Zavrieť

Porady

Pluzgieriky na prstoch ruky

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Ahojte, uz dlhsiu dobu sa mi robia neprijemne niekedy az bolestive pluzgieriky na pravej ruke, ktore potom popraskaju spravia sa chrasticky a bolia a mam po nich velmi drsnu kozu. Bola som aj u lekarky, spravili mi testy na alergie a nic. Napokon povedala ze to mam podrazdene zo saponatov a odporucila mi pouzivat vzdy gumenne rukavice, dokonca aj pri umyvani vlasov Predpisala mi Beloderm, ktory na chvilu pomoze ale potom sa to znovu vrati. Uz som z toho zufala. Lava ruka je uplne zdrava, mam to len na pravej. Mal niekto nieco podovne a dostal sa z toho? Dakujem za rady
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

viem že kožné záležitosti sú na dlho, ale 5r je veľmi dlho!a dobrého kožného je tiež problém nájsť, ale aj tak.gumené rukavice predsa nie su riešenie, to čo do konca života s gum. rukavicami kožný lekár tiež môže urobiť odber krvi na kožné veci, poprípade priamo zobrať vzorku s tej časti kde máš pluzgieriky.
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Ved to, ona ma poslala na testy na kozne alergie a potom ked vysledky boli negativne ani sa mi na ruku nepozrela a stanovila diagnozu - holt slovenske zdravotnictvo
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som nemyslela testy na alergiu, oni vedia z toho miesta zobrať suchú kožu a z toho zistiť o čo ide. ak je to plieseň treba to úplne preliečiť.dovtedy by som sa vyhýbala styku z prostriedkami, ktoré môžu dráždiť. ja som kedysi dávno mala problém, keď som mala prostriedok na riad ktorý bol citrónový.
masť ktorú ti dala lekárka poznám, mne ju predpísali ja mám totiž "alergiu na riflový gombík"
0 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Brala som ju ako odbornicku a verila som jej tak som robila ako mi kazala ale na nic to nebolo, teraz viem ze to proste zanedbala. Mohla spravit viac ako hovoris testy z napadnuteho miesta alebo z krvi, ale ako som uz pisala, ani sa mi na ruku nepozrela. Bolo to pred rokom. O plesni nehovorila nic a ani mna to nenapadlo, tak skusim este nieso proti mykozam.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak skús inú kožnú, mňa vyliečila táto, teraz má súkromnú prax http://www.zzz.sk/?profil=4839
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Hmm, asi ťa nepoteším, ale ja mám takéto niečo už cca 30 rokov. Počiatočné návštevy kožného - maste - dočasné zlepšenie - opäť zhoršenie.

jediné, čo mi naozaj pomohlo, je, že sa absolutne vyhýbam saponátom. Umýva u nás manžel, na seba iba detské mydlo. Vtedy je pokoj. Ale stačí, aby som chcela manžela odmeniť a pár krát po sebe umyjem riad a je to naspäť.
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
lujza.j Pozri príspevok
tak skús inú kožnú, mňa vyliečila táto, teraz má súkromnú prax http://www.zzz.sk/?profil=4839
tiež som dotyčnej poradila aby zmenila lekárku a vysmiala ma,že to nie je rada... stačí si to prečítať..
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pasuliatko Pozri príspevok
tiež som dotyčnej poradila aby zmenila lekárku a vysmiala ma,že to nie je rada... stačí si to prečítať..
hm...fakt, tak to už je potom jej problém uplne náhodou ma napadlo si túto lekárku dať do guglu, lebo vždy zabudnem, že má súkr. prax. mojho chlapa vyliečila "na dialku" bol mimo SR a mal problém na nohách, ktorý mi on opísal ja opísala jej , predpísala masť, ja som mu ju poštou poslala a masť zabrala
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Moja dcéra mala tiež dlhé roky od malička pluzgieriky na rukách, skôr na prstoch, ktoré sa vysušili, popraskali a tiež ju boleli. Raz to mala viacej, raz menej, niekedy jej to úplne zmizlo. Tiež sme chodili ku kožnej skúšali rôzne mastičky a bolo mi jej veľmi ľúto, že nie a nie jej pomôcť.
Až nedávno prišla na to sama, že to má od cesnaku. Asi od jedného roka jedla surový cesnak a cibuľu, bola by vymenila cukríky za cesnak. Nedávno mi ukazovala pluzgieriky na cesnaku a vtedy si uvedomila, že sú podobné ako sa jej objavovali na ruke. A tak si to začala sledovať až došla k tomu, že keď ho zje, tak sa jej to vždy objaví aj na rukách.
Možno som trochu pomohla.
1 0
medvedik21 medvedik21

medvedik21 je offline (nepripojený) medvedik21

Som mladá žena a keď môžem tak pomôžem ...viac
Vsetkym dakujem za dobre rady, vyskusam a dam vediet ako to dopadlo
A tym co nepochopili, odporucam bezvysledne behanie po lekaroch aby pochopili, preco lekarom uz neverim.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

medvedik21 Pozri príspevok
Vsetkym dakujem za dobre rady, vyskusam a dam vediet ako to dopadlo
A tym co nepochopili, odporucam bezvysledne behanie po lekaroch aby pochopili, preco lekarom uz neverim.

mmch, dnes som narazila na tento článok http://www.vitalia.cz/clanky/bud-se-...nebo-uzdravit/ trochu sa toho týka...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
medvedik21 Pozri príspevok
Vsetkym dakujem za dobre rady, vyskusam a dam vediet ako to dopadlo
A tym co nepochopili, odporucam bezvysledne behanie po lekaroch aby pochopili, preco lekarom uz neverim.
...čítam od začiatku , ako sa to vyvíja ...celá téma , problém ...

Je dobré si uvedomiť ale jedno ...ale dôležité k tomu !!!!

Kožné ochorenia sú také , aké sú ...
Stretol som sa už s nejedným názorom , aj od odborníkov , že poniektoré ochorenia kože sú také , že ich ani nevedia zaradiť poriadne .
To nie je totiž nejaký zápal slepáku , žlčníka ...tie sa dajú extrahovať a fertig ...

Záver niektorých vyšetrení je len o dedukciách , skúšaní nejakých mastičiek , tinktúr a podobne ...
Bývalá kolegyňa takto dopadla ...na čele mala nejaký fliačik , na tento dostala mastičku .
Skončila s reakciou takou , že jej masť celkom solídne kožu spálila , festovný potom fľak jej ostal . Nakoniec jej ho tekutým dusíkom odstraňovali .
0 1
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dalsie riesenie ... mydlica lekarska, alebo podobne rastliny s vysokym obsahom saponinov (lopuch velky). :-)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať