Zavrieť

Porady

Škvrny od gúľôčkového pera

ahojte potrebujem poradiť ohľadom škvŕn. Mám ich na novej maslovej až bielej koženke (neviem či sa to volá koženka, proste je to nepravá koža, syntetická alebo tak nejako). Nechce mi to ísť dole hlavne preto, lebo povrch koženky nieje taký klasický lesklý, skôr je taká matná, gumovejšia, niečo ako guma na gumovanie.
Je na viacerých miestach popísaná večným/guličkovým perom a skúšala som to už všelijako odstrániť, lebo tá koženka je super a chcem ju určite nosiť. Už som sa uchýlila aj k takým krajným technikám, ako napr. obrúsiť to šmirgľom (brúsny papier), výsledkom čoho je mala dierka a žiaden efekt. prosím poraďte, čo používate vy, prípadne o akých technikách a čističoch ste počuli...možete napísať, aj čo sa týka klasického oblečenia, alebo kožených gaučoviek a pod., všetko môže pomôcť....vopred vám ďakujem všetkým za ochotu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    snúbenica je offline (nepripojený) snúbenica

    snúbenica
    Z košele či trička ide pero krásne alpou, na vatový tampón a vyšúchať. A popísané rúčky detičiek zase od Biodermy pleťovou vodou Sensibio H2O. Toto mám odkúšané, tak skúsenosť posúvam.

    zuzanka522 je offline (nepripojený) zuzanka522

    zuzanka522
    Ďakujem pekne...no už som skúšala aj dnes nájdený lak na vlasy, no neúspešne....idem skúsiť tú alpu, ale najprv musím kúpiť, lebo doma nemáme
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Braňo Ty si vari lakuješ nechty?
    Braňo ja nie, manželka. :-)
    Apalie a ako lakom? nerozumiem..
    Braňo stačí potrieť bezfarebným lakom na nechty, prípadne odlakovačom
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Podľa mňa to pero už dole nedáš. Ja som si dala očalúniť barové stoličky bielou koženkou a čalúnik mi povedal, že sa to dá pekne umyť, ale že nesmiem popísať perom.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Skús urobiť na nie viditeľnom mieste bundičky malú vzorku, nech aj trochu vsiakne do koženky. Potom namoč ušnú tyčinku do liehu kúpeného v lekárni a skús tú vzorku pretierať. Mne to vyšlo na inom materáli, nebola to síce koženka, ale za pokus to snáď stojí.
    Daj vedieť ak sa dáš nato, ako to dopadlo.

    Škvrny od gúľôčkového pera

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.