Zavrieť

Porady

NČZD - zrušenie životného poistenia

Dobrý deň,
prosím o radu ohľadom splnenia podmienok na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane.
Životné poistenie som si založila vo februári 2010. Na základe výpovede bola zmluva zrušená k 01.3.2011 o čom mám aj doklad. Potvrdenie na uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane mi poisťovňa poslala.
Som zamestnanec, takže zamestnávateľ mi vykoná ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Mám nárok na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane za zdaňovacie obdobie 2010?
Keďže som poistenie zrušila, budem mať povinnosť podať daňové priznanie za rok 2011 a zvýšiť si základ dane o sumu uplatnenú ako NČZD v roku 2010?
Podľa nového ustanovenia novely zákona o dani z príjmov, ktoré sa týkajú zrušenia poistenia po 1. 1. 2011, neviem ako postupovať.
Ak by som si mala v roku 2011 zvyšovať základ dane bude pre man jednoduchšie neuplatniť si NČZD v ročnom zúčtovaní preddavkov na daň za rok 2010.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Firma Kollar Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu ohľadom splnenia podmienok na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane.
    Životné poistenie som si založila vo februári 2010. Na základe výpovede bola zmluva zrušená k 01.3.2011 o čom mám aj doklad. Potvrdenie na uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane mi poisťovňa poslala.
    Som zamestnanec, takže zamestnávateľ mi vykoná ročné zúčtovanie preddavkov na daň. Mám nárok na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane za zdaňovacie obdobie 2010?
    Keďže som poistenie zrušila, budem mať povinnosť podať daňové priznanie za rok 2011 a zvýšiť si základ dane o sumu uplatnenú ako NČZD v roku 2010?
    Podľa nového ustanovenia novely zákona o dani z príjmov, ktoré sa týkajú zrušenia poistenia po 1. 1. 2011, neviem ako postupovať.
    Ak by som si mala v roku 2011 zvyšovať základ dane bude pre man jednoduchšie neuplatniť si NČZD v ročnom zúčtovaní preddavkov na daň za rok 2010.
    Ďakujem.
    Za rok 2010 máš nárok na NČD. Keďže poistenie bolo zrušené v roku 2011 - nie si povinná zvyšovať základ dane.
    Možnosť uplatniť si živ.poistenie je poslednýkrát za rok 2010.
    Naposledy upravil drobeceva : 10.03.11 at 07:39

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Firma Kollar Pozri príspevok
    Chcem sa len uistiť.
    Ak si uplatním NČZD tento rok , znamená to teda, že už vôbec nemusím, ani najneskôr do konca troch zdaňovacích období (r.2013) zvýšiť základ dane o sumu uplatnenej nezdaniteľnej časti na životné poistenie?

    Ďakujem.
    Tento máš zrejme na mysli rok 2010, tak? Ak áno, kedže si ho zrušila v roku 2011, nebudeš si musieť jej uplatnenie ako NČ dodaňovať. Veď to už máš zodpovedané vyššie, tak nerozumiem.
    Chcem sa len uistiť.
    Ak si uplatním NČZD tento rok , znamená to teda, že už vôbec nemusím, ani najneskôr do konca troch zdaňovacích období (r.2013) zvýšiť základ dane o sumu uplatnenej nezdaniteľnej časti na životné poistenie?

    Ďakujem.

    NČZD - zrušenie životného poistenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.