Zavrieť

Porady

Zverejnenie údajov

Niekde som čítal, že živnostník by mal mať na webe cez ktorý dosahuje zisky uvedené svoje údaje. Je to pravda ? A ak áno, v akom rozsahu tam treba mať tieto údaje ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivanval je offline (nepripojený) ivanval

    ivanval
    A ak ide o poradenstvo ? Ide o to, že mám blog, na ktorý normálne prispievam a rozhodol som sa cez neho ponúkať internetové marketingové poradenstvo, keďže to je jeho hlavná téma a vyznám sa v tom. Čiže je tam jedna časť, kde vyzývam návštevníkov aby ma v prípade potreby platenej marketingovej analýzy kontaktovali na mail. Musím tam teda mať uverejnené údaje ?

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    ivanval Pozri príspevok
    A ak ide o poradenstvo ? Ide o to, že mám blog, na ktorý normálne prispievam a rozhodol som sa cez neho ponúkať internetové marketingové poradenstvo, keďže to je jeho hlavná téma a vyznám sa v tom. Čiže je tam jedna časť, kde vyzývam návštevníkov aby ma v prípade potreby platenej marketingovej analýzy kontaktovali na mail. Musím tam teda mať uverejnené údaje ?
    Nie.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    ivanval Pozri príspevok
    Niekde som čítal, že živnostník by mal mať na webe cez ktorý dosahuje zisky uvedené svoje údaje. Je to pravda ? A ak áno, v akom rozsahu tam treba mať tieto údaje ?

    Ďakujem
    Pozri obchodný zákonník
    § 3a

    (1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len "obchodné dokumenty") uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

    (2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.


    (3) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj na svojej internetovej stránke, ak ju má zriadenú.
    Na porade je v znení obchodného zákonníka chyba. Presné znenie pozri link

    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obchodny-zakonnik/

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    marjankaj Pozri príspevok
    Pozri obchodný zákonník


    Na porade je v znení obchodného zákonníka chyba. Presné znenie pozri link

    http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/obchodny-zakonnik/
    Blog nie je "svoja internetova stranka".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.