali jej pripravovať miesto na rez, očistili... Povedali si možeme začať. Lenže ona na to : ja som to cítila.. A oni že čo? - ako ste ma čistili... to popritom ešte aj pohybovala nohou !!! Oni teda že počkáme chvílu, že ešte asi injekcia dobre nezabrala... po chvilke povedali ideme nato... žena stále ale hýbala nohou !!! a oni začali rezať, to cítila len také štípanie, začala cítiť ako jej ho vyberajú, bol to velmi zlý pocit, ked si spomenie, je jej ešte stále z toho zle... Zakričala ja to cítim!!!! a začala sa skrúcať od bolesti!!! a celá ! nielen neumrtvenou častou tela !!! hneď na to jej dali rajský plyn , rýchly sa 2 krát zhlboka nadýchla, aby bola čo najskor uspaná... Ešte aj na "pooperačke" sestričky hovorili, jedna že Danko? - to je ten "nepodarený cisarák"? a druhá zas To bol ten cisarák, čo už mali toho doktori plné zuby? Ešte k tomu povedali sestričky že je celý modrinový ako ho vyberali, pritom jej bolo predtým povedané, že má modriny od kostí ženy, ako bol natlačený vo vnútry... Takže pointa je to, či mám s týmto zážitkom postupovať ďalej, či sa oplatí strácať tým čas, prípadne či by sa dalo nejak "vybojovať" odškodné pre ženu... Ďakujem za rady! Peter
Usporiadat
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

BXLmiami Pozri príspevok
Okrem toho lekar ma casovu hranicu do ktorej to dietatko musi von ak ma byt v poriadku.Tam nie je uz v tom momente cas hrat sa a meditovat.Preto su tam ti doktori hromotlci neutlocitni na svojom mieste.
Vidíš, ďalší argument, ktorý som mala na mysli. Zdôvodnení budú mať toľko, že sa nestačí pacient ani diviť. Ale je to smutné, že je takýchto lekárov stále ešte veľa a ľudia majú obmedzené možnosti proti nim bojovať.
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Tiež mám zážitok s cisárskym, našťastie dopadol dobre.... tiež sa mi zdalo,že dlho si cítim nohy, no ked začali rezať už som vôbec nič necítila, za to keď mi vyberali bábätko-ako keby dušu so mňa ťahali, fakt zvláštny a nie veľmi príjemný pocit, ale aj pri klasických pôrodoch je niečo dobré a niečo nie veľmi príjemné, hlavne,že máme zdravé detičky. Ja som mala veľmi zlú skúsenosť, lebo mi začala rana hnisať, dostala sa mi tam infekcia a po 2 týždňoch som bola späť na čistenie rany a vytláčenie hnisu - bez akéhokoľvek umŕtvenia! No zabudla som, je tomu 6 rokov a ja sa teším z krásnej a šikovnej dcérky.
Apropo ... Peťo, prečo si myslíš, že aj druhé bábo musí ísť cisárskym rezom? Vieš koľko mamičiek poznám, ktoré rodili svoje druhé dieťa klasickým pôrodom? To by musela zase nedaj bože nastať nejaká vážna komplikácia.... prajem veľa šťastia a hlavne zdravia bábätku aj maminke.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

GabiZ Pozri príspevok
Vidíš, ďalší argument, ktorý som mala na mysli. Zdôvodnení budú mať toľko, že sa nestačí pacient ani diviť. Ale je to smutné, že je takýchto lekárov stále ešte veľa a ľudia majú obmedzené možnosti proti nim bojovať.
Akych lekarov Gabi???Takych co urobia co treba a co maju?Ja sa Vam ludia divim;predsa s anestezou u zubara ma skusenosti kazdy;kolki z Vas poculi,ved som tam dal maximum anestezy,nerozumiem preco ten zub napriek tomu boli.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

bohužiaľ osobná skúsenosť 9.11.10 som podávala podnet na prešetrenie správneho poskytnutia zdravotnej starostlivosti
- oznámenie že je začaté konanie prišlo 15.11- o výsledku konania budeme
informovaný do 60 dní
- upovedomenie podané UDnZS prišlo 8.1.11 -predlženie lehoty na základe
vnútorného predpisu o ďalších 30 dní --90 dní
- upovedomenie 3.2.11 - predľženie o ďalších 30 dní v súlade s vnútornými
predpismi -- 120 dní
nechápem dosť dobre - samozrejme niesom lekár ako keď sa niečo prešetruje sa nedá dostať k výsledku počas 90 dní.
Ten vnútorný predpis môže znamenať že ďalších 30 dní bude až kým sa doba nepremlčí?
Keď som sa opýtala dokedy je premlčacia doba tf. na MZ bolo mi povedané
podstatne dlhšia.
Ešte jedna poznámka - podanie podnetu nie je sťažnosť neviažu sa naňu
termíny napr. do 30 dní a pod. ako ku sťažnosti
Ak by sa chyba nestala myslím, že už dávno by tu bol papier, že nedošlo k pochybeniu pri poskytnutí zdr. starostlivosti.
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Stanislav 1975 Pozri príspevok
To je pravda, mňa ked bolel raz zub,tak som si dal 5 ibuprofenov a nepomohlo...
Česť pamiatke tvojej pečeni!
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

BXLmiami Pozri príspevok
Akych lekarov Gabi???Takych co urobia co treba a co maju?Ja sa Vam ludia divim;predsa s anestezou u zubara ma skusenosti kazdy;kolki z Vas poculi,ved som tam dal maximum anestezy,nerozumiem preco ten zub napriek tomu boli.

Asi sa nerozumieme, čo som chcela povedať. Pochopila som ale, čo chceš povedať ty. Lekári urobili to čo mali, ako to zareaguje na konkrétnu osobu-pacienta, to nemôžu vopred lekári vedieť a preto ich opisuješ ako hromotĺkov neútlocitných, pretože keby tam takí neboli, možno by to dopadlo horšie (dieťa alebo matka by mohli byť poškodené). Preto aj keď dali dávky, aké mali, nakoniec plyn, oni urobili čo považovali za potrebné a nebrali ohľad na iné. Tak? Alebo som stále mimo? Pre nás je to ale strašná predstava, nie ešte pre toho, kto to zažije. Ja som ale hovorila o tom, že nemôžeme vedieť, akí lekári tam v skutočnosti boli, pretože je mnoho takých, ktorí skutočne k pacientovi pristupujú ako k ďalšiemu kusu na páse a preto je otázne, či bol ich postup taký aký mal byť. A o to zadavateľovi ide, to chce riešiť a dopátrať sa sťažnosťou na úrad k pravde, čo som sa mu snažila vyhovoriť. Alebo sa mýlim?
Naposledy upravil GabiZ : 08.02.11 at 09:43
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

GabiZ Pozri príspevok
Asi sa nerozumieme, čo som chcela povedať. Pochopila som ale, čo chceš povedať ty. Lekári urobili to čo mali, ako to zareaguje na konkrétnu osobu-pacienta, to nemôžu vopred lekári vedieť a preto ich opisuješ ako hromotĺkov neútlocitných, pretože keby tam takí neboli, možno by to dopadlo horšie (dieťa alebo matka by mohli byť poškodené). Preto aj keď dali dávky, aké mali, nakoniec plyn, oni urobili čo považovali za potrebné a nebrali ohľad na iné. Tak? Alebo som stále mimo? Pre nás je to ale strašná predstava, nie ešte pre toho, kto to zažije. Ja som ale hovorila o tom, že nemôžeme vedieť, akí lekári tam v skutočnosti boli, pretože je mnoho takých, ktorí skutočne k pacientovi pristupujú ako k ďalšiemu kusu na páse a preto je otázne, či bol ich postup taký aký mal byť. A o to zadavateľovi ide, to chce riešiť a dopátrať sa sťažnosťou na úrad k pravde. Alebo sa mýlim?
ano;tak.Nikdy tam nie je lekar jeden,vzdy najmenej traja, takze blbi by ,museli byt traja.Je to ich denny chlebik,jedna za druhou.Ale preco by nedodrzali davky prosim ta,predsa si nechcu komplikovat robotu,ked uz im pripiseme vsetky zle vlastnosti sveta.
0 0
GabiZ GabiZ

GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

Súhlasím a naozaj sa nemôžu všetci hádzať do jedného vreca. Ale my ženy, ktoré máme za sebou pobyt v pôrodnici a prípadne na gynekológii, keď lekár zbabre aj nekomplikovaný pôrod, máme svoje skúsenosti s takými, ktorí tam nemajú čo robiť a predsa sú, aj keď pochybili. Dokazateľne pochybili a žena neuspela, lebo.......????
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
napíšem ešte o mojej mamine.
Mala prvú operáciu pred 30 rokmi. Dali jej klasickú narkózu, ale prebrala sa neskôr ako mala. Mala ďalšiu operáciu, dali jej narkózu teda slabšiu. Prebrala sa skôr. Ale viac videla ako cítila, dali je trošku plynu, alebo niečo také, už dokončovali, len slabú bolesť cítila. Mala ísť na tretiu operáciu, a hneď jej spravili testy, prečo takto reaguje na narkózu, zistili, že ona klasickú nemôže, iba miešanú. Aj nám deťom potom robili testy, a všetko sme mali ok. Robili jej potom ďalšie operácie, tie už boli bezproblémové, čo sa týka narkózy.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
No nejako ste zamotali posledné príspevky-od pôrodov k operáciám....aj ked to z časti súvisí....
Inak Petoma88- teraz si v stave, kedy by si riešil aj neriešiteľné(môj postreh z prispevkov)...bud je tvoja žena citlivka alebo neviem....čo myslí že len ona rodila a nikto viac???vieš kolko žien si pri normalnom pôrode vytrpí???aj po pôrode??? vlastne neviem čo riešiš....je veľa žien, ktoré po pôrode majú zmiešané pocity a o druhom tehotenstve a pôrode nechcú ani počuť...ale ver mi, to je len chvílkové rozpoloženie-momentálne vaše cítenie....uvidís tak o rok si na to spomenies s usmevom....ak su žena a dieta v poriadku,nemas čo riešit...každá žena to v období šestonedelia znáša inak, jedna je citlivá, plačlivá, nervozna....takže to je len popôrodna trauma-nič viac nič menej-a to si tým prešla každá žena....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
BXLmiami Pozri príspevok
Ala oni jej dali davky;ktore mala dostat.Neviem ktory lekarsky sebevrah by to nespravil.
Žiaden ...
"rezali zaživa"
Nerodil som ešte dieťa ...ale bolesti som už mal festovné ...

...a proskám pekne ....rezali ma AJ zaživa ...bez tých úvodzoviek , podotýkam ...
To je už iné kafé ...ale nešpecifikujem operáciu , nemá význam ...
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Musím potvrdiť, že aj ja som pri cisárskom reze cítila, keď dieťatko vyberali von, dokonca ma na to anesteziologička vopred upozornila, povedala, že teraz to budem cítiť a mám predýchavať, držala ma pritom za ruku, ja som dýchala o106 a nenazvala by som to bolesťou, je to ale nepríjemný pocit, naozaj som všetko cítila ako mi tam šmátra v bruchu (podobne ako keď mi vyberali krčné mandle v 26 rokoch - nebola to bolesť, ale cítila som každý rez). Určite keby Ti manželku rezali "za živa", veľmi rýchlo by to zistili a nepokračovali by v rezaní, ale by to riešili (čo v podstate aj urobili).
0 0
betulla urbancová betulla urbancová
nic tym nedosiahnes.... moj porod bol podobny akorat ze raz sa nevedeli dohodnut ci mi daju vyvolavacku alebo urobia sekciu- mala som eklampsiu stav ohrozujuci zivot- nikdy sa nerodi ,, klasicky,,... takze sestricky mi dali napapat, kardiolog mi vynadal ze preco som to zozrala ze som zdravotna sestra ze mi ma byt jasne ze ma idu ,, rezat,,- doslova.... dalsie nezhody na sale ci rajsky alebo spinal anesteziologicka sa za mojej pritomnosti vehementne rozculovala,, ze ty debil ta mozem osrat,, sak mi tu exne... musi byt pri vedomi.,,,, tak som sa ich radsej opytala ako sme na tom s hokejom: 9. 5. 2008 takze asi tak popravde ked sa sestricky na oddeleni na treti den dozvedeli ze mam zdravotnu skolu ostali cele po... ved vies co .. ze ako sa ku mne spravali vytvorili mi tri hematomy- pri mojom tlaku riziko aj najmensia modrinka nieto este na zile no comment slovenske zdravotnictvo speje do zahuby a preto som ani ja nenastupila po skole do zdravotnictva .,,, asi som ti nepomohla ale aspon vies ze nie si sam a ani nic nedosiahnes.. na americke filmy zabudni..... nase kliniky maju takych pravnikov akych ty nezaplatis... to bys musel byt boris kollar... nebudem rozoberat ze do takeho stavu som sa dostala zanedbanim mojej gynekologicky a do druheho zlyhanim vnutromaternicoveho telieska) ktore bolo vraj nespravne nastrelene urob si nazor sam .... nejak vela zlyhani na jedneho cloveka, ktory, ako sa hovori trosku do ,, toho vidi..
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať