Zavrieť

Porady

Ako sa zdaňujú príjmy z tradingu?

Zdravím všetkých. Rád by som sa dozvedel, ako postupovať v nasledujúcom prípade.
Vložil som peňažné prostriedky na obchodovací účet v britskej spoločnosti. Jedná sa o obchodovanie na FOREXovom trhu. Momentálne som v strate. Ako je to s daňami? Vie mi niekto poradiť? Niesom si istý, či niečo musím platiť, aj keď som v strate. Zajtra totiž môžem byť v zisku. Ako je to teda?

Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martin_SR je offline (nepripojený) martin_SR

    martin_SR
    Matúš ahoj,

    Na konci roka sa pozrieš či si mal celkovo zisk alebo stratu. Ziskom sa mysli objem obchodov ktore ti skoncili v profite minus stratove obchody. Celkom logicky. POtom si tú sumu zahrnieš do daňového priznania a priznáš to ako kapitálové príjmy. Okrem dane štátu sa na tvojom úspechu bude chcieť priživiť aj zdravotná poisťovňa takže si priprav peniaze aj na 14 percentný odvod do zdravotky. Takže pozor na to. Samozrejme v prvom roku neplatíš nič, teda až v nasledujúcom kalendárnom roku do do konca Marca kedy sa podáva daňové priznanie B. Takisto vyžadujú aj výpis obchodov ktorý si stiahneš od brokera z platformy.
    Naposledy upravil martin_SR : 23.01.17 at 10:12 Dôvod: doplnenie
    willma myslím že od marca 2011 svoj problém prežul a strávil - Treba sledovať aj dátumy príspevkov a nevyťahovať na svetlo božie stariny. - aj legislatíva sa mohla medzičasom pomeniť.

    Ako sa zdaňujú príjmy z tradingu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.