Zavrieť

Porady

Akú dvb-t anténu

Dobrý deň, kúpil som si dvbt tuner do usb no na tu malú antenu nechytim u nás nič tak by som sa chcel opýtať akú vonkajšiu anténu treba kúpiť. Bývam na rodinnom dome v Leopoldove. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Ivana Galambošová Pozri príspevok
    Dobrý deň, kúpil som si dvbt tuner do usb no na tu malú antenu nechytim u nás nič tak by som sa chcel opýtať akú vonkajšiu anténu treba kúpiť. Bývam na rodinnom dome v Leopoldove. ďakujem
    Na dome ?? Tak to tam bude signal super ale nie teraz vazne
    Navstiv stranku http://www.dvbt.towercom.sk/mapy-pokrytia.php a trocha si ju poprehliadaj ja som ti link nasmeroval na mapy pokrytia, signal je uz takmer v kazdom zapadakove celkom slusny, takze by nemal byt ziadny problem. Antenu by som ti odporucal vybrat nejaku izbovu, kedze to mas na PC, resp na NB (len nebud prekvapeny, ked tvoja antena bude drahsia ako tv tuner) alebo umiestnit tu antenku co bola k tuneru (cize aj cely PC) na take miesto v byte aby bol priami vyhlad na vysielac (prevadzac/vykrivac). Vysiela sa na horizontalnej polarizacii, ak by si pouzil to stare sirokopasmove sito, tak ho musis o 90° otocit do horizontalnej polohy.
    dik za odpoveď. Na tú malú antenku som nič nechytil ani na streche garáže staré antény už nemám a tu nikdy nebol bohvie aký signál ani analógový tak neviem či by som na tu izbovú volačo chytil. Pozeral som túto vonkajšiu "DVB-T vonkajšia anténa DTVO-6" a túto izbovú "Digitálna terestriálna anténa EYE - 28 dB". Na tej mape pokrytia by som mal byť pri tej druhej možnosti tá bledomodrá farba

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Tazko je radit ..... musis skusat, alebo sa povypytuj naokolo ake anteny pouzivaju, funguje to aj s klasickym sirokopasmovym sitom

    robovi je offline (nepripojený) robovi

    robovi
    Funguje akakolvek doteraz pouzivana antena, len ju treba otocit o 90°. To je cely kumst.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.