Zavrieť

Porady

zdaňovanie príjmov zo SF (príspevok na stravovanie)

Ahojte,

potrebovala by som od Vás radu. Zamestnávateľ prispieva do sumy stravného lístky zamestnancom aj z prostriedkov SF. Je tento príjem pre nich zdaniteľný a vstupuje aj do výpočtu odvodov? Viem, že príspevok na stravovanie nie je zdaniteľným príjmov. Chápe sa aj tento príspevok ak príspevok na stravovanie?

Ďakujem pekne
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Daniela12345 Pozri príspevok
Zmenilo sa niečo v r. 2013? - poskytujeme obed na pracovisku - 45 % hradí z-teľ, % zo SF, zbytok hradí z-nec. Zamestnancom nič nezdaňujeme ani nezrážame odvody do SP. Postupujeme správne?
Príspeok na stravovanie (z prostriedkov zamestnávatela, ani zo SF) nie je predmetom dane zo závislej činnosti
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Deni Pozri príspevok
Poradíte mi niekto?
Zamestnávateľ hradí stravné lístky aj poskytnutý obed (na rôznych prevádzkach máme iný spôsob stravovania) zamestnancom v plnej výške. Zamestnanci nedoplácajú nič. Časť sumy ido zo SF, 55 % zo zákona je nákladová a zvyšok hradí zamestnávateľ nad rámec zákona, dobrovoľne, čo je jeho nedaňový náklad. Táto suma sa zamestnancom zdaňuje? oni ju vlastne dostanú vo forme obeda alebo lístka, nie ako hotovosť. Vysvetlite mi to prosím.
Príspevok na stravovanie (aj nad rámec zákona) nie je pre zamestnanca predmetom dane zo závislej činnosti. U zamestnávatela je to však nedaňový výdavok.
1 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

veronikasad Pozri príspevok
Príspeok na stravovanie (z prostriedkov zamestnávatela, ani zo SF) nie je predmetom dane zo závislej činnosti
Mne sa jedná hlavne o odvody do poisťovní.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Daniela12345 Pozri príspevok
Mne sa jedná hlavne o odvody do poisťovní.
Odvody do poisťovní sa platia zo zdanitelných príjmov.
2 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

veronikasad Pozri príspevok
Odvody do poisťovní sa platia zo zdanitelných príjmov.
Ďakujem za odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať