Zavrieť

Porady

Zemetrasenie v Japonsku

Remeselník,stavbár.
No coment.

http://edition.cnn.com/video/
Katklizma,strach na to pozerať chudáci Japonci.
Naposledy upravil 220870 : 11.03.11 at 07:56
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Súdruhovia by povedali ,že Japonci doje ...i celú schôdzu.Viete čo sa teraz udeje.Respektíve sa deje.Vypatlané zelené mozgy v Rakúsku a Nemecku dostali vodu na svoj mlyn.Protiatómová lobby sa dala do pohybu a nepochybujem o tom ,že teraz sa im podarí vyvolať ešte väčšiu ekonomickú krízu aká kedy bola.Zrejme dôjde k totálnemu útlmu jedrovej energetiky.
Zrejme začne dochádzať k odstavovaniu jadrových elektrární minimálne k zastaveniu výstavby nových reaktorov.Čo bude viesť k dramatickému rastu el.energie.E.energia ale bude potrebná začne sa masovo vyrábať z plynu ,dreva ,uhlia,atd.Následkom čoho dôjde k rastu ceny plynu a tuhých palív.Ak si k tomu prirátate nedostatok ropy bordel v islamskom svete ,tak by som sa vôbec nečudoval ak by ceny energíí rástli 50% cenovými skokmi ročne,dovtedy kým sa nepodarí nájsť nový čistý zdroj energie.
Viem že vo Francúzku stavajú nejakú hyper-super elektráreň hlboko pod zemou . nevie o tom niekto niečo viac?
A ztĺkajú,zatĺkajú,smradi jedny....
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Braňo Pozri príspevok
Odpoveď možno aj tu :

až príliš veľa dôkazov, aby to bola iba náhoda :

http://www.magnificat.sk/2011/03/vid...-zemetrasenim/
je to podozrive ale ja som tam nezaregistoval velke dokazy,skor si myslim ze taketo video hocikto vyrobi doma aj ja by som..., ale neviem anglicky
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Čo bude viesť k dramatickému rastu el.energie.E.energia ale bude potrebná začne sa masovo vyrábať z plynu ,dreva ,uhlia,atď.Následkom čoho dôjde k rastu ceny plynu a tuhých palív.
A toho smradu vo vzduchu, tých sadzí a popolčeka, tých "skleníkových" plynov. No - bisťu - zase nám stúpne globálna teplota, Grónsko sa odhalí, Arktída bude splavná po celý rok, Antarktída sa zmenší a vyrastú hory, moria stúpnu, Holandsko, Dánsko, Belgicko a ostatné nižšie položené prímorské krajiny sa stanú podmorskými krajinami.
Potom to 50% zvýšenie cien ročne bude len malina. Veď aj tak potom už nebude potrebné toľké množstvo energie, dôsledky hore uvedené to vykompenzujú.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

misoft Pozri príspevok
A toho smradu vo vzduchu, tých sadzí a popolčeka, tých "skleníkových" plynov. No - bisťu - zase nám stúpne globálna teplota, Grónsko sa odhalí, Arktída bude splavná po celý rok, Antarktída sa zmenší a vyrastú hory, moria stúpnu, Holandsko, Dánsko, Belgicko a ostatné nižšie položené prímorské krajiny sa stanú podmorskými krajinami.
Potom to 50% zvýšenie cien ročne bude len malina. Veď aj tak potom už nebude potrebné toľké množstvo energie, dôsledky hore uvedené to vykompenzujú.
Ja mám aj troška obavy aby raz nedošla cunami, ale poriadna , definitívna, že bude po všetkom- aj po porade a poraďákov...

A ktovie ešte ako to teraz dopadne s tými elektrárňami, aby to tiež nebuchlo celé, že ešte aj my budeme čumeť...
Zle sa mi to píše ale mňa už neprekvapí nič...
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

pepsikova Pozri príspevok
..teda ja by som nebola taký optimista, čo sa týka cudzieho zásahu do prírody, aby bolo zemetrasenie...ono síce Japonsko je seizmická oblasť,aj sa očakávalo silné zemetrasenie, ktoré prichádza v takmer presných intervaloch 70 rokov..ale tá sila ,8.9,9st. bola príliš silná, aby to bolo len prírodou...a kedy sa na oblohe zobrazuje žiara, ak sa blíži zemetrasenie?..počuť tam hlasy detí, ktoré na to pozerali a ak by tá žiara ohlasovala katastrofu, ľudia by sa stačili skryť, presunúť, utiecť...a ak by japonskí seizmológovia očakávali také silné zemetrasenie- nevarovali by národ?...veď na tie 5-6 stupňové sú tam ľudia zvyknutí...keď pozriem na tie zástupy ľudí pred obchodmi, rezignované- ale kľudné tváre,tí ľudia čakali katastrofu, ale takúto silu nie!...a keď sa stavali tie elektrárne, počítalo sa so zemetraseniami, do určitej sily, ktorá za roky predtým nebola prekročená..nič by sa nestalo, možno malé problémy, ale nie výbuchy, lebo v takej oblasti nemôžu postaviť atómku len na piesku a z blata!..priveľa činiteľov ma núti myslieť si, že niekto im ku katastrofe pomohol...
..a žiadny debo v slov. rozhlase, ani v telke frajer, odborník na jadrové elektrárne,ktorý bohorovne povie, že väčšie problémy pre nás z toho výbuchu nehrozia, mi nebude tvrdiť, že zem sa potrebuje vyčistiť, že niekde je preťažená..nie veru...
..a zas ma neubite, od začiatku mám pocit, že "sa to samo" neurobilo...
podla mna s tym pretazenim - na tom nieco bude.
napr. v cine pred par rokmi otvorili najvacsiu vodnu priehradu...co si myslite-ze ta voda ma zanedbatelny dosledok na zem?

a ohladom toho zadrziavania vody sa severnej pologuli...odkedy sa stavaju vodne priehrady, zevraj sa spomaluje rotacia zeme.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

220870 Pozri príspevok
Súdruhovia by povedali ,že Japonci doje ...i celú schôdzu.Viete čo sa teraz udeje.Respektíve sa deje.Vypatlané zelené mozgy v Rakúsku a Nemecku dostali vodu na svoj mlyn.Protiatómová lobby sa dala do pohybu a nepochybujem o tom ,že teraz sa im podarí vyvolať ešte väčšiu ekonomickú krízu aká kedy bola.Zrejme dôjde k totálnemu útlmu jedrovej energetiky.
Zrejme začne dochádzať k odstavovaniu jadrových elektrární minimálne k zastaveniu výstavby nových reaktorov.Čo bude viesť k dramatickému rastu el.energie.E.energia ale bude potrebná začne sa masovo vyrábať z plynu ,dreva ,uhlia,atd.Následkom čoho dôjde k rastu ceny plynu a tuhých palív.Ak si k tomu prirátate nedostatok ropy bordel v islamskom svete ,tak by som sa vôbec nečudoval ak by ceny energíí rástli 50% cenovými skokmi ročne,dovtedy kým sa nepodarí nájsť nový čistý zdroj energie.
Viem že vo Francúzku stavajú nejakú hyper-super elektráreň hlboko pod zemou . nevie o tom niekto niečo viac?
A ztĺkajú,zatĺkajú,smradi jedny....
nedôjde. rôzne projektove a dodávateľské firmy (westinghaus, framatome, škoda, siemens, ....)si už medlia ruky a vidia v tejto japonskej mizérii už svoj biznis. stane sa presne to, čo sa stalo v 90-tych rokoch s v-1 v ebo. toľko bušili rakúšania do našich ohľadom zvýšenia bezpečnosti blokov v-1 až sa pristúpilo k najprv k tzv. malej a potom veľkej rekonštrukcii. preinvestovali sa strašné love, firmy sa nabalili (aj iní) a potom keď boli všetci spokojní dva bloky v-1 odstavili.
Naposledy upravil srska : 15.03.11 at 20:18
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...ale áno, zem sa potrebuje vyčistiť..ale prečo a od čoho?..tony železa, odpadové materiály a kdejaký bordel sa sype do morí,smeti nás pomaly zasýpajú, plasty sa nerozídu v zemi ani za dvesto rokov a zem to nemusí vydržať,zvlášť, keď jej vyrubujeme stromy, do vesmíru púšťame smrady...ale tá postupnosť zemetrasení a iných katastrof, záplav a výbuchov sopiek len za posledných 10 rokov a následná a predchádzajúca politická situácia v tých štátoch, ktoré boli postihnuté-verila by som, že niekto sa snaží byť pánom bohom na zemi a ovládať všetko tu..aj za cenu zničenej prírody a ľudí...

...a video si doma dokáže vyrobiť hocikto, to máš pravdu..ale uvažuj, ten sled udalostí-najprv zemetras, potom jadrovka, potom sopka, ešte niečo a na to ešte niečo- a do toho príde jeden, ktorý dá video, k nemu komentár, vedecky podložený a kopu dôkazov, ktoré pasujú a majú sled...divné, alebo nie?....to by za taký krátky čas nestihol...musí tam niečo byť, my sa to nedozvieme..ale možno časom sa vyplaví špina, presne ako aj keď spadli WTC-tiež tam nebolo všetko kóšer..a aha!...
3 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

srska Pozri príspevok
nedôjde. rôzne projektove a dodávateľské firmy si už medlia ruky a vidia v tejto japonskej mizérii už svoj biznis. stane sa presne to, čo sa stalo v 90-tych rokoch s v-1 v ebo. toľko bušili rakúšania do našich ohľadom zvýšenia bezpečnosti blokov v-1 až sa pristúpilo k najprv k tzv. malej a potom veľkej rekonštrukcii. preinvestovali sa strašné love, firmy sa nabalili (aj iní) a potom keď boli všetci spokojní dva bloky v-1 odstavili.
ja si tiez myslim ze rusit sa atomky nebudu niet inej alternativy ale sa zacne vo velkom "modernizovat" a vsetci asi tusime co to znamena
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

vulxy Pozri príspevok
ja si tiez myslim ze rusit sa atomky nebudu niet inej alternativy ale sa zacne vo velkom "modernizovat" a vsetci asi tusime co to znamena
škoda, že som už mimo - počujem ten zvuk keď máš šuchotavé previazané gumičkou a počítaš a počítaš, ....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ó, mne sa veru páči, akí sú rakušáci ťažkí ochranári a protiatómoví...oni majú doma v obývačke čistý beton, na ňom ohnisko,ohník si vyrábajú šúchaním drievok a svietia si dodnes sviečkami..to je len plná huba prázdnych slov..ale že by prišli s niečím novým, čo by bolo aj ekologické, ale lacné, výhodné a hlavne ich vlastné a dávalo to aj elektrinu, to nie....alebo som niečo prehliadla?..
..protestovať dokáže každý, kto sa nudí...a že sa boja?..aj my sa bojíme, ale svietiť chceme..aj oni chcú..kdežeby prišli, keby Viedeň nebola vysvietená ako krašlica- ale to isto drievka podložia a zapália, aby bolo svetlo..bŕŕ..

..ale to som už mimotémy...sorry..
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

srska Pozri príspevok
škoda, že som už mimo - počujem ten zvuk keď máš šuchotavé previazané gumičkou a počítaš a počítaš, ....
ja si tak mozem iba natahovat....samozrejme gumicku som myslel
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12740649
Tsunamis on the scale that hit north-east Japan last week may strike the region about once every 1,000 years, a leading seismologist has said.
to znamena ze ked to tam vsetko poopravuju maju pokoj dalsich 1000rokov?kolko diplomov by mal mat vedec "leading seismologist" k takemuto zaveru?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
vulxy Pozri príspevok
je to podozrive ale ja som tam nezaregistoval velke dokazy,skor si myslim ze taketo video hocikto vyrobi doma aj ja by som..., ale neviem anglicky
nech žijú konšpiračné teórie a tí čo vidia aj to čo neexistuje resp. tomu sa hovorí Ilúzia prípadne Halucinácia
Naposledy upravil pasuliatko : 16.03.11 at 00:12
1 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
220870 Pozri príspevok
Súdruhovia by povedali ,že Japonci doje ...i celú schôdzu.Viete čo sa teraz udeje.Respektíve sa deje.Vypatlané zelené mozgy v Rakúsku a Nemecku dostali vodu na svoj mlyn.Protiatómová lobby sa dala do pohybu a nepochybujem o tom ,že teraz sa im podarí vyvolať ešte väčšiu ekonomickú krízu aká kedy bola.Zrejme dôjde k totálnemu útlmu jedrovej energetiky.
Zrejme začne dochádzať k odstavovaniu jadrových elektrární minimálne k zastaveniu výstavby nových reaktorov.Čo bude viesť k dramatickému rastu el.energie.E.energia ale bude potrebná začne sa masovo vyrábať z plynu ,dreva ,uhlia,atd.Následkom čoho dôjde k rastu ceny plynu a tuhých palív.Ak si k tomu prirátate nedostatok ropy bordel v islamskom svete ,tak by som sa vôbec nečudoval ak by ceny energíí rástli 50% cenovými skokmi ročne,dovtedy kým sa nepodarí nájsť nový čistý zdroj energie.
Viem že vo Francúzku stavajú nejakú hyper-super elektráreň hlboko pod zemou . nevie o tom niekto niečo viac?
A ztĺkajú,zatĺkajú,smradi jedny....
tak budeme svieťič a kukať tv prípadne poradu od do a bude ale nie
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
môj názor je,že Teta príroda vie čo robí a prečo to robí, ono to nie je náhoda...
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a vždy čo sa na Zemi stane (dobré či zlé) za to ,,môžu vždy,, Američania... to je aký des všimol si to niekto?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
vulxy Pozri príspevok
ja si tak mozem iba natahovat....samozrejme gumicku som myslel
Bez ochrany je to riziko.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
pasuliatko Pozri príspevok
a vždy čo sa na Zemi stane (dobré či zlé) za to ,,môžu vždy,, Američania... to je aký des všimol si to niekto?
..

..svet nemá dôvod myslieť si, že v tom (v čomkoľvek)prsty nemajú..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať