Zavrieť

Porady

zablokovanie uctu exekutorom

dobry den, prosim vas o velmi rychlu radu co dalej!!! otec je uz zufaly, nakolko mu exekutor zablokoval jeho jediny ucet na ktory mu chodi jeho jediny prijem a to invalidny dochodok. Zo socialnej poistovne mu uz prislo upovedomenie o vyske splatok ktore sa mu budu strhavat, otec to zaslaj aj exekutorovi presiel uz tyzden a on stale nema ucet odblokovany. Zistila som ze by mu mal nechat aspon 99,58 € - ani to sa nestalo a exekutor mu este aj napisal ze mu odblokuje ucet az vtedy ked zaplati polovicu dlznej sumy!!! Uz sedliacky rozum da ze asi tazko moze zaplatit tuto polovicu ked ma ucet zablokovany a iny prijem nema... rodicia neziju v spolocnej domacnosti ale rozvedeni nie su takze socialna poistovna uviedla aj zrazku na manzelku vo vyske 25% co mu pomohlo k urceniu vysky splatky a to nizsiu. Moze toto exekutor urobit? Ma pravo nechat cloveka bez akehokolvek prijmu a ziadat vyplatenie polovice dlznej sumy s tym ze az potom mu bude ucet odblokovany? Mozeme s tym ist na policiu? Velmi pekne dakujem za urychlenu odpoved
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kirin1 Pozri príspevok
dobry den, prosim vas o velmi rychlu radu co dalej!!! otec je uz zufaly, nakolko mu exekutor zablokoval jeho jediny ucet na ktory mu chodi jeho jediny prijem a to invalidny dochodok. Zo socialnej poistovne mu uz prislo upovedomenie o vyske splatok ktore sa mu budu strhavat, otec to zaslaj aj exekutorovi presiel uz tyzden a on stale nema ucet odblokovany. Zistila som ze by mu mal nechat aspon 99,58 € - ani to sa nestalo a exekutor mu este aj napisal ze mu odblokuje ucet az vtedy ked zaplati polovicu dlznej sumy!!! Uz sedliacky rozum da ze asi tazko moze zaplatit tuto polovicu ked ma ucet zablokovany a iny prijem nema... rodicia neziju v spolocnej domacnosti ale rozvedeni nie su takze socialna poistovna uviedla aj zrazku na manzelku vo vyske 25% co mu pomohlo k urceniu vysky splatky a to nizsiu. Moze toto exekutor urobit? Ma pravo nechat cloveka bez akehokolvek prijmu a ziadat vyplatenie polovice dlznej sumy s tym ze az potom mu bude ucet odblokovany? Mozeme s tym ist na policiu? Velmi pekne dakujem za urychlenu odpoved
No podľa mojho názoru exe nepostupuje správne- minimálnu sumu by mu mal nechať voľnú a kedže aj soc.poisťovňa potvrdila, že mu to bude zrážať z dochodku,tak by mal uznať splátkové vyrovnanie dlhu( i keď s tým exe nemusí súhlasiť, ale bolo by to sociálnejšie)- ale ako vravím- tú min.sumu by mal nechať voľnú...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kirin1 kirin1

kirin1 je offline (nepripojený) kirin1

dakujem stanislav ale ja by som skor potrebovala vediet ako mame teraz postupovat a ako komunikovat dalej s exekutorom nejake §-y cokolvek...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

http://www.ske.sk/ - oznámiť tento neštandardný postup exekútora.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Otec má možnosť vybrať si 99,58eur v banke. Ak mu to banka nechce vydať, mal by ich upozorniť na znenie exekučného poriadku.
Postup exekútora nie je neštandardný. Otec by mohol požiadať Sociálnu poisťovňu o výplatu dôchodku v hotovosti a v prvom rade by sa mal snažiť o čo najväčšie splátky aj mimo zrážok.
0 0
kirin1 kirin1

kirin1 je offline (nepripojený) kirin1

IRISKA - zial vybrat si peniaze nemoze nakolko ma mbank a ucet je zablokovany...
0 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

Ja v tom nevidím neštandartný postup exekútora. Otec vedel, že dlhuje a že mu hrozí exekúcia ak nezaplatí včas. O tom, že začala exekúcia je tiež upovedomený súdnym exekútorom. Spôsob výkonu exekúcie si vyberá súdny exekútor - rozhodol sa pre zrážky z príjmu a prikázanie pohľadávky z účtu v banke. Podľa § 104 Exekučného poriadku nepodliehajú exekúcii prostriedky na účte do výšky 99,58 €,...
Dohoda s exekútorom je možná - viď § 56, ods.9 Exekučného poriadku.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Aj mne sa stalo,že mi exekútor zablokoval účet.Bolo to cca 1000 eur.Potom mi nabehlo 10 tisíc eur,ale účet mi neodblokoval,aj keď v zostatku mi tých tisíc eur bolo odrátaných.Musel som ich zaplatiť ešte raz,všetko zdokladovať a potom exekútor vydal príkaz na odblokovanie tých prvých tisíc eur.Trvalo to spolu asi tri dni.
0 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

Exekútor neblokuje a neodblokováva "od stola" - príkazy doručuje banke /ústredie/ a tá realizuje jeho pokyny , preto to trvá aj niekoľko dni
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

intro, ty si z fachu?

p.s. niekedy sa stáva aj v bankách (hlavne v jednej nemenovanej), že blokujú a odblokúvajú len tak z brucha a je to dosť nepríjemné nielen pre povinného, ale pre všetky zúčastnené strany, pretože to vedia pekne domrviť
0 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

odpoveď k "téme mimo tému" - mám k tomu bližšie.....
v škole nám bolo povedané už dávno , že je doba že buď budeme vedieť nič o všetkom alebo všetko o ničom - v živote sa pohybujeme medzi týmito mantinelmi a preto zablúdim aj na túto stránku
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

intro Pozri príspevok
Ja v tom nevidím neštandartný postup exekútora. Otec vedel, že dlhuje a že mu hrozí exekúcia ak nezaplatí včas. O tom, že začala exekúcia je tiež upovedomený súdnym exekútorom. Spôsob výkonu exekúcie si vyberá súdny exekútor - rozhodol sa pre zrážky z príjmu a prikázanie pohľadávky z účtu v banke. Podľa § 104 Exekučného poriadku nepodliehajú exekúcii prostriedky na účte do výšky 99,58 €,...
Dohoda s exekútorom je možná - viď § 56, ods.9 Exekučného poriadku.
vždy sa dá s exekútorom dohodnúť aj na splátkach, ak povinný s exekútorom komunikuje (moja skúsenosť)
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Áno, komunikácia je základ. Hlavne slušná komunikácia. Je veľmi ľahké povedať na exekútorov a ich zamestnancov, že sú sv..e a nie sú ochotní, keď človek začne telefonát agresívne a s neopakovateľnými výrazmi, tresne slúchadlom a človek z ex. úradu nemá šancu ani pípnuť
0 0
beldine beldine

beldine je offline (nepripojený) beldine

hehe velmi vtipne ale nie vzdy pan exekutor chce pristupit na dohodu 1 som to riesila a pan exekutor mi povedal ze jeho to nezaujima ze sa chcem dohodnut na splatka on chcel plnu sumu a hned tak som sa vyslovene nastvala a urcila som si splatky sama a neni dobre dat co i len zamienku na blokovanie uctu v banke bo potom sa z toho tazko dostava
0 0
intro intro

intro je offline (nepripojený) intro

zatial to je vtipné, ale len pri písomnej dohode /so súhlasom oprávneného/ exekútor nepokračuje iným spôsobom -
myslím si, že vždy vyhráva slušnosť ako sila slov a emócií
0 0
barunkamarek barunkamarek

barunkamarek je offline (nepripojený) barunkamarek

Dobry den
potrebovala by som poradit .Priatelovi exekutor zablokoval ucet ,jeho otec si zobral pozicku a priatel rucil a tiez aj priatelova matka .Ale exekutor napadol len priatela nevieme preco mame pocit ci to nie preto ze otec sa asi rospraval s exekutorom a povedal ze nema z coho platit ze je nezamestany ale vieme ze pracuje na cierno v cechach ,tiez i manzelka dostava polovicky invalidny a vieme ze poplatky za dom platia otcovi rodicia a priatelova sestra ta sa nam tym aj pochvalila a aj matka povedala ze svokrovci platia plyn a elektrinu tak teraz neviem ako postupovat a donutit ich aby platili kedze maju z coho .Tiez by som potrebovala poradit ci sa da napadnut ked otec svojmu synovi daruje dom a nakolko syn narobil dlhy tak sa rychlo prepisal dom na synovho syna ci sa to da napadnut a exekutor by mohol siahnut na dom .
A posledne ma exekutor pravomoc siahnut na zahranicny ucet (anglicku)?
Dakujeme za rady.Sme uz zufali s tejto situacie lebo ide o dost velku cast penazi
0 0
maux maux

maux je offline (nepripojený) maux

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No podľa mojho názoru exe nepostupuje správne- minimálnu sumu by mu mal nechať voľnú a kedže aj soc.poisťovňa potvrdila, že mu to bude zrážať z dochodku,tak by mal uznať splátkové vyrovnanie dlhu( i keď s tým exe nemusí súhlasiť, ale bolo by to sociálnejšie)- ale ako vravím- tú min.sumu by mal nechať voľnú...
EP § 104 (2) Ak má povinný zasielanú mzdu alebo iné príjmy na účet v banke, exekúcii odpísaním z účtu v banke nepodliehajú ani prostriedky do výšky sumy, ktorá sa podľa zákona nesmie povinnému zraziť z mesačnej mzdy alebo z iných príjmov, a to od momentu, keď táto skutočnosť bola banke oznámená. Povinný na žiadosť banky oznámi výšku tejto sumy. Ak exekútor nesúhlasí s výškou sumy, ktorú uviedol povinný, pre banku je rozhodujúca výška sumy, ktorú označil exekútor.
Musi si vyziadať potvrdenie od SP a od banky a s nim ist za súdnym exekútorom.
0 0
maux maux

maux je offline (nepripojený) maux

barunkamarek Pozri príspevok
Dobry den
potrebovala by som poradit .Priatelovi exekutor zablokoval ucet ,jeho otec si zobral pozicku a priatel rucil a tiez aj priatelova matka .Ale exekutor napadol len priatela nevieme preco mame pocit ci to nie preto ze otec sa asi rospraval s exekutorom a povedal ze nema z coho platit ze je nezamestany ale vieme ze pracuje na cierno v cechach ,tiez i manzelka dostava polovicky invalidny a vieme ze poplatky za dom platia otcovi rodicia a priatelova sestra ta sa nam tym aj pochvalila a aj matka povedala ze svokrovci platia plyn a elektrinu tak teraz neviem ako postupovat a donutit ich aby platili kedze maju z coho .Tiez by som potrebovala poradit ci sa da napadnut ked otec svojmu synovi daruje dom a nakolko syn narobil dlhy tak sa rychlo prepisal dom na synovho syna ci sa to da napadnut a exekutor by mohol siahnut na dom .
A posledne ma exekutor pravomoc siahnut na zahranicny ucet (anglicku)?
Dakujeme za rady.Sme uz zufali s tejto situacie lebo ide o dost velku cast penazi
Exekútor neskúma charakter a pôvod finačných prostriedkov na účte povinného, takže smola.
0 0
barunkamarek barunkamarek

barunkamarek je offline (nepripojený) barunkamarek

Ma exekutor dosah na zahranicny ucet?
0 0
riccado riccado

riccado je offline (nepripojený) riccado

barunkamarek Pozri príspevok
Ma exekutor dosah na zahranicny ucet?
nie
0 0
barunkamarek barunkamarek

barunkamarek je offline (nepripojený) barunkamarek

dakujem moc moc za odpoved uz som kludnejsia
nerada by som bola keby ja a priatel sme prisli o peniaze koli nezodpovednym rodicom aj ked je pravda ze na pozicke ruci priatel ale uz co je vela je vela este raz dakujem moc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať