Zavrieť

Porady

Ktoré tlačivo a ako?

Vážení priatelia, nehnevajte sa za možno hlúpu otázku.
V minulom roku som pracoval 6 mesiacov pre spoločnosť s r.o. ako zamestnanec, nedostal som ani cent mzdy, firma išla do konkurzu.
Ak to bolo počas nevyplácania mzdy s odvodmi, to nemám celkom prehľad. Na DÚ mi povedali, že mám napísať do poznámok DP, že mi mzda nebola vyplatená- tým pádom nemám z nej platiť daň. Potom som sa zamestnal vo firme ktorá mi platí a mám od nej za mesiace 10-12/2010 vyčíslenú mzdu. Popri tom som živnostník (agentúra - už nečinná) a konateľ s.r.o. (už nečinná od 2008). Ako sro som si už aj DPH odhlásil. Poraďte prosím - aký typ DP FO mám podať, ako to tam zapísať? Ako PO podám priznanie, to mi je jasné v podstate, len neviem či v tomto prípade, teda že už od 2008 s.r.o. nepodniká, musím niečo k DP PO doložiť. Ďakujem za neuveriteľnú trpezlivosť.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

wallie je offline (nepripojený) wallie

Ahojte,hmmm... čo také o mne, mám 33 rokov, pôsobím v BA, momentálny status zamestnanec -špecialista na oblasť daní, hlavne daň z príjmu,tak pomenej aj iné :) s manželom rozbiehame firmu, viď náš web ...viac wallie
ak nebol zo živnosti za celý rok 2010 žiaden príjem, postačí podať DP typ A, do príjmov by som uviedla len príjmy od druhého zamestnávateľa, ktoré boli aj skutočne vyplatené a z ktorých sa bude daň vyratávať

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
a za sro musíš podať komplet RUZ aj s výkazmi a poznámkami.
Ďakujem, a mám poslať na DÚ tiež čestné prehlásenie že som v tom roku nepodnikal resp. nemal z podnikania zisk? A DP PO teda vôbec nemám podať?

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

VieraPopluharova
V pripade podania DP FO typ A, treba do poznamok zapísať : od 1. zamestnávateľa žiadny príjem , zo živnosti žiadny prijem,z funkcie konateľa žiadny prijem.
Tu by som podotkla, že sro nemusí byť činná, ale podstatné je či Ste zapísaný ako konateľ v obchodnom registri pokiaľ áno, tak musite uvadzať , že prijem nulovy.
Ja osobne v tejto kombinacii by som podala DP FO typ B.

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

VieraPopluharova
petergasp1 Pozri príspevok
Ďakujem, a mám poslať na DÚ tiež čestné prehlásenie že som v tom roku nepodnikal resp. nemal z podnikania zisk? A DP PO teda vôbec nemám podať?
Za PO ako napisala KEJKA je potrebne podať danove priznanie spolu so všetkými vykazmi i poznamkami i ked je nulove.

Ktoré tlačivo a ako?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.