Zavrieť

Porady

Zaúčtovanie predčasne ukončeného leasingu

Poprosila by som o usmernenie, nakoľko po 4-hodinovom študovaní nemám aj tak jasno.
SZČO platca DPH si v apríli 2007 obstaral formou leasingu poľnohospodársky stroj, leasing je na dobu 48 mesiacov ( ukončenie malo byť 01/2011 ). Jednotlivé úhrady v splátkovom kalendári boli dané štvrťročne s tým, že v r.2010 neuhradil ani jednu. V apríli 2010 si dal vyhotoviť návrh kalkulácie pri predč.ukončení LZ a odkúpení predmetu leasingu nájomcom. V tomto návrhu bola vyčíslená suma ( dlžné leas.splátky, úroky z omeškania, mimosúdne náklady atď. ), túto sumu uhradil ku koncu 06/2010 a následne mu začiatkom 07/2010 mu prišla Fa od leas. spoločnosti s čiastkou ( aj s DPH ), ktorú neviem k ničomu číselne priradiť s textom: prijatá platba s dát.dodania 29.6.2010.
Prosím o usmernenie zaúčtovania:
-úhrada návrhu kalkulácie pri ukončení - VNZD ( nákup DM? ), týmto dokladom vysporiadam aj splátky v KZ? Postup pri úhrade jednotl.splátok z daňového hľadiska bude taký, ako keby sa uhrádzali v čase splatnosti? Zostatok čiastky z návrhu kalkulácie zostáva VNZD.
Čo sa týka splátok, odpočet DPH bol uplatnený len zo splátky v 01/2010,
tú faktúru ( prijatá platba ) vystavenú v 07/2010 dať ako VOZD v členení?
Predaj samozrejme - POZD.
No poprosím niekoho, kto podobnú situáciu riešil o radu.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Tak som sa rozhodla zavolať do leasing.spoločnosti ( čo som mala urobiť hneď ) a hneď mám jasnejšie. Čo som spomínala vyššie došlú Fa od leasingovky s vyčleneným DPH, tak to je dohodnutá kúpna cena pri predčasnom ukončení a splatení leasingu ( kópiu kúpnej zmluvy mi zaslali mailom ).
    Moja otázka znie: navyšuje sa zostatková cena NV o túto kúpnu cenu? ( Dph vysporiadané a ZD by mala byť istina ?).Pretože v zmluve z r.2007 je dohodnutá kúpna cena 0
    Ďakujem.
    Naposledy upravil otázka : 10.03.11 at 14:25

    Zaúčtovanie predčasne ukončeného leasingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.