Zavrieť

Porady

informacny vypocet dani - danoveho priznania

Dobry den,

potreboval by som pomoc. A to len "nahrubo" vypocitat kolko zaplatim danovemu. Pracujem normalne na HPP + podnikam ako zivnostnik.

Prijem zo prace:

Uhrn zuctovanych prijmov: 10 150 €
Ciastkovy zaklad dane: 8941 €
Uhrn preddavkov na dan: 933
Nezdanitelna cast na danovnika: 4025,64 €

Prijem zo zivnosti:

5700 €

Ked by som chcel byt pausalnym platcom kolko by som zaplatil dan? Je mi jasne ze chcem kvázi blbost ale pomotete mi. Nemusi to byt presne. jedna sa mi o to ze ci sa mi oplati byt pausalnym alebo dat dokopy prijate faktury co mam.

Dakujem pomozete mi
Usporiadat
zivnostnik87 zivnostnik87

zivnostnik87 je offline (nepripojený) zivnostnik87

dakujem este raz za pomoc. dobru noc
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
zivnostnik87 Pozri príspevok
no ja vediem klasicky jednoduche uctovnictvo, vytvaram faktury v programe + zakladam prijate faktury ale tie neevidujem nikde, mam ich normalne v sanone. rovnako ako podacie listky na postovne...

bude s tym problem? nestaci spocitat prijem a spocitat vydavky a tieto cisla odovzdat uctovnicke?
Účtovníčke nestačia len tieto čísla, lebo ako spomínala Marína, treba tie výdavky aj rozčleniť na réžiu, materiál... Faktúry zapísať do knihy faktúr, prípadne Knihu drobného majetku, ak máš podnikateľský účet, tak treba zaúčtovať aj pohyby na ňom. Ešte ma napadá, či si nenakupoval aj v zahraničí, to by bola valutová pokladnica, kurzové rozdiely atď.
0 0
zivnostnik87 zivnostnik87

zivnostnik87 je offline (nepripojený) zivnostnik87

nie nenakupoval som v zahranici, vsetko su tuzemke faktury.

Co mam faktury (vydavky) prijate tak nasledovne:

- Fakury za tovar co som predaval
- Blocky za techniku (pc, lcd...)
- Domeny a hosting (kedze prevadzkujem eshopy a predavam aj hosting)
- Podacie listky (postovne)

Knihu prijatych faktur som neviedol.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať