Zavrieť

Porady

dedenie

Mojí rodičia sa rozviedli pred 10 rokmi. Mama teraz zomrela a ja som sa jediným dedičom. Od notára som zistil, že mama mala učet v že tesne pred jej smrťou vybral peniaze z jej učtu jej druh s ktorým žila. Kedže mama zomrela bola už dlho chorá tak sa domnievam, že tieto peniaze patria do dedičského konania. Môžem ich vymocť od jej druha. Jej druh mal k učtu dispozičné právo. Prosím o radu.
Usporiadat
eropo eropo

eropo je offline (nepripojený) eropo

Takže Mária podal som narvh na súd napišem to v skratke... prebehli dve pojednávania a súd som prehral lebo som nemal žiaden dôkaz o tom že mama mu to nedarovala...Doktor 23 mal pravdu ja som musel preukazovať všetko na základe čoho obvinujem toho človeka...kedže sa jednalo o to že mama už nežije a odporca bol s nou v jednej domacnosti nemal som žiaden dôkaz iba moje tvrdenia to žial nestačilo...
k sume ktoru som musel za to všetko zaplatiť sa vyjadrovať nebudem...
Naposledy upravil eropo : 07.10.11 at 06:33
2 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Môžeš mi to vytýkať, ale presne takéto dva prípady poznám, kedy to vyhrali. Veľmi záleží od sudcov a advokátov, ale niekedy by boli dobré len modré sluchátka. Je mi to ľúto, asi prestanem radiť.
1 0
eropo eropo

eropo je offline (nepripojený) eropo

Mária v žiadom pripade Ti nič nevyčítam, v konečnom dôsledku to bolo moje rozhodnutie isť s tým na súd len som dufal že ten človek bude musieť preukazovať darovanie a nie ja budem musieť niečo dokazovať, ale čo už prežijem to nejako
a neprestavaj radiť ved si mi chcela pomôcť
3 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

Mária27 Pozri príspevok
Môžeš mi to vytýkať, ale presne takéto dva prípady poznám, kedy to vyhrali. Veľmi záleží od sudcov a advokátov, ale niekedy by boli dobré len modré sluchátka. Je mi to ľúto, asi prestanem radiť.
A v takomto pripade neplati precedens? Tzn. sudca nie je povinny riadit sa judikaturou?
0 0
eropo eropo

eropo je offline (nepripojený) eropo

A v takomto pripade neplati precedens? Tzn. sudca nie je povinny riadit sa judikaturou?

rozved to trošku čo tým mysliš že či neplatí precedens...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať