Zavrieť

Porady

Cena za potvrdenie priepustky u lekára

Dobrý deň,
máme také nemilé skúsenosti v Prešove, kde lekári pýtajú za potvrdenie priepustky 4 Eur. Myslím, že je to strasne nadsadená suma, podla mna je to minimálne neetické od lekárov pýtať si takúto horibilnú sumu za jednu pečiatku. Ved oni výkon - vysetrenie pacienta majú zaplatený a opečiatkovanie priepustky u mna nie je žiaden výkon. Rada by som vedela, ci sa s tým dá niečo robiť, aké sú skúsenosti s Vašimi lekármi? Viete, niekto zarába minimálnu mzdu, a radsej si tú priepustku nedá ani potvrdiť a dve hodinky co strávi u lekára si v práci nahradí. Pre niekoho sú aj tie 4 Eurá veľa. Taktiež pochybujem, že si nejaký lekár dá tieto "peniaze" do príjmov, kedže od nich pacienti nedostávajú žiadny PPD. Keby si to pacient aj pýtal, sestrička s doktorkou na teba hlúpo zazrú, že človek radšej odíde. Nabudúce sa potom k Vám správajú už odmerane.
Ďakujem za názory.
Usporiadat
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
to je skutočne veľa... no aj na onkológii na Heudúkovej som minule si všimla,že vyberala za potvrdenie 2€. Je to síce oproti 4 € menej ale brať od onkologicky chorých ľudí 2 € je podľa mňa nemorálne.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Koľko trvá sestričke kým dá na papier pečiatku? Asi 2 sekundy, veď to by bolo 3.600€ za hodinu pečiatkovania!!! Keď aj odpočítam náklady na pečiatku, taký zárobok by som brala veď toľko nemá ani riaditeľ teplárne aj s odstupným
Ja som sa s tým našťastie ešte nestretla.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pred cca 6 rokmi vyrátala u mňa firma so štemplom z ministerstva financií,ktorá brala odo mna kompletné učtovníctvo za posledné 2 roky,náklady,dovolenky,fond pracovnej doby atd priepustku na 74,00 Sk.Nepýtajte sa ma ako na to prišli,nie som ekonom.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

plavčík Pozri príspevok
to je skutočne veľa... no aj na onkológii na Heudúkovej som minule si všimla,že vyberala za potvrdenie 2€. Je to síce oproti 4 € menej ale brať od onkologicky chorých ľudí 2 € je podľa mňa nemorálne.
Nemorálne možno ano,ale nutné určite.Inak bude po onkologii.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Lekar to musi mat v cenniku a tie im schvaluje tusim Krajsky urad zdravotnictva. Kedze im ten cennik prejde tak ako si to tam daju, pacientovi nezostava nic ine, len zaplatit.
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Naša lekárka má stanovenú sadzbu za celodenné ošetrenie (napr. po odberoch krvi keď mi je zle) 2 eurá a za niekoľkohodinovú priepustku 1 euro - Košice. Vždy dostanem príjmový doklad.
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

U nás obvoďáčka keď donesiem priepustku a dá mi len pečiatku tak nepíta nič ale keď nemám priepustku a musí mi ju sestrička vypísať tak platím 1Euro. Kolegyňa u obvodnej platí aj (len) za pečiatku 3Eurá. Takže tiež by ma zaujímalo ako je to možné.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BXLmiami Pozri príspevok
Pred cca 6 rokmi vyrátala u mňa firma so štemplom z ministerstva financií,ktorá brala odo mna kompletné učtovníctvo za posledné 2 roky,náklady,dovolenky,fond pracovnej doby atd priepustku na 74,00 Sk.Nepýtajte sa ma ako na to prišli,nie som ekonom.
Pani doktorka, naozaj si myslíte, že je etické brať akékolvek peniaze za potvrdenie vypísanej priepustky, ktorú si prinesie pacient so sebou ?
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Ja všeobecne nerozumiem niektorým poplatkom, nielen v zdravotníctve, ale napr. aj v bankovníctve atď. Veď tí ľudia majú platy a robia to v rámci svojho pracovného času. Však potom aj predavačka pri pokladni nech berie poplatok za to, že nasníma tovar, úradníci tiež nech berú poplatok za pečiatky, učitelia za každý úkon - zapísanie známky, utretie tabule, skúšanie žiakov a podobne. V tejto republike by som sa už nečudovala ničomu.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

BXLmiami Pozri príspevok
Nemorálne možno ano,ale nutné určite.Inak bude po onkologii.
Nedá mi nereagovať - to nebodaj stojí budúcnosť onkológie na vyberaní poplatkov? To snáď nie
V každom prípade je vyberanie poplatkov nemorálne a ešte raz nemorálne a ešte nemorálnejšie je to, že potvrdenie o zaplatení žiadne. Mne je síce na nič, ale mi nehovorte, že takto vybraté peniaze sú zdanené.
Vyslovujem len svoj názor - neriešim to ani riešiť nebudem.
Naposledy upravil Pepa : 30.03.11 at 16:05
4 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

veronikasad Pozri príspevok
Pani doktorka, naozaj si myslíte, že je etické brať akékolvek peniaze za potvrdenie vypísanej priepustky, ktorú si prinesie pacient so sebou ?
Nemyslím,že treba diskutovať o etike.Priepustka nie je zdravotná starostlivosť a ako taká podlieha spoplatneniu.Tiež je neetické brať od chorého a hladného človeka peniaze za chlieb,ved bez neho umrie od hladu,nie?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pepa Pozri príspevok
Nedá mi nereagovať - to nebodaj stojí budúcnosť ongológie na vyberaní poplatkov? To snáď nie
V každom prípade je vyberanie poplatkov nemorálne a ešte raz nemorálne a ešte nemorálnejšie je to, že potvrdenie o zaplatení žiadne. Mne je síce na nič, ale mi nehovorte, že takto vybraté peniaze sú zdanené.
Vyslovujem len svoj názor - neriešim to ani riešiť nebudem.
Myslím,že momentálne stojí buducnosť celého zdravotníctva na Slovensku od vyberania poplatkov.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BXLmiami Pozri príspevok
Nemyslím,že treba diskutovať o etike.Priepustka nie je zdravotná starostlivosť a ako taká podlieha spoplatneniu.Tiež je neetické brať od chorého a hladného človeka peniaze za chlieb,ved bez neho umrie od hladu,nie?
Pani doktorka, v poslednom čase chodím po vyšetreniach viac ako dosť, našťastie pre "svojho" šéfa (som živnostník) - žiadnu priepustku nepotrebujem. Občas si však pozriem aj preplatené výkony od ZP a verte mi, ježia sa mi vlasy (hlavne čo sa týka použitého materiálu - to posúdiť dokážem ). Akoby lekári už vopred rátali s tým, že posťovne im všetko nepreplatia.

Ak priepustka podlieha spoplatneniu - podlieha aj zdaneniu. Včera som platila prednostné vyšetrenie, tiež som žiadne doklad nedostala.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Povedala som že riešiť nebudem - ale .......
Lekár dostáva mesačne za každého registrovaného poistenca tzv. kapitáciu. Ak tam nepojdem pol roka, rok aj tak ju dostane, to je zdravotná starostlivosť? Ale ak sa tam náhodou ocitnem a potrebujem priepustku .....
Hovorím o lekároch, ktorých sa kapitácia týka .........
A už naozaj neriešim
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

veronikasad Pozri príspevok
Pani doktorka, v poslednom čase chodím po vyšetreniach viac ako dosť, našťastie pre "svojho" šéfa (som živnostník) - žiadnu priepustku nepotrebujem. Občas si však pozriem aj preplatené výkony od ZP a verte mi, ježia sa mi vlasy (hlavne čo sa týka použitého materiálu - to posúdiť dokážem ). Akoby lekári už vopred rátali s tým, že posťovne im všetko nepreplatia.

Ak priepustka podlieha spoplatneniu - podlieha aj zdaneniu. Včera som platila prednostné vyšetrenie, tiež som žiadne doklad nedostala.
Ano,po tých rokoch s tým rátame dopredu.Ja napríklad veľmi presne viem,že každé testovanie znamená pre mňa čistú stratu 13,0€.A tiež idem do straty pri každom vyšetrení,ktoré trvá dlhšie ako 10 minut,pretože od oktobra poisťovne okrem krátkych kontrol nepreplácajú nič.
To,že si nedostala doklad je vec Tvoja a Tvojej lekárky,nie moja a nie zdravotníctva.Trvaj na doklade a hotovo.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Pepa Pozri príspevok
Povedala som že riešiť nebudem - ale .......
Lekár dostáva mesačne za každého registrovaného poistenca tzv. kapitáciu. Ak tam nepojdem pol roka, rok aj tak ju dostane, to je zdravotná starostlivosť? Ale ak sa tam náhodou ocitnem a potrebujem priepustku .....
Hovorím o lekároch, ktorých sa kapitácia týka .........
A už naozaj neriešim
Len obvodný lekár a detský.Dostane rovnakú kapitáciu ked neprídeš aj ked prídeš denne,prípadne príde on k Tebe.Je to spriemerované a môžeš mi veriť že nie v prospech lekára.Nakoniec faktury su na nete môžte ich pozrieť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BXLmiami Pozri príspevok
Ano,po tých rokoch s tým rátame dopredu.Ja napríklad veľmi presne viem,že každé testovanie znamená pre mňa čistú stratu 13,0€.A tiež idem do straty pri každom vyšetrení,ktoré trvá dlhšie ako 10 minut,pretože od oktobra poisťovne okrem krátkych kontrol nepreplácajú nič.
To,že si nedostala doklad je vec Tvoja a Tvojej lekárky,nie moja a nie zdravotníctva.Trvaj na doklade a hotovo.
Myslela som to inak, ako si napísla ty. Preplatené sú úkony (použitý materiál), ktorý som nikdy nedostala ...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No práve.Ked robím ukon kde výsledok práce bude -13,0€ ako to mám inak riešiť?Zobrať 13€ od Teba?
Ved nakoniec Porada veľmi presne vie od ktorého momentu začali byť tie testy stratové.Napísla som naštvate do rubriky Čo sa mi stalo....zrazili 300,0€ a netušila som prečo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

BXLmiami Pozri príspevok
No práve.Ked robím ukon kde výsledok práce bude -13,0€ ako to mám inak riešiť?Zobrať 13€ od Teba?
Ved nakoniec Porada veľmi presne vie od ktorého momentu začali byť tie testy stratové.Napísla som naštvate do rubriky Čo sa mi stalo....zrazili 300,0€ a netušila som prečo.
Pani doktorka, nechajme túto debatu. Som účtovník, nejakú stovku DP som už urobila. Robila som účto už aj jednej lekárke. A pri vyšetreniach sa tiež občas dozviem čo to zo zákulisia lekárskej kuchyne ...
0 0
waitinka7 waitinka7

waitinka7 je offline (nepripojený) waitinka7

BXLmiami Pozri príspevok
No práve.Ked robím ukon kde výsledok práce bude -13,0€ ako to mám inak riešiť?Zobrať 13€ od Teba?
Ved nakoniec Porada veľmi presne vie od ktorého momentu začali byť tie testy stratové.Napísla som naštvate do rubriky Čo sa mi stalo....zrazili 300,0€ a netušila som prečo.
Chápem, že lekári chcú mať zaplatené za výkony, ktoré spravia, ale tu sme už trošku odbočili od témy. Vraveli sme o poplatkoch, ktoré lekári účtuju za priepustku, s ktorou nemajú vlastne žiaden výkon.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať