Zavrieť

Porady

Nezhody s otcom a vyhadzovanie z domu

Byvam s otcom v nasom dome, mama mi zomrela uz davno. A to je ten problem. S otcom mame nezhody a stale ma vyhadzuje z domu. Hacik je vsak v tom, ze jeho je iba 1/2 domu, ta druha patri mne ako dedicstvo po mame, mam to aj na liste vlastnictva. Ma pravo otec toto robit, moze ma vyhodit z domu? Ake moznosti mam ja branit sa tomu? Dakujem za kazdy prispevok a odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    evvka Pozri príspevok
    Byvam s otcom v nasom dome, mama mi zomrela uz davno. A to je ten problem. S otcom mame nezhody a stale ma vyhadzuje z domu. Hacik je vsak v tom, ze jeho je iba 1/2 domu, ta druha patri mne ako dedicstvo po mame, mam to aj na liste vlastnictva. Ma pravo otec toto robit, moze ma vyhodit z domu? Ake moznosti mam ja branit sa tomu? Dakujem za kazdy prispevok a odpoved.
    Nie, vyhodiť ťa, ako polovičného vlastníka, nemôže. Skús mu to pripomenúť, ak to nepomôže, obráť sa na súd.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Tak mu tú tvoju polovinu daj do prenájmu a z nájomného si nájdeš kľudné bývanie, ak nebude chcieť a nebude pokoj, prenajmi to za dve pivá bezdomovcom, potom uvidíš tú rýchlosť ako sa vzťahy vyriešia.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Je mi divné ako si sa dostala k polovine domu. Dedením po mame z jej polovice predsa dedí aj manžel a tak otec by mal mať svoju polovicu a polovicu z polovičky po manželke. Takže by si mala mať podľa mňa iba 25 %.
    A potom, prečo ťa vyhadzuje?

    evvka je offline (nepripojený) evvka

    evvka
    Mam este aj brata. Otec zdedil 1/2, ja 1/4 a brat takisto 1/4. Lenze brat sa svojej casti vzdal v prospech mna a jemu zostal byt, ktory este mame. Ak mam spravne info, ja som vtedy bola este dieta a nikdy ma to nezaujimalo. A vlastne ma to nezaujima ani teraz, jednoducho 1/2 domu je moja, co je aj papierovo dolozene, len chcem vediet ake mam z tohto pohladu prava. A preco ma vyhadzuje? Lebo je j...y, ale to je tiez na dlho.
    Pavol s bezdomovcami si ma pobavil asi mas aj pravdu, len si neviem predstavit ako dat do prenajmu cast domu otcovi, ktory v nom byva.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Evka, môžeš prosím doplniť koľko máš rokov a či si zamestnaná, resp. prispievaš na domácnosť ?

    evvka je offline (nepripojený) evvka

    evvka
    Mam 27 rokov a na domacnost prispievam pravidelne presne polovicu. A okrem toho sa sama staram o to, aby dom nejako vyzeral a aby sa coskoro nestal zanedbanou zrucaninou. Preco to chces vediet?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    evvka Pozri príspevok
    Mam 27 rokov a na domacnost prispievam pravidelne presne polovicu. A okrem toho sa sama staram o to, aby dom nejako vyzeral a aby sa coskoro nestal zanedbanou zrucaninou. Preco to chces vediet?
    Nie je to tvoj prípad, ale v poslednom čase sa na Porade množia "sťažnosti" dospelých detí bez práce, ktoré si zvykli na pohodlie domova.

    evvka je offline (nepripojený) evvka

    evvka
    Tak to nie je moj pripad, ja sa tu nechcem pre nikym idealizovat a vykreslovat ako super zena, ale viem, co som do toho domu investovala, koko prace a casu na jeho sustavne upratovanie a vsetky prace okolo domu. Kto ma dom tak vie. A moj otec ani skrt, on nevie co je to dat svojim detom darcek na narodeniny, meniny a posledne 2 roky ani na Vianoce, ked 2-rocnemu vnukovi nekupi na Vianoce darcek so slovami ci sa ma posr.t, ked mame na smrtelnej posteli povie slova ake dokaze vyslovit len hyena a mna pravidelne vyhadzuje z domu po tom vsetkom, co doma robim to pre mna nie je clovek. A uz mam toho plne zuby, tak chcem vediet ake mam prava a co mozem podniknut. Viem, ze to sem nepatri len chcem objasnit situaciu tym, ktori ma mozno chcu sudit za to, ze ma vlastny otec vyhadzuje z domu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Snáď sa tu objaví právnik, ktorý ti právnu radu poskytne.

    Ešte k tým počtom o podiele - dom bol len vo vlastníctve matky ? Nebol v BSM ? Inak ani mne nevychádza, že by ste spolu s bratom dostali z domu polovicu ...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Gapo Pozri príspevok
    Je mi divné ako si sa dostala k polovine domu. Dedením po mame z jej polovice predsa dedí aj manžel a tak otec by mal mať svoju polovicu a polovicu z polovičky po manželke. Takže by si mala mať podľa mňa iba 25 %.
    A potom, prečo ťa vyhadzuje?
    veronikasad Pozri príspevok
    Snáď sa tu objaví právnik, ktorý ti právnu radu poskytne.

    Ešte k tým počtom o podiele - dom bol len vo vlastníctve matky ? Nebol v BSM ? Inak ani mne nevychádza, že by ste spolu s bratom dostali z domu polovicu ...
    Nechápem, prečo to riešite. Povedala, že vlastní 1/2 domu, má to aj na papieri tak "není vo čem"!

    Raz si vlastník 1/2 domu a otec ťa nemá čo vyhadzovať z neho. Ak sa mu to nepáči, môže od teba odkúpiť tú tvoju polovicu a bývať sám vo vlastnom.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    Mne zas nie je jasne, co to znamena "vyhadzovat z domu". Brani ti fyzicky v pristupe, alebo su to len reci?

    evvka je offline (nepripojený) evvka

    evvka
    Ja neviem ako som sa dostala k 1/2 domu, ale proste je to tak. Ja tu riesim nieco ine, chobot diky za pochopenie Charonme su to len reci, ziadne fyzicke branenie v pristupe, ale mne to uz lezie na nervy a uz ked toho bude dost chcem vediet ake mam moznosti riesenia.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Chobot Pozri príspevok
    Nechápem, prečo to riešite. Povedala, že vlastní 1/2 domu, má to aj na papieri tak "není vo čem"!

    Raz si vlastník 1/2 domu a otec ťa nemá čo vyhadzovať z neho. Ak sa mu to nepáči, môže od teba odkúpiť tú tvoju polovicu a bývať sám vo vlastnom.
    Čo je na tom k nepochopeniu? Pýta radu a nedá všetky informácie, ako teda poradiť ak poradiť? Možno, že aj to je príčina toho, že ju vyhadzuje, dá sa myslieť, nie?
    Takže preto to rozoberanie.
    No a konkrétne, nemá právo vyhodiť ju z vlastného, aj keď len polovice, aj keby bola neprispôsobivá a podobne, môže to riešiť iba cestou súdu.

    charonme je offline (nepripojený) charonme

    charonme
    Gapo Pozri príspevok
    môže to riešiť iba cestou súdu.
    ale prave sme sa dozvedeli, ze ju nevyhadzuje, len ju verbalne obtazuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.