Zavrieť

Porady

Chranene pracovisko

Potrebujem poradit s vytvorenim chraneneho pracoviska.Chcem si ho vytvorit v byte ktoreho vlastnikom je moja matka.Mam najomnu zmluvu o prenajme jednej miestnosti a este si vybavujem potvrdenie z hygieny.Na urade prace im to nestaci a zevraj mame dat na bytovom druzstve poziadat o vynatie uvedenej miestnosti z bytoveho fondu.je to naozaj nutne ked som na niekolkych poradach o tom cital a stacila im vzdy najomna zmluva.
Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    Budeš potrebovať súhlas od vlastníkov bytov. To znamená, že to vyňatie budeš potrebovať, kedže budú dotknuté aj záujmy ostatných vlastníkov bytov. Ide o to čo budeš v tom byte - chránenej dielni robiť. Nie je nič horšie ako narušené vzťahy so susedmi. Si predstav, že by si ty bol-la susedom a niekdo by si otvoril dielňu nad tebou alebo pod tebou a nedajbože by ti znepríjemnoval život svojou činnosťou / teda ak by to bola dáka hlučná alebo iná činnosť, búchanie alebo dačo podobné/ - neviem o akú činnosť sa jedná pri tebe samozrejme. Takže logicky musíš mať to vyňatie a tak isto susedia musia vedieť čo sa v ich okolí bude diať aby si sa nedožil-la toho čo si tu už určite čítal-la - sťažnosti a kontroly atď...

    vanlenka je offline (nepripojený) vanlenka

    Som žena vanlenka
    Ok, ale aj tak musíš urobiť to vyňatie a zmenu z bytových na nebytové priestory - tam sa platí potom aj iná daň. Nahlásiť prevádzku na živnostenskom a iné náležitosti. Tu na porade si to všetko ľahko zistíš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.