Zavrieť

Porady

uver na nehnuteĺnosť

Dobry den,

chcel som sa informovat ci nema niekto skusenosti s mojim problemom. Chcel by som kupit rozostavanu nehnutelnost. tato nehnutelnost bude sluzit ako polyfunkcny dom(prizemie obchody, poschodie byty).Cela investicia by vysla do desat milionov. Po dokonceni by so splacani uveru nebol problem. Doba stavby by bola jeden rok.Kedze nepodnikam, chcel by som túto investiciu spojit so zalozenim sro.Vie mi niekto poradit najvhodnejsi sposob zrealizovania tohto projektu(uverovou cestou), za podmienky nezalozenia svojho sukromneho majetku.

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    pri úveroch sa vždy vyžaduje, aby sa financovalo aj z vlastných prostriedkov (20-30%)
    zabezpečovacie prostreidky - kupovaná stavba, ale aj biankozmenky, najnovšie notárske zápisnice s exekučným titulom.
    Odpovedám všeobecne, lebo informácií je veľmi málo. Najlepšie ísť do banky a nie jednej a požiadať o úver. Dajú podmienky, a potom si už treba len vybrať.
    ak chceš úver na novozaloženú spoločnosť, tak uspeješ veľmi ťažko. Mne na kontokorent 200000Sk chceli výsledky za 2 roky dozadu. Jedine, že by to bola spoločnosť so základným imaním 10 mil. Sk.
    Naposledy upravil KEJKA : 16.12.05 at 17:14
    Obavam sa ze vela jednoduchych rieseni nemas. Ak je to nova spolocnost su v podstate nasledujuce moznosti.
    1. ak mas dostatocny prijem ako FO, tak hypotekarny uver....
    2. ...ak nie, dodatocne zabezpecenie tvojim majetkom, resp. pristupenie k zavazku, alebo garancia inej firmy, alebo SZRB
    3. dalsia alternativa je predstavit to v banke ako projekt (su na to specializovane oddelenia) a to tak ze zdovodnis a dokazes ze prijmy z nehnutelnosti budu stacit na splacanie uveru. je tu vsak jeden problem, na taketo narocnejsie financovanie banky pozaduju minimalne objemy uveru cca 30 mil Sk a cim viac tym lepsie. (ty si spominal tusim 10 mil. ?)
    4. potom su casovo, byrokraticky a aj financne narocnejsie sposoby financovania a to fondy EU, SZRB, NADSME, fondy rizikoveho kapitalu.....

    uver na nehnuteĺnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.