Zavrieť

Porady

odpočet na manželku - prosím

Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

dobrý deň
prosím vás potrebujem poradiť ako vyriešiť odpočet na manželku...
manžel pracuje ale minulý rok v apríli prerušil živnosť. Ja taktiež som prerušila živnosť koncom apríla. Od mája som evidovaná na úrade práce...dostávala som aj podporu. Prosím Vás môže si manžel na mňa uplatniť odpočet? ak áno prosím vás mohli by ste mi to tu vysvetliť a popísať ako sa upaltní/vypočíta a čo budeme k tomu potrebovať? myslím aké doklady - odo mňa - zo soc. poistovne atd....
dakujem pekne
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Vzhladom na výšku základu dane, nemá manžel nárok na uplatnenie celej NČZD na daňovníka (na seba) - bude sa mu krátiť. Sumu vypočítaš 7872,48- (17040 : 4)

Spôsob výpočtu NČZD na manželku :

4025,70 - dávka v nezamestnanosti + zaplatené poistné dobr.poist.v SP

Ak budeš robiť svoje DP, dávka v nezamestnanosti nie je zdanitelný príjem, neuvádza sa v DP. Ak vykážeš stratu zo zaplateného poistného, musíš podať DP, aj keď si nemala žiadny príjem ( paušálne výdavky sa uplatňujú ak boli dosiahnuté nejaké tržby. Pri nulových tržbách som sa s tým ešte nestretla)
2 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

[QUOTE=veronikasad;1664616]Vzhladom na výšku základu dane, nemá manžel nárok na uplatnenie celej NČZD na daňovníka (na seba) - bude sa mu krátiť. Sumu vypočítaš 7872,48- (17040 : 4)

Spôsob výpočtu NČZD na manželku :

4025,70 - dávka v nezamestnanosti + zaplatené poistné dobr.poist.v SP

a čo povinné poistenie v soc. poistovni a zdrv. poistenie to zarátam kam?
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ešte sa chcem spýtať či moje dávky v nezamestnanosti si zaradím do mojho danového priznania ako ostatné príjmy?
vdaka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pohar Pozri príspevok
ešte sa chcem spýtať či moje dávky v nezamestnanosti si zaradím do mojho danového priznania ako ostatné príjmy?
vdaka
nie, dávky v nezamestnanosti nie sú tvojim zdanitelným príjmom
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať