Zavrieť

Porady

SUVAHA SA NEROVNA! HELP

Riadov VH po zdanení sa v súvahe nerovná s riadkom v danovom priznaní a vo výkazoch. Kde môže byť chyba? Pretože som už skontroloval celé účtovníctvo a som na dne síl. Ako postupovať ked už sami nemôžte odhaliť chybu? Kontaktovať auditora?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

DzPPO sa nerovná výkazom, nakoľko DP je vyplnené pred zdanením! a slúži ako podklad na zaúčtovanie ID 591/341
Tebe sa musi len rovnat riadok 61 (VZAS) a r.087 (Suvaha)
0 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

Tunco Pozri príspevok
Riadov VH po zdanení sa v súvahe nerovná s riadkom v danovom priznaní a vo výkazoch. Kde môže byť chyba? Pretože som už skontroloval celé účtovníctvo a som na dne síl. Ako postupovať ked už sami nemôžte odhaliť chybu? Kontaktovať auditora?
Ešte skús porovnať, či sa riadky F/1 a II./100 rovnajú a či riadok II./100 mínus II./600 sa nerovná riadku 087 Súvahy, aj riadku 061 VZaS. Ak sa všetky tri čísla nerovnajú, máš zle nakonfigurovaný /neaktualizovaný pre 2010/ program pre výpočet účtovných výkazov. Alebo zle zaúčtovanú, resp. pre zaúčtovanie zle vyčíslenú hodnotu dppo – porovnaj s r.II./600.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Tunco Pozri príspevok
Riadov VH po zdanení sa v súvahe nerovná s riadkom v danovom priznaní a vo výkazoch....
asi budeš musieť preformulovať svoju otázku, lebo sa v nej pletie možné s nemožným...

Riadok VH po zdanení sa predsa ani nemôže rovnať žiadnemu riadku v daňovom priznaní. A z výkazov sa tento riadok rovna VH vo VZaS....
1 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ja by som skúsila opäť skontrolovať všetky medzisúčty, či sú vyplnené, je možné, že nemá súvaha z čoho ťahať. Ale dúfam, že si si predtým urobil inventúru účtov...
1 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Zle som sa vyjadril, ospravedlňujem sa. Riadok 61 vo VZaS sa nerovná s riadkom 87 v Súvahe.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a ešte o kolko?
môže to byť cent alebo euro zo zaokrúhľovania, alebo 1000 EUR z dôvodu nesprávnej definície výkazov alebo aj z dôvodu nezúčtovania 431 minulé obdobie............
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Rozdiel je vyše 300 €. Pracujem v programe omega. Neviem ako mohlo k tomuto dôjsť. Veď účet 431 neúčtujem, to robí program sám. Za minulý rok som 431 zaúčtoval. Dan som taktiež zaúčtoval.....neviem čo dalej....
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... no a ešte povedz, v ktorom výkaze je správny VH.
Ak vo VZaS, tak je možné, že v súvahe nemáš zadaný niektorý riadok v pasívach, alebo je zle zadaný výsledok hospodárenia za minulé roky - väčšina programov totiž v súvahe počíta VH a rozdiel riadku 066 mínus ostatné riadky pasív...
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

Nemáš zaúčtované niečo na účtoch, ktoré už v roku 2010 neexistujú?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Porovnaj rozdiel 6xx-5xx účtovný zisk, ak je zhodný s VZaS, hľadaj chybu v Súvahe
Vytlač si HK-obratovú predvahu so syntetickými účtami - triedy 0-1-2-3-4 a ručne si porovnaj s riadkami v súvahe a tak nájdeš chybný riadok, potom ľahko zistíš, ktorý účet to je.
Prípadne sa ešte pozri na zostatky účtov, či na niektorom AU nenájdeš tých 300 €. Možno jeden nebol správne zadefinovaný do výkazu.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja mam asi trochu hlupu otazku. Mne HV v Suvahe a VZaS rovna, to mam OK. Len som si po vytlaceni uvedomila, ze DP mam HVpred zdanenim (strata) -117,92 a vo vykazoch -119. Viem, ze to vzniklo zaokruhlovanim, dokonca mi to bez problemov vo vykazoch zaokruhlilo rovnako. Je problem, ze to nemam zaokruhlene na -118 vo vykazoch? Zmiatla ma totiz ta 9 v cislach, potesila som sa, ze sa mi vykazy super zaokruhlili - rovnako a po vytlaceni som si uvedomila, ze HV v DP je po zaokruhleni -118. V minulosti pri zaokruhlovani na tisice to problem nebol, ale teraz neviem... Ja si osobne myslim, ze v tom nemoze byt problem, ale chcem pocut Vas nazor.
Naposledy upravil nika.sum : 24.03.11 at 05:54
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pokiaľ v DPPO máš naozaj správne 117,92 a vo výkazoch to SW takto zaokrúhlil, tak problém nebude.
1 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
KEJKA Pozri príspevok
pokiaľ v DPPO máš naozaj správne 117,92 a vo výkazoch to SW takto zaokrúhlil, tak problém nebude.
v takomto prípade zvyknem prehodniť zaokrúhľovanie SW a prispôsobím to tak, aby vo výkazoch -117,92 bolo -118....
Vždy si najprv dám vypočítať / vytlačiť výkazy bez zaokrúhlenia, a musia "sedieť" na cent.
4 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stefan2005 Pozri príspevok
v takomto prípade zvyknem prehodniť zaokrúhľovanie SW a prispôsobím to tak, aby vo výkazoch -117,92 bolo -118....
Aj ja to zvyknem opravit vo vykazoch, ale ja som si to vsimla az ked som mala vytlacene vykazy 3x, preto ak by to nemal byt problem, tak by som to nerada opravovala.
0 0
Maya1 Maya1

Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

Treba sa pozrieť do účtovného rozvrhu, či každý používaný účet , hlavne nové analytické, majú pridelený riadok súvahy.
Veľký problém máva obvykle jednoduché riešenie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Maya1 Pozri príspevok
Treba sa pozrieť do účtovného rozvrhu, či každý používaný účet , hlavne nové analytické, majú pridelený riadok súvahy.
Veľký problém máva obvykle jednoduché riešenie.
Prosim citujte na co odpovedate, lebol mojho problemu sa to asi netyka. Ja nemam az taky velky problem. Je to len zaokruhlovanim.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Stefan2005 Pozri príspevok
v takomto prípade zvyknem prehodniť zaokrúhľovanie SW a prispôsobím to tak, aby vo výkazoch -117,92 bolo -118....
Vždy si najprv dám vypočítať / vytlačiť výkazy bez zaokrúhlenia, a musia "sedieť" na cent.
bez zaokruhlenia sedia na cent. Ale asi mi to neda, kaslem na papier a gartridge, idem to opravit vo vykazoch, neda mi to pokoj.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
nika.sum Pozri príspevok
bez zaokruhlenia sedia na cent. Ale asi mi to neda, kaslem na papier a gartridge, idem to opravit vo vykazoch, neda mi to pokoj.
... nie vždy treba tlačiť všetko nanovo, niekedy stačí iba 1-2 strany, ktorých sa oprava týkala. Ale vtedy pozor - neprehliadnuť, nepopliesť.
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Zistil som, že presne ten istý rozdiel, ktorí vykazujú súvaha pri VH po zdanení, mi vykazuje aj účet 702....na strane Dal chýba presne tých 380 € o ktorých je menší VH po zdanení. Viete mi neako poradiť ?
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Tunco Pozri príspevok
...Veď účet 431 neúčtujem, to robí program sám. Za minulý rok som 431 zaúčtoval.....
... tak teraz účtuje sa 431, alebo sa neúčtuje...

Tunco Pozri príspevok
...že presne ten istý rozdiel, ktorí vykazujú súvaha pri VH po zdanení, mi vykazuje aj účet 702....na strane Dal chýba presne tých 380 € o ktorých je menší VH po zdanení...
... treba už len zistiť, ktorý účet (z hlavnej knihy - tam sú strany vyrovnané ?) absentuje na 702-jke...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať