Zavrieť

Porady

Výkazy do poisťovní

Dobrý deň prajem chcela by som sa opytať pokiaľ má FO alebo PO zamestnanca ktorý je dlhodobo na PN čo s výkazmi. Do sociálnej poisťovne ide nulový, ale počula som, že vzhľadom na novelu zákona musí zamestnávateľ zamestnanca odhlásiť zo zdravotnej poisťovne. Je to pravda, alebo mam normálne aj do zdravotky robiť výkaz nulový ako doteraz ? Dakujem
Usporiadat
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dakujem Veronikasad. Ano mame aj inych zamestnancov. Na MD nastupila este v novembri, v SP mi vykazuje s nulovymi hodnotami ako pises, na ZP som volala, tam ju mam posielat do ukoncenia MD, cca 6 mesiacov, potom odhlasit. No a na prehlade DU mi ju vobec nenacitavalo, tak som si nebola ista ci tam ma byt alebo nie. Este raz vdaka.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Zamestnankyna v ramci mesiaca RD a MD. V mesacnych vykazoch ZP a SP ju uvadzam (MD), ale ma zaujima, ci uvadzat pocet dni 0 alebo kalendarne dni MD. V mesacnych vykazoch nerozlisujem kolko dni MD a RD? Myslim SP, lebo viem ze ZP pri RD - tam sa odhlasuje a neuvadza ani v mesacnych vykazoch.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

ako spravne vyplnit vykazy ZP a SP?

ingak Pozri príspevok
Zamestnankyna v ramci mesiaca RD a MD. V mesacnych vykazoch ZP a SP ju uvadzam (MD), ale ma zaujima, ci uvadzat pocet dni 0 alebo kalendarne dni MD. V mesacnych vykazoch nerozlisujem kolko dni MD a RD? Myslim SP, lebo viem ze ZP pri RD - tam sa odhlasuje a neuvadza ani v mesacnych vykazoch.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

posuvam.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ahojte, lúskam tu RLFO a keďže som doteraz mzdy nerobila, opýtam sa banálnu otázku. Ak zamestnankyňa prechádza z MD na RD, tak zasielam do SP RLFO - zmenu alebo aj prerušenie? Vďaka.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Ako nahlásiť rodičovskú dovolenku (RD)?

Pre začiatok RD treba vyplniť RLFO „Zmena“ a RLFO „Prerušenie“ (dva dokumenty), nasledovne:
  • na prvom dokumente RLFO „Zmena“:
    • oddiel 10 - „Dátum začiatku RD“
    • oddiel 12 - „Dátum vzniku zmeny“, ktorý musí byť rovnaký ako „Dátum začiatku RD“
  • na druhom dokumente RLFO „Prerušenie“:
    • oddiel 10 - „Dátum vzniku prerušenia“ a „Dôvod prerušenia“ - „6“

toto uvadzaju na stranke socialky, nemam pred sebou formular, ci sedia cisla oddielov.
1 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

mondes ako si uvadzala zamestnankynu na MD v mesacnych vykazoch, samozrejme s nulovym prijmom a pocet dni 0 alebo pocet kalendarnych dni v mesiaci?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

No práveže ja idem poslať výkaz teraz prvýkrát za 01/2013, nakoľko preberám mzdy. A to som ani nevedela, že vo výkaze musí byť aj zamestnankyňa, ktorá je na MD, alebo na RD. Zistila som to až tu na porade, lebo mi nechcelo zobrať výkaz. Tak si musím nahodiť všetky zmeny do personalistiky a natrafila som na to, že v jednom dni je nahlásená aj zmena aj prerušenie, tak mi to bolo čudné. Ale si mi pomohla, tak vďaka.
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Ako vyplnit mesacne vykazy?


ingak Pozri príspevok
Zamestnankyna v ramci mesiaca RD a MD. V mesacnych vykazoch ZP a SP ju uvadzam (MD), ale ma zaujima, ci uvadzat pocet dni 0 alebo kalendarne dni MD. V mesacnych vykazoch nerozlisujem kolko dni MD a RD? Myslim SP, lebo viem ze ZP pri RD - tam sa odhlasuje a neuvadza ani v mesacnych vykazoch.
ZP - nasla som akurat toto:
po
čet kalendárnych dní v mesiaci, počas ktorých sapovažuje za zamestnanca na účely zdravotného poistenia, za ktoré sa platí preddavok
(neuvádzajú sa dni počas ktorých je platiteľom štát podľa § 11 ods. 7 písm. m) a s))

cize ked MD zacina napr. od 15.1. uvediem 17 dni? a co SP?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Aj ja mám podobný problém. Zamestnankyňa bola od 14.10.2010 do 8.11.2012 na RD od 9.11.2012 je na MD. Vo výkaze do ZP sa uvádza aj ona? Vďaka.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Aj ja mám podobný problém. Zamestnankyňa bola od 14.10.2010 do 8.11.2012 na RD od 9.11.2012 je na MD. Vo výkaze do ZP sa uvádza aj ona? Vďaka.
Posúvam.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Aj ja mám podobný problém. Zamestnankyňa bola od 14.10.2010 do 8.11.2012 na RD od 9.11.2012 je na MD. Vo výkaze do ZP sa uvádza aj ona? Vďaka.
http://www.porada.sk/t160303-vykazy-...ml#post2255117
1 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Ako vyplnit mesacne vykazy?

Zamestnankyna v ramci mesiaca RD a MD. V mesacnych vykazoch ZP a SP ju uvadzam (MD), ale ma zaujima, ci uvadzat pocet dni 0 alebo kalendarne dni MD. V mesacnych vykazoch nerozlisujem kolko dni MD a RD? Myslim SP, lebo viem ze ZP pri RD - tam sa odhlasuje a neuvadza ani v mesacnych vykazoch.

ZP - nasla som akurat toto:
po
čet kalendárnych dní v mesiaci, počas ktorých sapovažuje za zamestnanca na účely zdravotného poistenia, za ktoré sa platí preddavok
(neuvádzajú sa dni počas ktorých je platiteľom štát podľa § 11 ods. 7 písm. m) a s))

cize ked MD zacina napr. od 15.1. uvediem 17 dni? a co SP?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať