Zavrieť

Porady

RZZP

Ahojte, potrebujem poradiť : V r 2010 som bola zamestnancom a od 7.4.2010 aj szčo. RZZP si budem robiť sama. Prosím Vás, aké tlačivo mám použiť ? S a XS . Aké potvrdenie mám žiadať od zamestnávateľa? Alebo ako mám začať ? Prosím, poradte.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jomis Pozri príspevok
    Ďakujem, od zamestnávateľa mám zatiaľ potvrdenie o príjme zo záv.činn, o predd na daň o dani vybratej zrážkou.... / k daň.prizn./
    a tu v r.3 - poistné a príspevky / par.5 odst.8 zák /- spolu 571,01E, z toho poistné na verej. zdr.poist .- 171,11 E
    K rzzp potrebujem iné však ?
    Áno, k ročnému zúčtovaniu ZP potrebuješ iné potvrdenie.
    Žiadosť si môžeš vyplniť a vytlačiť prostredníctvom:
    http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...a=5#listOfDocs na tejto stránke si potom môžeš aj vyplniť a vytlačiť príslušné tlačivo
    predtým si však pozri túto stránku
    http://www.rzzp.sk/elektronicke-formulare/

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Milencoke Pozri príspevok
    Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnanec ukoncil PP 31.1.2011. Je povinny urobit RZZP zamestnávateľ, ak o to zamestnanec poziada? Podľa §19 ods.2 zákona 580/2004 Zz zamestnanec môze požiadať o vykonanie RZZP svojho posledného zamestnávateľa u ktorého bol zamestnaný , ak je v čase podania žiadosti stále jeho zamestnancom. Ziadosť bola dorucena v mesiaci február. RZZP mu nerobíte, musí si, ak spĺňa podmienky na podanie RZZP, urobiť a podať RZZP sám.
    Otazka 2: Ak zamestnanec bol v PP a pracoval aj na príkaznú zmluvu, ktorá sa správa ako závislá činnosť §5 zákona o DzP, spadá tento príjem do RZZP?? ak spĺňa podmienku, že v danom roku nemal ani v jednom mesiaci "kolísavý príjem" nerobí RZZP.
    Ďakujem
    v texte

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Milencoke Pozri príspevok
    Veľmi pekne ďakujem....zamestnanec mal kolísavý príjem v PP za rok 2010. RZZP si musí teda urobiť sám, nakoľko uz nie je našim zamestnancom. áno Príkazná zmluva § 5 - ak si teda musí urobiť RZZP /PP/ zahrnie si aj príjem z tejto príkaznej zmluvy do RZZP? - myslim ze áno. myslíš si správne Len si to chcem potvrdiť. Ďakujem
    v texte

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    jomis Pozri príspevok
    Ahojte, potrebujem poradiť : V r 2010 som bola zamestnancom a od 7.4.2010 aj szčo. RZZP si budem robiť sama. Prosím Vás, aké tlačivo mám použiť ? S a XS . Aké potvrdenie mám žiadať od zamestnávateľa? Alebo ako mám začať ? Prosím, poradte.
    Ak si poistencom VšZP, tak vyplní tlačivo za teba poisťovňa:
    http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=957#vyplnime - preštuduj si a použi aj kalkulačku na výpočet vhodného tlačiva
    ak si poistencom Dôvery, tak tu:
    https://www.dovera.sk/sk/poistne/roc...uctovanie.html

    a v prvom rade si požiadaj o doklad k zúčtovaniu zamestnávateľa (ak si mala viac zamestnaní, tak od všetkých zamestnávateľov v roku 2010)

    jomis je offline (nepripojený) jomis

    jomis
    Ďakujem, od zamestnávateľa mám zatiaľ potvrdenie o príjme zo záv.činn, o predd na daň o dani vybratej zrážkou.... / k daň.prizn./
    a tu v r.3 - poistné a príspevky / par.5 odst.8 zák /- spolu 571,01E, z toho poistné na verej. zdr.poist .- 171,11 E
    K rzzp potrebujem iné však ?

    jomis je offline (nepripojený) jomis

    jomis
    ĎAkujem, veľmi ste mi pomohli. Zajtra odošlem žiadosť a doštudujem ostatné. Prajem pekný večer.

    Milencoke je offline (nepripojený) Milencoke

    účtovník Milencoke
    Chcem Vás poprosiť o radu. Zamestnanec ukoncil PP 31.1.2011. Je povinny urobit RZZP zamestnávateľ, ak o to zamestnanec poziada? Podľa §19 ods.2 zákona 580/2004 Zz zamestnanec môze požiadať o vykonanie RZZP svojho posledného zamestnávateľa u ktorého bol zamestnaný , ak je v čase podania žiadosti stále jeho zamestnancom. Ziadosť bola dorucena v mesiaci február.
    Otazka 2: Ak zamestnanec bol v PP a pracoval aj na príkaznú zmluvu, ktorá sa správa ako závislá činnosť §5 zákona o DzP, spadá tento príjem do RZZP??
    Ďakujem

    Milencoke je offline (nepripojený) Milencoke

    účtovník Milencoke
    Veľmi pekne ďakujem....zamestnanec mal kolísavý príjem v PP za rok 2010. RZZP si musí teda urobiť sám, nakoľko uz nie je našim zamestnancom. Príkazná zmluva § 5 - ak si teda musí urobiť RZZP /PP/ zahrnie si aj príjem z tejto príkaznej zmluvy do RZZP? - myslim ze áno. Len si to chcem potvrdiť. Ďakujem

    sjuzn je offline (nepripojený) sjuzn

    sjuzn
    ahojte poraďaci, chcela by som Vás pekne poprosiť, či by ste sa Vaším odborným očkom nepozreli a neprerátali toto:
    1.1.-9.11.2010 - SZČO: ZD 2010=4861,84 eur, celkom zaplatené odvody=425,56 eur, odvody do ZP za rok 2010=380,89 eur...
    PN: 20.5-12.7.2010
    9.11.-16.12- zamestnanec: úhrn príjmov 792,41 eur
    odvedené zamestnanec 31,69 eur
    odvedené zamestnávatel 79,23 eur
    17.12.-31.12.2011 - samoplatca, zaplatil 13,99 eur

    ...prosím Vás, ako rátam, tak rátam a vychádza mi nedoplatok, neviem prečo, neviem kde robím chybu.....ďakujeeeemmm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.