Zavrieť

Porady

Som platca DPH - platím, alebo neplatím DPH pri nákupe tovaru od platcu z ČR?

Dobrý deň,

som platcom DPH registrovaný na SK. Pred nedávnom som chcel nakúpiť tovar v ČR, taktiež od platcu DPH, registrovaného v ČR.
Mal som za to, že tovar od neho nakupujem bez DPH, on mi tvrdil, že mi ho predá jedine s DPH. Jednal správne?
Vie niekto o konkrétnej legislatíve, ktorá upravuje tieto vzťahy medzi členskými štátmi EU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jeho postup bol nesprávny. Každý národný zákon o DPH pojednáva o intrakomárnych obchodoch, teda o dodaní tovaru v tuzemsku do iného členského štátu v EU.
    A ukázal si mu svoju kartičku registrácie DPH na Slovensku?

    B1902 je offline (nepripojený) B1902

    B1902
    Neukázal, no vysvetlil, že som registrovaný, ako platca na SK, čo nechcel vôbec brať do úvahy.
    Mám za to, že takých, ako on, bude viac...

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    B1902 Pozri príspevok
    Neukázal, no vysvetlil, že som registrovaný, ako platca na SK, čo nechcel vôbec brať do úvahy.
    Mám za to, že takých, ako on, bude viac...
    to si kupoval v bežnom obchode?

    B1902 je offline (nepripojený) B1902

    B1902
    Jednalo sa o kamennú predajňu s elektrickým náradím a chcel som vystaviť FA na moje údaje ( IČO + IČ DPH )....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ono aj u nás je aj v ČR je podmienka - predajca musí preukázať, že tovar opustí republiku, samotné ičDPH nesatčí.
    Takže je s tým papierovačka a bežné obchody sa hádam aj "boja" riskovať aj za cenu straty zákaznika.
    Iní to riešia tak, že zakazník podpíše čestné prehlásenie, že tovar vezie na Slovensko /v tomto prípade/.
    Iní zasa tak, že predajú s DPH, a ked donesieš doklad, že to prešlo cez hranice, tak ti DPH vrátia /kedysi MAKRO a iné veľké obchody/.
    Treba si nájsť iného predajcu.

    Som platca DPH - platím, alebo neplatím DPH pri nákupe tovaru od platcu z ČR?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.