Zavrieť

Porady

Ako otvoriť požičovňu športových potrieb???

Prosím, všetkých o dôležité rady...
Chcem si otvoriť požičovňu športových potrieb.
Neviem kde mám začať okrem toho, že viem, že potrebujem živnosť. Neviem zas akú živnosť budem potrebovať...či voľnú, alebo nejakú viazanú?
Ďalej neviem a ani nemám prehľad v tom, čo sa týka všetkých povolení a potrebných dokumentov. Aké účtovníctvo budem musieť zaviesť?
Bude sa jednať o sezónnu prevádzku v období letných mesiacov a to začiatok júna do konca augusta/ možno do polovice septembra.
V požičovni by mali byť, bicykle typ: trekkingové bicykle, futbalové, basketbalové, volejbalové lopty, siete, tenisové rakety a podobne...
Vopred Vám všetkým ďakujem za informácie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

    Danielle369
    Je to volná živnosť. Založ si živnosť, nájdi priestor pre prevádzku,.
    Môžeš robiť jednoduché účtovníctvo ako živnostník, alebo ked založíš s.r.o. tak budeš robiť podvojné účto. Na sezóńnu prevádzku ti stačí živnosť a jed.účto.
    Na živ,úrade ti povedia čo treba všetko okolo prevádzky, alebo aj tu na porade je plno príspevkov okolo otvorenia. alebo aj tu:
    http://podnikam.webnoviny.sk/porada/...adzky-t62.html

    http://www.modra.sk/fileadmin/user_u..._zrus_prev.pdf

    PatrikMB je offline (nepripojený) PatrikMB

    PatrikMB
    Prosim, este o pomoc neviem prist na to kde by som mal nahlasit prevadzku ak je to nasledovne- prevadzka bude v rekreacnej oblasti, ktora spada pod jednu obec. Ta obec kazdorocne obnovuje najom druhej obci. Teraz co???nahlasit prevadzku v okresnom meste alebo v obci pod ktoru zapada alebo v obci ktora ju ma v najme. Pri nahlaseni prevadzky potrebujem nahlasit vyvoz odpadu a otvaracie hodiny...je tam este nieco ine???
    Este by som potreboval odpovede na dalsie otazky -
    potrebujem nejake povolenia z hygieny, poziarnikov (jenda sa o malu chatku, ktora bude skladom a budem tam mat pokladnu)??? V pozicovny budu ako som uz pred tym spominal trekkingove bicykle, potrebuju mat nejake specialne certifikaty ???
    Mam aj trampolinu a ta ma certifikat ktory dokazuje splnanie najprisnejsich noriem. Dalej napriklad volejbalove lopty, siete potrebuju splnat nejake normy???
    Na tie bicykle budem mat mapku kde bude vyznacena trasa ako typ kam by zakaznici mohli ist. Potrebujem na to aby oni mohli v podstate svojvolne vyuzivat bicykle, nejake dalsie povolenia, alebo zmluvy o najme?
    Po skonceni sezony uz nebudem potrebovat zivnostensky list a ani prevadzku. Mam zrusit zivnost a odhlasit prevadzku??? V pripade ze na dalsi rok budem chciet znovu otvorit mozem opatovne si zalozit zivnost a nahlasit prevadzku?? Alebo je tam nejaky iny system???

    Viem, ze to co potrebujem a chcem vediet je vela ale za kazdu odpovde som naozaj naozaj vdacny Velmi pekne dakujem

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    PatrikMB Pozri príspevok
    Prosim, este o pomoc neviem prist na to kde by som mal nahlasit prevadzku ak je to nasledovne- prevadzka bude v rekreacnej oblasti, ktora spada pod jednu obec. Ta obec kazdorocne obnovuje najom druhej obci. Teraz co???nahlasit prevadzku v okresnom meste alebo v obci pod ktoru zapada alebo v obci ktora ju ma v najme. Pri nahlaseni prevadzky potrebujem nahlasit vyvoz odpadu a otvaracie hodiny...je tam este nieco ine???
    Este by som potreboval odpovede na dalsie otazky -
    potrebujem nejake povolenia z hygieny, poziarnikov (jenda sa o malu chatku, ktora bude skladom a budem tam mat pokladnu)??? V pozicovny budu ako som uz pred tym spominal trekkingove bicykle, potrebuju mat nejake specialne certifikaty ???
    Mam aj trampolinu a ta ma certifikat ktory dokazuje splnanie najprisnejsich noriem. Dalej napriklad volejbalove lopty, siete potrebuju splnat nejake normy???
    Na tie bicykle budem mat mapku kde bude vyznacena trasa ako typ kam by zakaznici mohli ist. Potrebujem na to aby oni mohli v podstate svojvolne vyuzivat bicykle, nejake dalsie povolenia, alebo zmluvy o najme?
    Po skonceni sezony uz nebudem potrebovat zivnostensky list a ani prevadzku. Mam zrusit zivnost a odhlasit prevadzku??? V pripade ze na dalsi rok budem chciet znovu otvorit mozem opatovne si zalozit zivnost a nahlasit prevadzku?? Alebo je tam nejaky iny system???

    Viem, ze to co potrebujem a chcem vediet je vela ale za kazdu odpovde som naozaj naozaj vdacny Velmi pekne dakujem
    Prevádzku ohlásiť na úrade, ktorý vydal Osvedčenie. /po prípade sa tam opýtať, či ju treba ešte v obci ohlasovať/ Treba zmluva o nájme doložiť. No možno lepšie by bolo to ohlásiť ako súvisiaci priestor, je to o veľa jednoduchšie aj účtovne, aj papierovo !
    na lopty podľa mňa nič netreba
    Na dobu kedy sa nebude prevádzka prevádzkovať, by som prerušila živnosť /minim pol roka/
    Po polroku opäť sa automaticky obnoví.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    len doplnim, ze na obec, kde sa priestor nachadza treba ohlasit, resp. dat schvalit otvaracie hodiny

    PatrikMB je offline (nepripojený) PatrikMB

    PatrikMB
    a staci ak dam schvalit otvaracie hodiny obci ktora tu cast ma v najme alebo musim tej pod ktoru podlieha...
    Jedna sa o plaz, ktora podlieha jednej obci, ale ta ju dava kazdorocne do prenajmu druhej a stale tej istej obci. Mam hlasit aj vyvoz odpadu?


    PS: Velmi pekne ďakujem za rady

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    PatrikMB Pozri príspevok
    a staci ak dam schvalit otvaracie hodiny obci ktora tu cast ma v najme alebo musim tej pod ktoru podlieha...
    Jedna sa o plaz, ktora podlieha jednej obci, ale ta ju dava kazdorocne do prenajmu druhej a stale tej istej obci. Mam hlasit aj vyvoz odpadu?


    PS: Velmi pekne ďakujem za rady
    Podľa mňa do tej, ktorej územne podlieha a vlastní ju.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    PatrikMB Pozri príspevok
    a k tym horskym bicyklom nepotrebujem nejake certifikaty???

    Ďakujem
    Ja som zatiaľ o certifikátoch na horské bicykle nepočula.

    mono1674 je offline (nepripojený) mono1674

    mono1674
    dobry den, vie mi niekto poradit ci mozem otvorit prevadzku fast food bez rozhodnutie hygieny,,boli to pozriet nasli este nejake zavady, tie sme odstranili,,no nakolko je dovolenkove obdobie pridu az za 3tyzdne mozem otvorit aj bez ich rozhodnutia?? uz nemozem cakat,,co mi hrozi,,??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.