Zavrieť

Porady

Povolenie výnimky z ochranného pásma energetického zariadenia

Dobrý deň,

rada by som vás poprosila o pomoc pri žiadaní o výnimku z ochranného pásma energetického zariadenia (o výnimku zo zákona č.656/2004 Z.z. § 36).
Na pozemku sa nachádza el. vedenie 22kV (3 el. stĺpy ) s ochranným pásom 10m. Je to veľmi obmedzujúce, pretože el. vedenie ide pozdĺž celého pozemku a ochranné pásmo pokrýva jeho väčšiu časť. Počula som, že je tu možnosť získať výnimku a teda znížiť ochranné pásmo na 7m.

Máte s tým niketo skúsenosti. Ocením každú radu a skúsenosť z tejto oblasti.

Čo všetko musí takáto žiadosť obsahovať?

Vopred všetkým ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavel.c je offline (nepripojený) pavel.c

    chcem zit na Liptove ;-) pavel.c
    akurat som pisal ziadost do SSE v tejto veci...

    ... treba vyplnit "ziadost pre zakaznikov pripojenych na NN hladinu", prilozit Kopiu z katastralnej mapy a Situaciu osadenia stavby (1:500 alebo 1:1000)...

    dufam, ze mi odsuhlasia 7m, inak cely dom bude musiet byt orientovany na Juh... ;--(

    tommi_d je offline (nepripojený) tommi_d

    tommi_d
    Švagrina mala ten istý problém, žiadala o výnimku na 7 m, dostala ju, bolo to v dedine pri TO, takisto 22 kv, akurát dostaneš podmienku strpieť nepohodu pri prípadnej poruche vedenia a vyjadrenie, že sa v žiadnom prípade nebudú finančne podielať na prekládke iniciovanej z tvojej strany.

    HenaJ je offline (nepripojený) HenaJ

    HenaJ
    Dobry den,

    dakujem za info. Ziadost uz mam, len neviem, co tam este napisat aby pochopili, ze chcem znizit ochranne pasmo.

    Odskrknut vyjadrenie pre stavebne povolenie alebo ziadost o vyjadrenie k existencii energetickych zariadeni? Okrem toho mam napisat, ze ziadam o vynimku z ochranneho pasma?

    Dakujem za vysvetlenie

    Povolenie výnimky z ochranného pásma energetického zariadenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.