Zavrieť

Porady

Zemetrasenie v Japonsku

Remeselník,stavbár.
No coment.

http://edition.cnn.com/video/
Katklizma,strach na to pozerať chudáci Japonci.
Naposledy upravil 220870 : 11.03.11 at 07:56
Usporiadat
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Pohar Pozri príspevok
kúpila som Mumiyo....
Žeby spôsob, ako sa nestať - múmiou?

Ale vážne: najstrašnejšie na tom všetkom je, že si človek nemôže povedať niečo ako: však to je len ďalší katastrofický film z dielne amerických tvorcov s filmovými trikmi, nominovaný na neviemkoľko Oscarov...
Kedysi Romy Schneiderovú preslávil film "Smrť v priamom prenose"...

Dnes máme skutočnú smrť v priamom prenose pred očami a v srdciach denno-denne... Nedá sa na to ani pozerať... Nepamätám sa, žeby som niekedy pri TV novinách plakala - včera keď dávali príspevok spod Tatier o tej Japonke, ktorá si zamilovala Slovensko, pravidelne ho navštevovala a spievala čistou slovenčinou "Horela, lipka horela..." sa mi začali po lícach kotúľať slzy... Už nie je medzi živými, jej manžel dal vedieť, že na ňu padol pri zemetrasení plafón...

A ešte hroznejšie je, že človek-milión má na tom, čo sa deje s matičkou Zemou svoj podiel viny - a zrejme mu doteraz nedochádzalo, že pracuje na svojej likvidácii ... Už som raz v podobnom kontexte kdesi spomínala... Ruku na srdce, koľkí z Vás, čo čítate tieto riadky, máte ako rodina viac ako jedno auto, namiesto zelene okolo domu/bytu vybetónované, vydláždené či asfaltové chodníky či súkromné cesty, viac ako jeden mobil na hlavu v rodine, o elektrospotrebičoch zapnutých deň-noc ani nehovoriac...

Je šokujúce počúvať, ako pred týždňom ešte vyspelá japonská ekonomika padla na kolená a Japonci šetria tou energiou, ktorá im zatiaľ zostala...

Rovnako ako bolo krátkozraké a populistické rozhodnutie všetkých ministrov hospodárstva /P. Ruskom počínajúc.../, ktorí na malé Slovensko dotiahli samé automobilky namiesto toho, aby sa podporilo to, na čo máme prírodné, ekonomické, ekologické podmienky a ľudský potenciál...

Obdivuhodné a rovnako našinca zarážajúce je správanie Japoncov,ich vrodená úcta, spolupatričnosť, nepodliehanie panike... Toto sú veci, ktoré sa nedajú kúpiť, no v týchto chvíľach majú nevyčísliteľnú hodnotu...

Tento rok som prvýkrát v živote zasiala do hrantíkov pár kúskov priesad rajčín a papriky... Sú pekné, zelené, majú sa k svetu a robili mi radosť... Včera, keď som bola v záhrade, som si spomenula, ako minulý rok, keď výbuch jednej sopky spôsobil, že aj v našich záhradkách "zhoreli" od sopečného popola či dažďa uhorky, fazuľové struky či izbová palma, ktorú som vyložila von, aby sa "prebrala", mi napadlo, či má význam vôbec niečo sadiť...
Je mi to z toho všetkého smutno, kam kráča človek...

A keďže je práve obdobie maturitných písomiek, spomenula som si v tejto súvislosti aj na jednu z tém, ktorú sme mali na maturite my:
Podaj mi ruku človek,
chcem cítiť Tvoje teplo...
A teraz sa mi priznaj -
stavať chceš raj, či peklo?
Naposledy upravil Oliwa : 18.03.11 at 15:41
11 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač Pozri príspevok
Otázka :

" Čo v prípade , ak v diaľke uvidíte atómový hríb ? "

Odpoveď :

" Vzal by som si čisté prestieradlo , fľašu - dve pálenky a pomalým krokom by som sa odobral na najbližší cintorín ....."
O.K. Ale to sa dá len za určitých podmienok v prípade,že:- máš to prestieradlo i fľaše poruke,- máš čas ísť,- máš kam ísť...Akosi ten vtip nepočíta so situáciou, že sa privalí vlna, šmarí Ťa aodplaví rovno aj s cintorínom skôr, ako by si sa naň pomalým krokom odobral...Nemôžem si pomôcť, vôbec mi to nepripadá v tejto chvíli vtipné...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa Pozri príspevok
O.K. Ale to sa dá len za určitých podmienok v prípade,že:- máš to prestieradlo i fľaše poruke,- máš čas ísť,- máš kam ísť...Akosi ten vtip nepočíta so situáciou, že sa privalí vlna, šmarí Ťa aodplaví rovno aj s cintorínom skôr, ako by si sa naň pomalým krokom odobral...Nemôžem si pomôcť, vôbec mi to nepripadá v tejto chvíli vtipné...


Kriste pane ....vtip nepočíta predsa so žiadnom situáciou ...

Vtip je vtip ...možno je tento trochu čierny ...ale JE TO VTIP ...

Tiež sa nik nezamýšľa nad vtipmi o blondýnach , o polišoch ...





A ozaj ...ak mám byť už konkrétny ...spomínaš tú prívalovú vlnu ....tak v konečnom dôsledku vidíš atómový hríb ...a zmetie Ťa z povrchu zemského tlaková vlna ...tak čo vlastne riešime ???

Energie uvolněná atomovým výbuchem

Energii uvolněnou atomovým výbuchem je možno rozdělit na následující kategorie:
tlaková vlna — 40–60 % celkové uvolněné energie
tepelné záření — 30–50 % celkové uvolněné energie
ionizující záření — 5 % celkové uvolněné energie
radioaktivní látky — 5–10 % celkové uvolněné energie
Elektromagnetický impuls

Zatímco první tři typy energie jsou vyzářeny okamžitě, část radioaktivního záření je uvolněna postupně, ve formě radioaktivního spadu.

Tlaková vlna
Výbuch spôsobí počiatočnú šokovú vlnu.
Po nej vznikne tlaková vlna spôsobená stlačením vzduchu rýchlym rozpínaním sa jadra.
Svojou silou vytrháva zo zeme stromy, rúca domy, zaplňuje vzduch troskami a to ešte skôr ako sa zvýši teplota prostredia.
Po prechode tlakovej vlny vzduch začne prúdiť opačným smerom , aby znovu vyplnil priestor, z ktorého bol vytlačený.
Tým samozrejme spôsobuje ďalšie škody.
Tento prúd zdevastuje prostredie v miestach, kde tlaková vlna už nebola dostatočne silná. Pred tlakovou vlnou sa dá uniknúť pkiaľ sa premiestnite za dostatočne veľkú vyvýšenínu pôdy, avšak si treba dať pozor na trosky, ktoré so sebou odnáša.

První hodina po atomovém výbuchu
Atomový hřib se stále prokousává výš a výš.
Lidé vzdálení několik desítek a stovek kilometrů od epicentra se podivují oslnivé záři na obzoru.
Za několik minut ovšem tlaková vlna dorazí i sem.
Vytlučené tabulky oken nebudou jedinými škodami, které tu výbuch napáchá.
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

Pohar Pozri príspevok
chcem sa spýtať na jód....
má zmysel teraz nejaká ochrana v užívaní miernych dávkach jódu?
prosím odpovede tipu - že to prehánam radšej nie....
pýtam sa preventívne....
mierne davky nepomozu, lebo ked ho budes mat malo, tak sa pouzije ten radioaktivny.

ale som dost skepticky, ci sme ten mrak pride. skor sem pride zamorena elektronika a potraviny. ak by sem ale dosiel, problem maju aj USA alebo rusko(podla toho kade pojde mrak).

vulxy Pozri príspevok
...to znamena ze ked to tam vsetko poopravuju maju pokoj dalsich 1000rokov?kolko diplomov by mal mat vedec "leading seismologist" k takemuto zaveru?
nie, lebo o tyden moze prist este silnejsie zemetrasenie a dalsie az za 2000 rokov....a statistika bude sediet-1 silne zemetrasenie za tisicrocie
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dnes sa zobudil aj Japonský cisár.Pri úteku pred radioaktivitou na druhý koniec sveta vyzval svojich súkmeňovcov na odvahu a na to aby neopúšťali krajinu.
A nemčúri odstavujú reaktory a bude veselo.Bola tu poznámka o fakľách a sviečkach asi to bude čoskoro nedostatkový tovar.Čo sa týka toho jódu.Je účinný pri krátkodobom pobyte v radioaktívnom prostredí.Pri dlhodobých malých dávkach radioaktivity by ste skôr skonali na zlyhanie ľadvín ako na radiačné účinky.
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Treba si uvedomit, ze lektraren v Japonsku dostala v kratkom case za sebou dve obrovske rany. Zemetrasenie - na ktore je stavana kazda jadrovka, ustala v maximalnej pohode (aj ked bola stavana na mesiu magnituru) Problem prisiel az v okamihu ked dosla vzapati vlna. Reaktory uz boli odstavene, ale co z toho ked v okamihu boli znicene vsetky zdroje energie na dochladzovanie?
Zas sa raz ukazalo, ze vieme kadeco, ale nad vodou nezvitazime nikdy.
Takze urcite by som nezazlieval nic konkretne Japoncom, nebola to chyba obsluhy ako v Cernobile, proste sila tej prirodnej katastrofy bola vacsia ako kto kolvek doteraz predpokladal.
Jedina nezodpovedana otazka je, ci musela byt priamo na brehu mora....ale nepoznam tamojsiu krajinu, mozno to fakt bolo povazovane za "mensie zlo"
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mňa zaujíma s čím budú teraz kúriť a svietiť keď im jadrové elektrárne pokapali.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

220870 Pozri príspevok
Mňa zaujíma s čím budú teraz kúriť a svietiť keď im jadrové elektrárne pokapali.
Ty máš za starosti! Pokapali. Ale prečo je v tebe toľko záludností?
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

220870 Pozri príspevok
Mňa zaujíma s čím budú teraz kúriť a svietiť keď im jadrové elektrárne pokapali.
sila japonského národa je v tom, že oni si s tým PORADIA. Každému Pán Boh naloží na plecia iba koľko znesie. A Japonci, tí toho znesú dosť. Toto veru nie je na európske nátury.

http://www.topky.sk/cl/11/1246038/Na...nsku-nerabuje-
Naposledy upravil dolfort : 17.03.11 at 00:33
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Tí sú už vycvičení. Veď len sledujte, ako disciplinovane stoja v nekonečných radoch na potraviny, vodu, benzín. Ako poslušne idú na dozimetrickú kontrolu. Obmedzili spotrebu elektriny, radšej sa natlačia viacerí do jednej miestnosti, aby znížili náklady na teplo.
A našinci? Ukazovali, ako sa chovajú naši "milí" spoluobčania pri povodniach - brali, čo sa dalo. Čo robili Haiťania pre vodu a stravu - zabíjali sa!
Pre Japoncov nastanú síce ťažké chvíle (ekonomika padne, musia natlačiť do záchrany a obnovy prachy a ešte viac sa zadĺžiť, export padne skoro na nulu - všetko pôjde pre Japonsko - ale tento národ - ak sa nevyskytnú ešte horšie katastrofy - je schopný v krátkej dobe dať všetko späť. Zoberte si Kobe po zemetrasení - infraštruktúra bola zrovnaná, elektrina, doprava, energie fuč - no zanedlho sa mesto vzchopilo a začalo znova žiť.
http://www.videotube.sk/32043_zemetr...japonsko-.html
http://translate.google.sk/translate...uakes/kobe.htm
http://translate.google.sk/translate...00/3375733.stm
2 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Sodoma-Gomora.http://www.youtube.com/watch?feature...Trj4wKMU#at=32
Ja som veľký obdivovateľ Japoncov.Nenormálne pracovitý národ,najlepšie vybudovaná krajina na svete,pritom ju ruinnuje najviac katastrof ,zemetrasení.Aj keď niektoré moje príspevky vyzneli sarkasticky,až cinicky.Tak im prajem aby sa to čo najskôr vyriešilo aj keď v tomto som veľký pesimista.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Katastrofa v číslach:
http://www.topky.sk/cl/11/1246141/Ze...rofa-v-cislach
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Obdivujem ich disciplinovanosť a pokoj. Máme sa od nich čo učiť.
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

---------- Forwarded message ----------
From: Embassy of Japan <japanemb6@stonline.sk>
Date: 2011/3/16
Subject: od velvyslanectva Japonska
To:


Vážení priatelia Japonska a členovia SAKURA klubu,

Reagujúc na veľký počet záujemcov si Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike dovoľuje ponúknuť Vám niekoľko možností ako finančne prispieť obetiam zemetrasenia.
&middot; Zasielanie finančných prostriedkov na za týmto účelom vytvorený bankový účet v Slovenskej republike
Názov banky: UniCredit Bank Slovakia, a.s.
Číslo účtu: 1330446106
Kód banky: 1111
Meno príjemcu: Japonské veľvyslanectvo
Variabilný symbol: 100
Pri vchode do veľvyslanectva bude umiestnená oficiálna schránka na prijímanie príspevkov. V prípade, že požadujete vystavenie príjmového dokladu, požiadajte veľvyslanectvo Japonska o vystavenie listu osvedčujúceho túto skutočnosť.

&middot; Finančná pomoc poškodeným zemetrasením
Finančné prostriedky, ktoré pošlete, preberie Komisia pre prerozdeľovanie dotácií a následne ich vyplatí poškodeným.
Názov banky: Sumimoto Mitsui Banking Corporation
Názov pobočky: Ginza
Číslo účtu: 8047670 (Bežný účet)
SWIFT kód: SMBC JP JT
Meno príjemcu: Japonský Červený kríž
Adresa príjemcu: 1-1-3 Shiba – Daimon Minato-ku, Tokyo JAPAN
Pre účely vystavenia príjmového dokladu uveďte túto požiadavku v správe pre prijímateľa.

&middot; Finančná podpora záchranárskych aktivít Japonského Červeného kríža
Názov banky: Sumimoto Mitsui Banking Corporation
Názov pobočky : Ginza
Číslo účtu: 8047705 (Bežný účet)
SWIFT kód: SMBC JP JT
Meno príjemcu: Japonský Červený kríž
Adresa príjemcu: 1-1-3 Shiba – Daimon Minato-ku, Tokyo JAPAN
Pre účely vystavenia príjmového dokladu uveďte túto požiadavku v správe pre prijímateľa.

Súčasná zložitá situácia bohužiaľ nedovoľuje Japonsku prijímať hmotné dary. Informácie priebežne zverejňujeme na našej oficiálnej stránke http://www.sk.emb-japan.go.jp/
Veľvyslanectvo Japonska v Slovenskej republike úprimne a zo srdca ďakuje všetkým za prejavenú účasť a finančné dary.
0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
Myslíte si, že je tá výzva v poriadku, myslím, či to nie je nejaký podvrh? Chcela by som pomôcť nejakou sumou, preto sa pýtam, nechcem, aby moje peniaze skončili na súkromnom účte nejakého vynaliezavého Slováka.
1 0
emilist emilist

emilist je offline (nepripojený) emilist

Naozaj suhlasim, kolko krat si vravim, ze ake mame stastie, ze byvame na tomto malom Slovensku. To co sa deje teraz v Japonsku, no katastrofa je mi ich luto
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

gardenia Pozri príspevok
Myslíte si, že je tá výzva v poriadku, myslím, či to nie je nejaký podvrh? Chcela by som pomôcť nejakou sumou, preto sa pýtam, nechcem, aby moje peniaze skončili na súkromnom účte nejakého vynaliezavého Slováka.
pozri stránku japonského veľvyslanectva : http://www.sk.emb-japan.go.jp/donation_quake.html
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Si myslím že oni peniaze nepotrebujú,majú ich dosť.Ako spieva RM "štestí je krásna vec ale prachy si za ne nekoupíš".
Niečo o Černobile.http://www2.statpedu.sk/buxus/spu/Fy...2vyd/g4_05.pdf
Naposledy upravil 220870 : 17.03.11 at 19:43
0 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
je mi ich ľúto, ale verím, že sa s toho dostanú ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať