Zavrieť

Porady

Škvrny na nohaviciach

Kto mi vie poradit, ako odstránit škvrny od oleja z tuniaka, už som použila aj Vaniš, a škvrny na bavlnených nohaviciach stále sú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubinami je offline (nepripojený) lubinami

    Veselý človiečik lubinami
    To som ešte nepočula, čo je to ?
    Či myslíš aby som už nejedla tuniaka a šetrila si žlčník ? To ja nie, to syn si dal bagetu s tuniakom, a prišiel celý pokvapkaný. Vtety mi veru skypela žlč, lebo mal nohavice druhý raz na sebe, no ale stáva sa, a ja som taký kvecko, tiež si musím dávat pri jedení pozor. Asi to má po mne.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja na mastné olejové škvrny skúšam najprv obyčajnú jar - priamo nalejem na škvrnu a o chvíľu vyperiem, alebo veľmi sa mi osvedčilo mydlo Lanza.
    Elena Navrátilová
    lubinami Pozri príspevok
    To som ešte nepočula, čo je to ?
    Či myslíš aby som už nejedla tuniaka a šetrila si žlčník ? To ja nie, to syn si dal bagetu s tuniakom, a prišiel celý pokvapkaný. Vtety mi veru skypela žlč, lebo mal nohavice druhý raz na sebe, no ale stáva sa, a ja som taký kvecko, tiež si musím dávat pri jedení pozor. Asi to má po mne.
    Nie, vážne je "žlčové mydlo" na škvrny. Je o tom aj celá téma, len som ju nenašla.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Elena Navrátilová Pozri príspevok
    Skús to žlčové mydlo.
    Dostať kúpiť v DM - drogériách pod názvom Denk mit.

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Mne sa čosi podobné tiež podarilo na takmer novej bavlnenej sukni. Najskôr som na fľaky dala Vanish, potom som sukňu namáčala v pure (na riad), ale fľaky boli stále viditeľné. Pomohlo až normálne vypratie na 60-ke v práčke, pridala som trochu viac prášku ako bežne, a fľaky boli našťastie preč. Trochu som sa tej vyššej teploty bála, že sa mi sukňa zbehne, ale bola v pohode.

    mek je offline (nepripojený) mek

    mek
    Chcela by som vedieť,či s tým žlčovým mydlom vyperiem aj starú zaschnutú škvrnu od temperovej farby?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tO MYDIELKO JE DOBRé. Najprv potri, nechaj asi 5 min. pôsobiť a potom to vyper.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Musíš to skúsiť aj na viackrát. Ja som na bavlnenom svetlom saku žĺčovým mydlom odstránila zastaralú škvrnu asi od čučoriedok alebo černíc na 3x. Pomohla som si aj jemnou kefkou. Navlhčíš dané miesto, namydlíš a necháš postáť. Na návode píšu cca 10 minút. Ja som zistila, že mydlo farbu "nesaje", takže niekedy nechávam postáť aj z večera do rána. Najprv vyskúšaj a mydlo si kúp, aj keď Ti zrovna nepomôže pri tejto škvrne, pomôže pri inej. Veď stojí iba 30 korún.

    Simusik je offline (nepripojený) Simusik

    Simusik
    Zdravim. Potrebujem poradiť. Včera sa mi stala taký nepríjemná vec. sadla som na lavičku, ktorú zrejme pred pár dňami natierali, no na rifliach mi zostali 3 vpité fliačiky, ktoré nechcú ísť ničím dole. Myslíte, že to mydlo by pomohlo aj na takýto typ škvrn? ak nie, viete mi pomôcť?

    YVETTE je offline (nepripojený) YVETTE

    YVETTE
    Vie niekto poradiť, ako sa dá odstrániť dosť veľká škvrna od nafty? Už som skúšala kadečo, a nič nepomáha. Manžel sa na benzinke ostriekal naftou, a nepomáha nič na jej odstránenie, ba dokonca ani ten naftový zápach neviem zničiť. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.