Zavrieť

Porady

DPH pr poskytnutí služby v CR

Ahojte poradaci,
chcem sa spýtať, ako mám postupovať pri účtovaní DPH, pri faktúre za kompletnú prehliadku automobilu - výmena pneumatík, výmena oleja.....Automobil je evidovaný obchodnom majetku a služby boli uskutočnené v Českej republike. Živnostník je registrovaná ako platca DPH v SR, poskytovať služby je registrovaný v CR. Ako mám vykázať DPH v priznaní? Mám zaúčtovať DPH na vstupe? (na faktúre je uvedená a vyčíslená).
Dakujem.

Ahojte,
dakujem za odpovede, sudiac podla nich som otazku naozaj zle naformulovala. Ospravedlnujem sa. Automobil bol prevzaty v CR slovenskym zivnostnikom. Takze miestom dodania je CR alebo? Auto pouziva na vykonavanie podnikatelskej cinnosti v SR aj CR. Je platcom DPH len v SR. Dúfam, ze som to trosku upresnila. Prosim poradte, mozno je to jednoduchý prípad, ale som zaciatocnik v DPH.
Vdaka za rady....
Naposledy upravil Milvodka : 02.01.06 at 07:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ktoré IČ DPH je uvedené na daňovom doklade (keďže píšeš, že je registrovaný na Slovensku aj v čechách...)?

    V každom prípade, ak je tam uvedené jeho slovenské IČ, nemôže si na Slovensku túto daň odpočítať, ani ju neuvádza v slovenskom daňovom priznaní, môže myslím len požiadať o jej vrátenie v Čechách.

    Ak má ale pridelené aj české IČ DPH a doklad je vystavený na toto české číslo, v tom prípade, si môže odpočítať daň v Čechách...

    Určite na Slovensku táto daň sa neodpočítava, ani nevstupuje nijako do daňového priznania pre DPH.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Milvodka
    Ahojte poradaci,
    chcem sa spýtať, ako mám postupovať pri účtovaní DPH, pri faktúre za kompletnú prehliadku automobilu - výmena pneumatík, výmena oleja.....Automobil je evidovaný obchodnom majetku a služby boli uskutočnené v Českej republike. Živnostník je registrovaná ako platca DPH v SR, poskytovať služby je registrovaný v CR. Ako mám vykázať DPH v priznaní? Mám zaúčtovať DPH na vstupe? (na faktúre je uvedená a vyčíslená).
    Dakujem.
    Faktúra je podľa môjho názoru vystavená nesprávne, nakoľko miesto dodania služby je SR ak dodávateľ aj odberateľ sú osoby identifikované na daň. Ste osobou povinnou platiť daň podľa § 69 ods. 4, t.j. službu je potrebné samozdaniť a uplatniť v daňovom priznaní v závislosti od vzniku daňovej povinnosti, ktorá sa určí podľa § 19 ods. 2 ... t.j. zrejme dňom vyhotovenia faktúry.

    Mali by ste faktúru vrátiť dodávateľovi a upresniť podmienky fakturácie s tým, že miestom dodania služby je SR a faktúra mala byť vystavená bez DPH.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Milvodka
    Ahojte poradaci,
    chcem sa spýtať, ako mám postupovať pri účtovaní DPH, pri faktúre za kompletnú prehliadku automobilu - výmena pneumatík, výmena oleja.....Automobil je evidovaný obchodnom majetku a služby boli uskutočnené v Českej republike. Živnostník je registrovaná ako platca DPH v SR, poskytovať služby je registrovaný v CR. Ako mám vykázať DPH v priznaní? Mám zaúčtovať DPH na vstupe? (na faktúre je uvedená a vyčíslená).
    Dakujem.
    Otázka je dosť nejasne napísaná, ale ide o opravu auta, ktoré bolo opravované v ČR, platiteľom dane, pre slovenského platiteľa dane. Potom by mal platiť § 15 ods,6a následne § 16, ods. 7.Takže keď ste sa mu identifikovali ako platiteľ dane a bolo mu zrejmé ,že auto veziete naspäť na Slovensko, mal vystaviť Fa bez dane a vy by ste ju tu mali samozdaniť.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ALBO
    sory avo ...
    To nie je o sorry, ale o názore. A je úplne v poriadku, keď je viac odpovedí .-)

    DPH pr poskytnutí služby v CR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.