Zavrieť

Porady

Môžeme ako spoločenstvo zakladať papuče cudzím na parkovisku,ktoré patrí k

k bytovke a je označené ako vyhradené?

A môže majiteľ hotelového parkoviska zakladať papuče cudzím,ktorí mu blokujú miesta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    jano4 Pozri príspevok
    k bytovke a je označené ako vyhradené?

    A môže majiteľ hotelového parkoviska zakladať papuče cudzím,ktorí mu blokujú miesta?
    Nie a nie.

    "Papuče" môže dať jedine štátna alebo mestská polícia.

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    podla mojho nazoru mozes volat policiu a dat dotycneho odtiahnut , predpokladam ze mas parkovisko oznacene, takato znacka je povazovana za dopravne znacenie, ktore on porusuje a blokuce pozemnu komunikaciu a teda by to mala policia riesit

    ale zaujimali by ma aj nazory dalsich poradakov :-)

    este doplnim,

    na tej znacke o vyhradenom parkovisku by malo byt uvede aj to , ze vozidla budu odtiahnute

    plada je offline (nepripojený) plada

    plada
    U nás vo Vrakuni platí špeciálny zákon. Ak niekto parkuje na mojom vyhradenom mieste(ja som ráno odišla a napadol sneh!), ak nie je miesto odhrabané a viditeľné vodorovné značenie, tak môže parkovať.
    Darmo som mestským policajtom vysvetľovala zákon o cestnej premávke, že to miesto nemusím mať odhrabané.
    Takže teraz, keď sneží, tak odhrabávame a odhrabávame.
    Pokyny policajta "sú nemenné"

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    plada Pozri príspevok
    U nás vo Vrakuni platí špeciálny zákon. Ak niekto parkuje na mojom vyhradenom mieste(ja som ráno odišla a napadol sneh!), ak nie je miesto odhrabané a viditeľné vodorovné značenie, tak môže parkovať.
    Darmo som mestským policajtom vysvetľovala zákon o cestnej premávke, že to miesto nemusím mať odhrabané.
    Takže teraz, keď sneží, tak odhrabávame a odhrabávame.
    Pokyny policajta "sú nemenné"
    Rezervované miesto musí byť označené vodorovným (biele čiary na parkovacom mieste) aj zvislým označením (tabuľa s vyznačeným rezervovaným parkoviskom).

    Stane sa, že zvislá značka nie je. Potom si predstav, ako má náhodný vodič, ktorý ide zaparkovať na to miesto, vedieť, že to miesto je rezervované, ak kvôli snehu nevidí vodorovné označenie.

    Ak je tam aj značka, tak policajt nemá pravdu - nie je povinnosťou prenajímateľa miesta odpratať sneh z parkoviska. Ale niektorí mestskí policajti sú asi mimo systému a majú vlastnú logiku....

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Ak je to parkovisko pri bytovke Vaše vlastníctvo, tak si tam môžete dať závodu a tak zamedziť parkovať iným osobám. Pokiaľ je to verejné priestranstvo, tak tam môže parkovať hocikto.
    Ak je vyhradené parkovisko a sú vyznačené poznávacie čísla auta (zaplatené miesto), tak tam iné auto nemá parkovať.

    Môžeme ako spoločenstvo zakladať papuče cudzím na parkovisku,ktoré patrí k

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.