Zavrieť

Porady

Ako protestovať proti likvidácii živnostníkov p.Mihálom, Miklošom

Nové odvody a dane ,ktoré chce zaviesť Mikloš a Mihál
sú likvidačné pre malých živnostníkov
- príkladom sú odvody do ZP, SP ktoré už nebudú
odpočítateľnou položkou pre DP

Doplnok:
-navrhujem protestovat posielaním e-mailu každý deň
proti likvidácii živnostnikov
ak má niekto e-mail na Mihal,Sulik,Mikloš,Figel,Radičova .....
nech to uvedie v príspevku

živostníkov je asi 230 000
Naposledy upravil dusanf : 08.03.11 at 16:39
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Daniela 1 Daniela 1

Daniela 1 je offline (nepripojený) Daniela 1

Pravicová vláda je len pre bohatých, chudobných potrebuje len
ožobračovať a pri voľbách!
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

Štát investuje obrovské prostriedky do úradov práce ktoré nerobia nič, do rekvalifikácie neschopných a lenivých, do dotácii začínajúcich neschopných ktorí nevedia presvedčiť banku aby im požičala.
Namiesto toho ideme likvidovať živnostníkov, aby bolo ešte VIAC nezamestnaných do ktorých budeme nalievať ďalšie peniaze, do zbytočných rekvalifikácii, dotácii pseudoplánov, alebo aktivačných prác ktoré len napravujú deviácie ktoré vytvára zákonník práce, len aby sa zamestnali...
ZAČAROVANÝ KRUH ŠTÁTNEJ MAŠINÉRIE - a vláda ide toto podporovať
6 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

ak toto je pomoc strednej vrstve, tak nám zostáva úrad práce.... a čo ďalej?
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

a najlepšie na koniec na FB stránke MPSVaR - nám prajú krásny MDŽ
odpovedala som im :neprajem si krásny MDŽ, prajem si len aby som mohla ako SZČO prežiť s ohľadom na pripravované zmeny v odvodovej a daňovej reforme
7 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

prestáva ma baviť živiť túto krajinu...
0 0
majus1 majus1

majus1 je offline (nepripojený) majus1

AK sa bude konať nejaká petícia kľudne sa pridám, už som skúšala aj písať na zväz živnostníkov ale akosi mi neodpovedajú, myslím, že k petícii by sa pridalo viac ľudí...
0 0
Daniela Daniela

Daniela je offline (nepripojený) Daniela

Krajinu budeš živiť a ty budeš živoriť. Ako chcú udržať takých živnostníkov ako sú krajčírky, babka v stánku, kadeníčky, opravári či obuv, alebo iné??? To nie je možné. Vedia vôbec, koľko zarábajú niektorí živnostníci? Len tak na prilepšenie, medzi prsty, ak si všetko riadne platia.
2 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

ak sa niečo bude konať, dajte to sem, pripojím sa aj všetci moji známi
4 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

a myslím, že naši predstavitelia sa môžu hanbiť.....
a hlavne tý čo tu prispievali a balamutili slušným ľudom hlavy
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Inák všimnite si.Mnohí VIPkári z porady tu na porade čušia ako vši pod chrastom na túto tému. Asi sú v šoku. Však vieme prečo poniektorí...To by kritizovali svojho idola z porady z minulosti, terajšieho ministra práce,ktorému tak pochlebovali aj tu na porade,Ajhľa čo sa z neho vykľulo z poradcu pre živnostníkov...
3 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

Živnostníkovi sa odvody nebudú rátať do nákladov - takže to, čo musí odviesť do SP a ZP, sa mu ešte dodatočne zdaní. Aká je tam logika? Však živnostníci, ktorí odvádzajú minimálne odvody (a aspoň tie odviesť musia, dokonca bez ohľadu na to, aké majú reálne príjmy), si "zarábajú" na malé penzie.
0 0
ajkariky ajkariky

ajkariky je offline (nepripojený) ajkariky

nie som VIP a dodnes si s pánom Mihálom tykám píšem si s ním na FB ale taktiež si poviem svoj názor, ale čo mi to pomôže ak sa tu budeme rozčulovať a nič nepodnikneme.....
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

canbo Pozri príspevok
Ale na výpočet bola určite použitá kalkulačka od Mikloša .(zlomky a percentá ovládam)
Povinné (určite aj dobrovoľné) poistenie zdravia nemožno použiť do nákladov, poistenie auta áno , určite naň iba zabudli. Ináč je to zvláštne.
No zaujímalo by ma, či ani zamestnanci nebudú mať odpočítané od hrubej mzdy poistné odvody a teda daň sa bude platiť z hrubého. Lebo na takúto úroveň chcú dostať živnostníkov.
Toto je likvidačný program a zámery sú zrejme omnoho ďalekosiahlejšie a vyššie, ako by sme predpokladali a my sa z toho spamätáme, až keď bude neskoro. A o pár rokov budeme znovu počuť: "to ešte predchádzajúca vláda !!! " Bude to mať len jeden výsledok, rapídne zvýšenie nezamestnanosti !!! A kríza sa môže prehlbovať ďalej :-(
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

ajkariky Pozri príspevok
nie som VIP a dodnes si s pánom Mihálom tykám píšem si s ním na FB ale taktiež si poviem svoj názor, ale čo mi to pomôže ak sa tu budeme rozčulovať a nič nepodnikneme.....
A čo by si chcela podniknúť?
Alebo skôr čo by si tým podniknutím chcela akože dosiahnuť?
----------------------------------------------------------
Veď čo vlastne môže Mihál, Mikloš a trebárs aj Radičová urobiť?
Keby si sa nad tým naozaj zamyslela, tak zistíš, že naozaj zhola nič reálne a prospešné urobiť nemôžu.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Jano24 Pozri príspevok
Inák všimnite si.Mnohí VIPkári z porady tu na porade čušia ako vši pod chrastom na túto tému. Asi sú v šoku. Však vieme prečo poniektorí...To by kritizovali svojho idola z porady z minulosti, terajšieho ministra práce,ktorému tak pochlebovali aj tu na porade,Ajhľa čo sa z neho vykľulo z poradcu pre živnostníkov...
No, ja som síce nikdy nebola VIP, ale p. Mihál bol (aj je) vynikajúci odborník na oblasť daní fyzických osôb a odvodov. Na každú otázku odpovedal odborne a zároveň zrozumiteľne. To vie len málokto. Ani mne sa nepáči, čo nám naša vláda chystá. Áno, určite treba reformu odvodového systému, ale ako dôvod uvádzať zrovnoprávnenie zamestnancov a SZCO je úplne pritiahnuté za vlasy.
Ale tým, že začneš napádať "poraďákov", ktorí na to majú iný názor, alebo naozaj "stratili reč", to nezmeníš.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Fany Pozri príspevok
No zaujímalo by ma, či ani zamestnanci nebudú mať odpočítané od hrubej mzdy poistné odvody a teda daň sa bude platiť z hrubého. Lebo na takúto úroveň chcú dostať živnostníkov.
Toto je likvidačný program a zámery sú zrejme omnoho ďalekosiahlejšie a vyššie, ako by sme predpokladali a my sa z toho spamätáme, až keď bude neskoro. A o pár rokov budeme znovu počuť: "to ešte predchádzajúca vláda !!! " Bude to mať len jeden výsledok, rapídne zvýšenie nezamestnanosti !!! A kríza sa môže prehlbovať ďalej :-(
Ich zámer nieje až taký ďalekosiahly a tajomný, ako si myslíš.
Je úplne jednoduchý a nič tajomné na ňom nieje.
----------------------------------------------
Jediné na čom im záleží, je udržať sa v parlamente a samozrejme že aj vo vláde. To je všetko - nič zložité a vyššie.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

dogicka Pozri príspevok
No, ja som síce nikdy nebola VIP, ale p. Mihál bol (aj je) vynikajúci odborník na oblasť daní fyzických osôb a odvodov. Na každú otázku odpovedal odborne a zároveň zrozumiteľne. To vie len málokto. Ani mne sa nepáči, čo nám naša vláda chystá. Áno, určite treba reformu odvodového systému, ale ako dôvod uvádzať zrovnoprávnenie zamestnancov a SZCO je úplne pritiahnuté za vlasy.
Ale tým, že začneš napádať "poraďákov", ktorí na to majú iný názor, alebo naozaj "stratili reč", to nezmeníš.
Povedz mi dogička, čo je to za odbornosť, ak sa týka nefunkčných a hlúpych zákonov.
Zákonov na ktorých funguje soc. poistenie, zdrav. poistenie a samozrejme že s tým spojené zdravotníctvo a sociálny systém.
---------------------------------------------
Ten systém je tak hlúpy, že v žiadnom prípade nemôže reálne fungovať.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Gabhus Pozri príspevok
S takýmto návrhom som sa stretla aj ja, no a ešte ktorési noviny v sobotu priniesli informáciu o 11 hodinovom pracovnom čase. Akosi tomu prestávam rozumieť......
11 hodinový pracovný čas? ok - ale potom odchod do dôchodku v 50-tke
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

jar88 Pozri príspevok
Povedz mi dogička, čo je to za odbornosť, ak sa týka nefunkčných a hlúpych zákonov.
Zákonov na ktorých funguje soc. poistenie, zdrav. poistenie a samozrejme že s tým spojené zdravotníctvo a sociálny systém.
---------------------------------------------
Ten systém je tak hlúpy, že v žiadnom prípade nemôže reálne fungovať.
Čo sa týka nefunkčných a hlúpych zákonov, plne s tebou súhlasím. Ale snáď mi nechceš povedať, že za to môže iba p. Mihál?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať