Zavrieť

Porady

zablokovanie uctu exekutorom

dobry den, prosim vas o velmi rychlu radu co dalej!!! otec je uz zufaly, nakolko mu exekutor zablokoval jeho jediny ucet na ktory mu chodi jeho jediny prijem a to invalidny dochodok. Zo socialnej poistovne mu uz prislo upovedomenie o vyske splatok ktore sa mu budu strhavat, otec to zaslaj aj exekutorovi presiel uz tyzden a on stale nema ucet odblokovany. Zistila som ze by mu mal nechat aspon 99,58 € - ani to sa nestalo a exekutor mu este aj napisal ze mu odblokuje ucet az vtedy ked zaplati polovicu dlznej sumy!!! Uz sedliacky rozum da ze asi tazko moze zaplatit tuto polovicu ked ma ucet zablokovany a iny prijem nema... rodicia neziju v spolocnej domacnosti ale rozvedeni nie su takze socialna poistovna uviedla aj zrazku na manzelku vo vyske 25% co mu pomohlo k urceniu vysky splatky a to nizsiu. Moze toto exekutor urobit? Ma pravo nechat cloveka bez akehokolvek prijmu a ziadat vyplatenie polovice dlznej sumy s tym ze az potom mu bude ucet odblokovany? Mozeme s tym ist na policiu? Velmi pekne dakujem za urychlenu odpoved
Usporiadat
alan84 alan84

alan84 je offline (nepripojený) alan84

Dobrý deň,

chcel by som sa poradit. Exekutor mi zablokoval ucet a aj ma o tom upovedomil. Mal som sa s nim stretnut a dohodnut sa. Kedze nebol na ex. urade, riesil som to s jeho koncipientkou, ktora mi povedala, že mam napisat ziadost na splatkovy kalendar. Pytal som sa jej ci to mozem poslat aj mailom, ona mi povedala, ze ano. (samozrejme, ze som si to vytlacil, podpisal, preskenoval a poslal na mail exekutora). V ziadosti som ziadal o splacanie po 100 Eur 12 mesiacov. (tak som sa rozpraval aj s koncipientkou). dnes mi bolo strhnutých z uctu 107 Eur a 195 Eur. na ucte mi zostalo 100 Eur s ktormi samozrejme nemozem hybat (nemozem si platit telefon, internet, nemozem si vybrat peniaze a platit cestovne a stravu v robote a takisto nemozem platit za byt, na ktory prispievam). A teraz to hlavne, od exekutora resp. banky som nedostal ziadne vyrozumenie, ze mi bude strhavat peniaze z uctu. Postupoval exekutor resp. banka spravne? ma pravo siahnut na "moje" peniaze ked mi nedal o nicom vediet ani mi neodpovedal na ziadosti, ktore som mu pisal? mi to pride tak, ze ked si nebudem moct platit ine vydaje, tak tam to daju zas na exekuciu a kolotoc sa bude krutit takto dokola. Ďakujem za vase rady. (uvital by som aj dake paragrafy)
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

V upovedomení o začatí exekúcie máte všetko potrebné napísané. Ak ste po obdržaní upovedomenia nepodali námietky, po uplynutí lehoty vydáva exekútor exekučný príkaz, čo je faktické strhnutie peňazí z účtu. Exekučný príkaz Vám síce príde poštou, ale z hľadiska obrany proti exekúcii prakticky už nemá význam (zjednodušene povedané, dáva Vám informáciu, že odišli peniaze Vášho účtu). Celý postup je v exekučnom poriadku (233/1995 Z.z.).
Čo sa týka splátok - s nimi musí súhlasiť oprávnený (veriteľ, v prospech ktorého exekútor vymáha dlh)
Exekúcii nepodlieha čiastka 99,58 e (iba na jednom účte)
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
alan84 Pozri príspevok
Dobrý deň,

chcel by som sa poradit. Exekutor mi zablokoval ucet a aj ma o tom upovedomil. Mal som sa s nim stretnut a dohodnut sa. Kedze nebol na ex. urade, riesil som to s jeho koncipientkou, ktora mi povedala, že mam napisat ziadost na splatkovy kalendar. Pytal som sa jej ci to mozem poslat aj mailom, ona mi povedala, ze ano. (samozrejme, ze som si to vytlacil, podpisal, preskenoval a poslal na mail exekutora). V ziadosti som ziadal o splacanie po 100 Eur 12 mesiacov. (tak som sa rozpraval aj s koncipientkou). dnes mi bolo strhnutých z uctu 107 Eur a 195 Eur. na ucte mi zostalo 100 Eur s ktormi samozrejme nemozem hybat (nemozem si platit telefon, internet, nemozem si vybrat peniaze a platit cestovne a stravu v robote a takisto nemozem platit za byt, na ktory prispievam). A teraz to hlavne, od exekutora resp. banky som nedostal ziadne vyrozumenie, ze mi bude strhavat peniaze z uctu. Postupoval exekutor resp. banka spravne? ma pravo siahnut na "moje" peniaze ked mi nedal o nicom vediet ani mi neodpovedal na ziadosti, ktore som mu pisal? mi to pride tak, ze ked si nebudem moct platit ine vydaje, tak tam to daju zas na exekuciu a kolotoc sa bude krutit takto dokola. Ďakujem za vase rady. (uvital by som aj dake paragrafy)
Riešim rovnaký problém, so zamestnancom. Exekútor Fogta. Splátkový kalendár posielal zamestnanec aj ja. Osobne som predtým a aj potom telefonoval a aj urgoval mailom. Jediná odpoveď mi prišla pred 2 týždňami, že to preveria a na druhý deň sa mi ozvú - neozvali sa dodnes a ani na vulgárny mail spred týždňa neodpovedali. Tak som zamestnancovi vyplatil výplatu po exekúcii v hotovosti a na zablokovaný účet som mu poslal to, čo patrí exekútorovi ( hneď mu to strhli ). Inak Fogtova požiadavka bola aby som bubáky pre neho odkladal u seba na zvlášť účte a priebežne ho informoval. Kedže ma Fogta neplatí nemám dôvod preňho pracovať a proti takémuto priebehu exekúcie som si uplatnil výhradu vo svedomí. Súčasne som poučil zamestnanca,aby nereagoval na ponuky pôžičiek od nebankoviek, nakoľko mám podozrenie, že info o bezvýchodiskovej situácii by sa k nim mohla dostať a exekútor by mal o ďalší prípad viac. Jednaj so zamestnávateľom, možno ťa pochopí.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Zamestnávateľ mu nepomôže. Exekútor po zistení platiteľa mzdy (overenie cez Soc. poisťovňu) ho automaticky kontaktuje a peniaze (mzda) sú zablokované pri zdroji, u zamestnávateľa, ktorý je povinný vykonávať zrážky. Zamestnávateľ je povinný zraziť príslušnú čiastku zamestnancovi už po doručení príkazu na začatie exekúcie (je to kvázi to isté ako upovedomenie o začatí exekúcie, ktoré dostáva povinný). Samotné odvedenie tejto strhnutej čiastky a pokračovanie v zrážkach nastáva po doručení príkazu na vykonanie exekúcie zrážkami z príjmov (až do doručenie exekučného príkazu si tak zamestnávateľ ponecháva zrazené peniaze u seba). Ak zamestnávateľ nepostupuje v súlade s príkazmi exekútora, oprávnený z exekúcie sa môže domáhať vyplatenia rozdielu priamo od zamestnávateľa.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
draik Pozri príspevok
Zamestnávateľ mu nepomôže. Exekútor po zistení platiteľa mzdy (overenie cez Soc. poisťovňu) ho automaticky kontaktuje a peniaze (mzda) sú zablokované pri zdroji, u zamestnávateľa, ktorý je povinný vykonávať zrážky. Zamestnávateľ je povinný zraziť príslušnú čiastku zamestnancovi už po doručení príkazu na začatie exekúcie (je to kvázi to isté ako upovedomenie o začatí exekúcie, ktoré dostáva povinný). Samotné odvedenie tejto strhnutej čiastky a pokračovanie v zrážkach nastáva po doručení príkazu na vykonanie exekúcie zrážkami z príjmov (až do doručenie exekučného príkazu si tak zamestnávateľ ponecháva zrazené peniaze u seba). Ak zamestnávateľ nepostupuje v súlade s príkazmi exekútora, oprávnený z exekúcie sa môže domáhať vyplatenia rozdielu priamo od zamestnávateľa.
No dobre, ale načo by som si peniaze nechával ja, keď ich môžem poslať na ten zablokovaný účet ? Veď problémom je, že ak by som postupoval podľa exekútora, tak by som zamestnancovi strhol vypočítané zrážky pre exekútora a výplatu poslal na zablokovaný účet, takže zamestnancovi by na prežitie ostala NULA. Zamestnávateľ predsa môže vyplatiť čistú mzdu po exekúcii ( u nás to vyšlo 224,74 Eur ) v hotovosti. A tým zamestnancovi ostane aspoň čosi.
Takže Fogta sa nemá čoho domáhať, pretože zamestnanec dostal len to čo podľa zákona dostať musí, a to čo patrilo Fogtovi som predsa poslal na ním zablokovaný účet. Takže ako zamestnávateľ som Fogtovi žiaden rozdiel nespôsobil a teda sa odo mňa nemá čoho domáhať.
0 0
fordy fordy

fordy je offline (nepripojený) fordy

Hľadal som tu nejakú údajnú novelizáciu zákona, že môže už exekútor siahnuť aj na životné minimum (JPP).
Ale za seba sa opýtam. Do júna mi zrážal zamestnávateľ pre exekútora peniaze. Po návšteve exekútora redaktorom TV volal exekútor zamestnávateľovi, že či má to zrušenie exekúcie čo mu poslal vo februári. Jasne že nemal. Exekútor mu v júni doposlal oznámenie o zrušení zrážok zo mzdy. Dopustil sa exekútor neoprávneného obohatenia sa, keď mi za II, III, III, IV stiahol dohromady 412€ a tieto mi po mojom vyžiadaní nevrátil? (Inak tam má ešte dve pochybenia)
Dík
0 0
ronny36 ronny36

ronny36 je offline (nepripojený) ronny36

Má slovenský exekútor dosah aj na banky v ČR?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

ronny36 Pozri príspevok
Má slovenský exekútor dosah aj na banky v ČR?
nema, ale chcel by mat
0 0
ladosk ladosk

ladosk je offline (nepripojený) ladosk

PORADTE MI PROSIM cesku bezpecnu banku pred sk. ex. ? hlavne lahke zriadenie uctu. dakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ladosk Pozri príspevok
PORADTE MI PROSIM cesku bezpecnu banku pred sk. ex. ? hlavne lahke zriadenie uctu. dakujem.
s exekútorom hraješ schovávačku?
​som zvedavá ako dlho ti to vydrží.......
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Skôr, ako zriadiť nový účet, ktorý môže byť predmetom exe, by som išla cestou dohody na splatení svojích záväzkov aby ma nedobehli ešte viac.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať