Zavrieť

Porady

Výkazy do zdravotných poisťovní elektronicky

Dočítala som sa, že zdrav. poisťovne spustili elektronické posielanie výkazov na zdrav. poistenie, ak mám menej ako 9 zamestnancov, tak sa mo to netýka, t. j. posielam výkazy, ako doteraz, t. j . poštou?

2. otázka: Manžel, SZČO, si uplatňuje paušálne výdavky, tak nemá žiadnu povinnosť na žiadne výkazy, alebo áno?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    gita Pozri príspevok
    Ak podávate elektronicky výkazy do Dôvery, ako si vytlačíte druhú stranu výkazu - zoznam zamestnancov? Dáva mi len sumárnu stranu


    Pozri tu:

    http://www.porada.sk/1404357-post25.html

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Milka2 Pozri príspevok
    Dočítala som sa, že zdrav. poisťovne spustili elektronické posielanie výkazov na zdrav. poistenie, ak mám menej ako 9 zamestnancov, tak sa mo to netýka, t. j. posielam výkazy, ako doteraz, t. j . poštou?

    2. otázka: Manžel, SZČO, si uplatňuje paušálne výdavky, tak nemá žiadnu povinnosť na žiadne výkazy, alebo áno?
    Milka, výkazy zasiela zamestnávateľ za zamestnancov.
    SZČO za seba nezasiela žiadne výkazy; ale ak má zamestnancov, tak za nich výkazy zasiela.

    Doplňujem: zasiela - nemyslela som tým len elektronicky, ale všeobecne
    Naposledy upravil liba2 : 12.12.08 at 10:23

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Ale aj keď máš menej ako 9 zamestnancov, tak je to dobrá vec, uľahčí ti to prácu, poštovné a čas.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Dobrý deň. Prosím Vás, poraďte mi niekto Dnes, neviem akým zázrakom, som elektronicky posielala Mesačný výkaz do ZP Union. Všetko prebehlo v poriadku. Chcela som sa ešte raz pozrieť do Prehľadu, ja neviem, ako sa do tej "nešťastnej" elektronickej podateľne dostanem Keď si otvorím stránku Union-u, dám si Elektronická podateľňa, tak mi dá len všeobecné informácie. Ako sa mám, prosím, prihlásiť Skúšam a skúšam a neviem. Ďakujem.

    vnet je offline (nepripojený) vnet

    manželka,matka,podnikateľka vnet
    Dole v ľavom rohu je okienko podacie miesto, tak cez neho

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    vnet Pozri príspevok
    Dole v ľavom rohu je okienko podacie miesto, tak cez neho
    Ďakujem Ti za radu. Skúšala som to, ale na úvodnej stránke poisťovne som nenašla okienko podacie miesto. No a "heuréka", osvietilo ma Klikla som na platiteľa zdravotného poistenia a tam je "Účet platiteľa". Tak cez to sa tam dostanem. Až potom je tam to "nešťastné" podacie miesto. Je to hrôza, každá poisťovňa iný prístup.

    gita je offline (nepripojený) gita

    gita
    Ak podávate elektronicky výkazy do Dôvery, ako si vytlačíte druhú stranu výkazu - zoznam zamestnancov? Dáva mi len sumárnu stranu

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Ak je napr. výplatný termín 12-teho, dokedy najneskôr musím zaslať elektronicky výkazy do poisťovní? Môžem ich zaslať aj skôr?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    suklova Pozri príspevok
    Ak je napr. výplatný termín 12-teho, dokedy najneskôr musím zaslať elektronicky výkazy do poisťovní? Môžem ich zaslať aj skôr?
    jasne....môžeš aj skôr....

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Si zlatá ďakujem. A môžem aj neskôr ak hej, tak do koľkých dní? Ešte raz veľmi pekne ďakujem. :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.