Zavrieť

Porady

Hľadam pomocníka pre začiatočníka

Človek
Dobrý deň, hľadám niekoho ochotného a seriózneho, kto má kladný vzťah k účtovníctvu a pomohol by mi odpovedať na par otázok poprípade vyplniť moje prvé daňové priznanie typu A. (týkajúceho sa preddavkov)

Za každého pomocníka budem rád.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Však sa pozri na moje príspevky a uvidíš, že aj do rána. Ja totiž makám na daňových priznaniach a chvíľami sem robím nákuk, či sa Poraďáci slušne chovajú


To Evka :

Ja verím, že keď nie dnes, tak do 31. marca to určite spáckame.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Willmond Pozri príspevok
Marína- ďakujem za upozornenie, ja viem ona mi píše len ja nemôžem nič ta skúšam nahrabať príspevky, ešte raz pardon za spam ....verím, že sa niekam dopracujeme teda neviem ako sa u dlho ponocuje :-D
Neospravedlňuj sa, veď je to tvoja téma a je plne v tvojej réžii.
0 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
Tak to rád počujem akože mne to zas tak neponáhľa, skôr mi vŕta v hlave ako tu fungujú tie ss aby som mohol fungovať.....tak ako vidím vy ste tu už všetci, ako jedna veľká milujúca rodina....ale ako vidím máte to tu pevne pod kontrolou lepšie ako Alcatraz :-D ....tak ako čítam, tak vyzerá, že mi pomôžeš alebo si namýšľam:-D
0 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
Marína - ďakujem, že ste ma prijali ako člena rodiny:-D ...a dúfam, že sa nám podarí natočiť, niečo s happy endnom :-D
0 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
A inak toto mi to píše:

Willmond, nemáte prístupové práva k požadovnej stránke. Toto je možné z viacerých dôvodov:

1. Váš užívateľský účet nemá dostatočné práva na prístu k požadovanej stránke. (napr. chcete písať do uzamknutej časti pre nové príspevky)
2. Pokúšate sa upraviť príspevok niekoho iného, dostať sa na administrátorské nastavenia, alebo iné výhradné časti Porady?
3. Ak sa pokúšate poslať príspevok, je možné, že administrátor Vám zrušil toto právo, alebo je Vaša aktivácia v procese.

ale som spamer :-D hanba mi :-D
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Willmond Pozri príspevok
Tak to rád počujem akože mne to zas tak neponáhľa, skôr mi vŕta v hlave ako tu fungujú tie ss aby som mohol fungovať.....tak ako vidím vy ste tu už všetci, ako jedna veľká milujúca rodina....ale ako vidím máte to tu pevne pod kontrolou lepšie ako Alcatraz :-D ....tak ako čítam, tak vyzerá, že mi pomôžeš alebo si namýšľam:-D
To si píš, že Ti pomôžu. Máš šťastie, že sa Ťa ujali tieto dve dobré duše
Lepšie si nemohol natrafiť. A to myslím vážne.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ďakujem Vierka, aj za Majku.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
cloe Pozri príspevok
To si píš, že Ti pomôžu. Máš šťastie, že sa Ťa ujali tieto dve dobré duše

Lepšie si nemohol natrafiť. A to myslím vážne.



Kočky bacha, vonku prší a ja nechcem, aby mi napršalo do nosa.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Melnick Pozri príspevok
Kočky bacha, vonku prší a ja nechcem, aby mi napršalo do nosa.
A čo ty robíš vonku a radšej sa neschováš? Zmokne Ti notebook!
0 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
cloe- to ja viem, mne to bolo jasne od prvého príspevku, že som v dobrej spoločnosti :-D

Tak dobre dobré duše ja si už dávam relaxing a posúvam to na zajtra .

Melnick - keď sa m nerozbehnú tie súkromné správy tak mi prosím zaves do profilu mail a napíšem ti tam ....mysli na mňa lebo ja myslím na teba :-D a samozrejme aj na ostatných:-D
Tak všetkým dobrým dušám a kočkám prajem pekne sny ....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
OK - dávame Ti voľno.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..joj, aká pekná, plodná téma...niekto by mi mohol vysvetliť, čo je to ten "seriozny" vzťah k účtovníctvu...žeby úroveň účtovníka?..
0 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
Dobrý deň, tak aj dnes ma tu máte :-D ....všetkým zúčastneným prajem pekný deň aj keď o počasí sa to povedať nedá .....:-(....
Melnick- ďakujem za voľno :-P a ani dnes mi nefungujú tie súkromné správy neviem či som nejaký zlý, alebo čo? :-D keď tak mi napíš na môjho maila, budem tak očakávať tvoje veličenstvo:-D

pepsikova- vitaj medzi nami plodnými :-D....keďže som to napísal ja tak to aj vysvetlím ....ide vlastne o vzťah ako partnera a partnerky, kde sa ľúbia v chorobe v nešťastí proste láska ako z amerického romantického filmu, kde už na začiatku vieš ako skončí celý film :-D ...a tie úrovne sú tu asi na najvyššej méte opravte ma ak sa mýlim :-D :-D
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Willlmond, ak by si bol - po tolkých príspevkoch - napísal základné údaje z potvrdení, určite sa nájde na Porade dobrá duša, ktorá ti napíše čísla riadkov - a prepíšeš si ich do DP.

Preddavky máš uvedené nula - žiadnu daň ti DU nevráti. A možno ani nemáš žiadnu povinnosť podť DP - čo ti potvrdíme len na základe tebou vedenej sumy v riadku 01
0 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
OK zlomili ste ma a ja chcem vedieť na čom som .

1. Prve potvrdenie:

Vypísané sú len polia - 11:Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (157,30 €)
13: Úhrnná suma dane (29.88 € )

v ostatných kolonkách je 0,00 taktiež aj pri preddavkoch

2. Druhé potvrdenie:

Vypísané sú len polia - 01: Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (960 €)
04: Čiastkový základ dane (960 €)
06: Nezdaniteľná časť daňovníka (3019.23 €)

v ostatných kolonkách je 0,00 taktiež aj pri preddavkoch

tak ako to vidíte ? keby som nemusel podávať bol by som len rád :-D ale keby mi niečo vrátili tak ešte radšej :-D
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Willmond Pozri príspevok
OK zlomili ste ma a ja chcem vedieť na čom som .

1. Prve potvrdenie:

Vypísané sú len polia - 11:Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (157,30 €)
13: Úhrnná suma dane (29.88 € )

v ostatných kolonkách je 0,00 taktiež aj pri preddavkoch

2. Druhé potvrdenie:

Vypísané sú len polia - 01: Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov (960 €)
04: Čiastkový základ dane (960 €)
06: Nezdaniteľná časť daňovníka (3019.23 €)

v ostatných kolonkách je 0,00 taktiež aj pri preddavkoch

tak ako to vidíte ? keby som nemusel podávať bol by som len rád :-D ale keby mi niečo vrátili tak ešte radšej :-D
Willmond, vyplň 1. stranu daňového priznania, pokračuj
r. 32 = 1117,30
r. 34 = 1117,30
r. 36 = 1117,30
r. 37 = 4025,70
r. 43 = 4025,70
r. 63 = 29,88
r. 65 = 29,88
r. 78 = 02(k DP priložíš kópie potvrdení o príjme). Vypíšeš dátum a podpíšeš sa.
odd. XII = vpíšeš X pri žiadam o vyplatenie daňového preplatku, tiež zaškrtneš X buď pri poštovou poukážkou alebo na účet. Pri účte vypíšeš číslo účtu. Vypíšeš dátum a podpíšeš sa.

Vypíšeš potvrdenie o podaní DP, uvedieš údaje z DP.
Prikladám výpočet v exceli(tabuľka voľne k dispozícii na http://www.finance.sk/dane/danove-fo.../dan-z-primov/ ), máš v nej vyznačené čo máš vyplniť.
Tlačivo DP a potvrdenia o podaní tiež prikladám.
Naposledy upravil Marína : 18.03.11 at 11:53
7 0
Willmond Willmond

Willmond je offline (nepripojený) Willmond

Človek
Marína - ďakujem veľmi krásne, pekne pôjdem sa do toho pustiť ...stačí vypísať, čo si mi napísala a som hotový ....sa mi zdá alebo mi vrátia aspoň tých 29,88 euro? ...keby mám ešte nejasnosti napíšem sem, ešte raz ďakujem za ochotu.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Za málo. Áno, vrátia ti.
Willmond, pozri sa do tej excel tabuľky či je v poriadku, niekomu to "rozhadzuje" čísla. Možno je to verziou excelu alebo skôr ak ju otváraš v Open Office. Ak aj tebe, vyplň podľa toho, čo som ti tu napísala.
Naposledy upravil Marína : 18.03.11 at 11:49
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Jééééééééééj babenky, ste ma pripravili o klienta . Budete sa musieť so mnou deliť , aj keď som sa na výpočtoch nepodieľala.
Ale dúfam, že každému je jasné, ako to tu mám pod kontrolou .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Majka, načisto máš.
0 0
Načítať ďalšie