Zavrieť

Porady

ZATEPLENIE s čím, s kým a za koľko?

Anketa: koľko ste zaplatili za 1m2 zateplenia?

Počet hlasujúcich
7. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • menej ako 20 Eur

    4 57.14%
  • 20,0 až 25,0 Eur

    1 14.29%
  • 25,1 až 27,0 Eur

    0 0%
  • 27,10 až 30,0 Eur

    1 14.29%
  • viac ako 30 Eur

    1 14.29%
Mám v pláne hneď v jari zatepliť rodinný dom cca 240 m2, s obvodom domu 48 metrov. Dom má 7 veľkých okien a 4 malé.
Akú hrúbku polystyrénu použiť? 8 cm alebo viac
Aú fasádnu omietku? stačí akrylatová?

Hľadal som na internete a našiel som stránku ZATEPLENIA.eu, kde je cena s prácou a lešením za 1m2 - 26 Eur za 1 m2 už aj so silikón-silikátovou omietkou. V cene je aj vizualizácia domu, dovoz materiálu a pod. A majú aj veľa referencií a má veľa objednávok na rok 2011.
Jedná sa o certifikovaný zatepľovací systém, nie poľský.
Je to dobrá cena?
Za koľko ste zateplili vy?


Ďakujem veľmi pekne za odpovede...
Naposledy upravil MrFinance : 15.02.11 at 18:44
Usporiadat
Xeon Xeon

Xeon je offline (nepripojený) Xeon

Hrubka izolantu sa urcuje norma STN 73 0540-2:2007. Presnejsie povedane, norma urcuje sucinitel tepelnej vodivosti pre jednotlive casti konstrukcii domu (obvodove mury, okna, atd.), na zaklade ktorych sa potom urci hrubka izolantu podla konkretneho izolantu (napr. s Rockwool Fasrock by vyslo 16 cm, kdezto s Rockwool Frontrock MAX E by vyslo len 14 cm pri zachovani rovnakeho sucinitela tepelnej vodivosti uz zatepleneho muru). Nikdy sa neda povedat "z brucha" ze tolko a tolko cm, lebo tolko cm ma sused.

Ked sa rozhodnete pre konkretny izolant alebo konkretny kontaktny zateplovaci system (ETICS), skladba vsetkych komponentov je uz predpisana vcetne omietky, prip. len spomedzi dvoch troch omietok.

Musite si uvedomit, ze izolant je jedna vec, kontaktny zateplovaci system (ETICS) v ktorom sa dany izolant a ostatne systemove komponenty pouziva je druha vec, stavebna firma ktora Vam dany ETICS zrealizuje, je tretia vec. Uvediem priklad: Izolant od Rockwoolu je sucastou kontakneho zateplovacieho systemu (ETICS) od Stomixu a tento ETICS od Stomixu bude realizovat stavebna firma StavTrade. Je dobre, ked stavebnu firmu (StavTrade) vyberie vyrobca ETICS (Stomix) a zaroven za nu ruci a co je najpodstatnejsie, robi bezplatny dozor nad realizacnou firmou.

Co sa tyka ceny, je len na vas, ci ste taky moc bohaty, aby ste si mohli kupovat uplne tie najlacnejsie veci.
1 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

PASKOV Pozri príspevok
polystyrén 8 cm

cena: 80 EUR/m2
Ty tomu rozumieš ako hus pivu.

Nebalamuť ľudí = buď ti nula chýba (v izolácii), alebo prevyšuje (v cene).
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

čo tak trošku mrknúť na etiketu porady ???
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Mne idú zajtra penetrovať a potom robiť fasádnu omietku. Podklad je EPS 12cm, lepený na penu Ceresit CT84, kotvený na rohoch a okolo okien/dverí. Plocha fasády 160m2, podhľady 70m2, špalety 65bm, plus rohovníky na sokel a podhľady cca 120bm. Fasádna omietka Ceresit CT174 bezpríplatkové odtiene, 25 kýblov a penetrácia CT16 70 litrov.

Celkovo aj s prácou 4165 €, po sprostom vydelení (160m2) to vychádza 26€/m2. Ale sieť+penetra+omietka idú aj na podhľady, takže tá cena za meter je trochu skreslená, v reále bude o niečo nižšia...
Naposledy upravil TomasHC : 21.06.11 at 17:56
1 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
timkoprvy Pozri príspevok
Ty tomu rozumieš ako hus pivu.

Nebalamuť ľudí = buď ti nula chýba (v izolácii), alebo prevyšuje (v cene).
Mali by ste sa ospravedlniť.ten pán napísal pravdu.Hrubo ich podviedli ,stavebná firma spolu zo správcom bytov.
0 0
Radka 111 Radka 111

Radka 111 je offline (nepripojený) Radka 111

určite by som si nedávala polystyrén ani nič podobné...
Skus si pozrieť stránku thermoshield
a nebudeš mať problém s piesňami a dom ti bude dýchať
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Radka 111 Pozri príspevok
určite by som si nedávala polystyrén ani nič podobné...
Skus si pozrieť stránku thermoshield
a nebudeš mať problém s piesňami a dom ti bude dýchať
Kde nájdem dýchajúce pľúca domu? Hľadal som už v komore a garáži a nič. Mám skúsiť na povale? Ale je tam tma a pavúky a ja sa bojím
0 0
Radka 111 Radka 111

Radka 111 je offline (nepripojený) Radka 111





TomasHC Pozri príspevok
Kde nájdem dýchajúce pľúca domu? Hľadal som už v komore a garáži a nič. Mám skúsiť na povale? Ale je tam tma a pavúky a ja sa bojím

ludská nevedomosť nemá hraníc.......je nekonečná ako vesmír.....
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Radka 111 Pozri príspevok



ludská nevedomosť nemá hraníc.......je nekonečná ako vesmír.....
Áno, nekonečná ako ľudská blbosť. Nech Ťa ochraňujú anjeli svetla spolu s Aštarom Šeranom.

Ten Thermoshield možno odrazí sálavú zložku tepla, ale určite nemá tepelný odpor ako niekoľko centimetrov akejkoľvek izolácie, či už zlý EPS, alebo kamenná/minerálna vata.

Oj*by ako Thermoshield by mali byť zákonom zakázané a predajcovia čo zavádzajú obvinený za uvedenie klienta do omylu.
0 0
andiablo andiablo

andiablo je offline (nepripojený) andiablo

TomasHC Pozri príspevok
Áno, nekonečná ako ľudská blbosť. Nech Ťa ochraňujú anjeli svetla spolu s Aštarom Šeranom.

Ten Thermoshield možno odrazí sálavú zložku tepla, ale určite nemá tepelný odpor ako niekoľko centimetrov akejkoľvek izolácie, či už zlý EPS, alebo kamenná/minerálna vata.

Oj*by ako Thermoshield by mali byť zákonom zakázané a predajcovia čo zavádzajú obvinený za uvedenie klienta do omylu.
ako plne stebou súhlasím tie ich odrby na ľudí s týmito sranadami. Ešte nech si dajú na to že úspora nieviek koľko % a je to vyriešené. Ja som norálne divím že voči takýmto podvodom nezasahuje slovenská obchodná inšpekcia a pod. Zjavne sa tu jedná o zavádzanie zákaznika. O dýchaní sa radšej nevyjadrujem lebo by ma asi admin vyrazil z fora keby som to napísal s plných pľúc
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Radka 111 Pozri príspevok
určite by som si nedávala polystyrén ani nič podobné...
Skus si pozrieť stránku thermoshield
a nebudeš mať problém s piesňami a dom ti bude dýchať
Pozeral som už pred dvomi rokmi.

A ty si pozri najprv diskusiu v Čechách a výsledky meraní tej drahej neúčinnej hnusoby, kým sa odvážiš niečo odporúčať.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

220870 Pozri príspevok
Mali by ste sa ospravedlniť.ten pán napísal pravdu.Hrubo ich podviedli ,stavebná firma spolu zo správcom bytov.
Prepáč, ale normálni ľudia (čo tomu aspoň trošku rozumejú) to robia tak, že ak už aspoň na schôdzi sami nevyberú dodavateľ, tak z predložených cenových ponúk aspoň dajú limit na rekonštrukciu.

A ak im to predražili o nejakých slabých 100%, tak ozaj tomu všetci rozumejú ako hus pivu a NEMÁM sa čo ospravedlňovať.
To by ich mali dať ako výstražný príklad neúcty k vlastným €urkám .

PS1
A radšej by som Paskov mal napísal ako ten podvod úspešne vyriešili.

PS2
Wilmuška.
Je dosť možné, že ja sa lepšie rozumiem BOZP, ako ty zatepleniu.
Takže drž sa svojho kopyta a nekritizuj to, čomu pomerne nerozumieš.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

willllma Pozri príspevok


čo tak trošku mrknúť na etiketu porady ???


To akože ja ??????? Neblázni (etiketa je pre stádo)
Preštudoval som ju dávno dávno?
0 0
Radka 111 Radka 111

Radka 111 je offline (nepripojený) Radka 111

rudopp Pozri príspevok
Pozeral som už pred dvomi rokmi.

A ty si pozri najprv diskusiu v Čechách a výsledky meraní tej drahej neúčinnej hnusoby, kým sa odvážiš niečo odporúčať.
poznám ten problém v Čechách, bolo to všetko inak ako sa to tam píše.
a výsledky s materiálom ThermoShield sú veľmi dobré.
poznám výsledky meraní aj tu na Slovensku, viem o čom píšem.
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Radka 111 Pozri príspevok
poznám ten problém v Čechách, bolo to všetko inak ako sa to tam píše.
a výsledky s materiálom ThermoShield sú veľmi dobré.
poznám výsledky meraní aj tu na Slovensku, viem o čom píšem.
Noze sem hod nejaku relevantnu studiu/vysledky merani, nech si aj my rozsirime obzory.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

timkoprvy Pozri príspevok

PS2
Wilmuška.
Je dosť možné, že ja sa lepšie rozumiem BOZP, ako ty zatepleniu.
Takže drž sa svojho kopyta a nekritizuj to, čomu pomerne nerozumieš.
Prepáč, akosi som nepostrehla, žeby som sa v tejto téme vyjadrila k zatepľovaniu a etiketu som ti odporučila z jedného jediného dôvodu - argumentovať sa dá aj slušným spôsobom a do prdele poslať diplomaticky tak, že sa na to ten druhý aj bude tešiť.
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

Radka 111 Pozri príspevok
poznám ten problém v Čechách, bolo to všetko inak ako sa to tam píše.
a výsledky s materiálom ThermoShield sú veľmi dobré.
poznám výsledky meraní aj tu na Slovensku, viem o čom píšem.
Z predajných prospektov ?

čo takto prax v kúrenárstve?
0 0
timkoprvy timkoprvy

timkoprvy je offline (nepripojený) timkoprvy

willma Pozri príspevok
Prepáč, akosi som nepostrehla, žeby som sa v tejto téme vyjadrila k zatepľovaniu a etiketu som ti odporučila z jedného jediného dôvodu - argumentovať sa dá aj slušným spôsobom a do prdele poslať diplomaticky tak, že sa na to ten druhý aj bude tešiť.
Možno môj otvorený spôsob niekomu otvorí oči.
TS :
v lete proti teplu áno
v zime proti mrazu NIE.
A ušetrí.
0 0
Radka 111 Radka 111

Radka 111 je offline (nepripojený) Radka 111

timkoprvy Pozri príspevok
Z predajných prospektov ?

čo takto prax v kúrenárstve?

Nie z letákov ale z vlastnej skúsenosti....
Mám s náterom dobré výsledky a sme veľmi spokojný
Ale škoda tu je niekomu niečo vysvetľovať ked to nechcú pochopiť..
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

dobre by bolo prilozit neake cisla
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať