Zavrieť

Porady

Potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch

Dnes vyšli vo FS nové odporúčané tlačivá o zúčtovaných a vyplatených príjmoch FO zo závislej činnosti ... . Počas roka som používala staré tlačivá - teda platné pre rok 2005, myslíte, že musím znova poslať tieto nové všetkým, ktorí odišli v priebehu roka?
Usporiadat
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Mám takúto otázočku.

V júli 2005 sme mali dohodára. V septembri 2005 sme ho prijali do TPP. Pri vypisovaní Potvrdenia o zúčtovaných..... mu mám napísať aj príjmy z dohody ? Ďakujem
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

ewap
Mám takúto otázočku.

V júli 2005 sme mali dohodára. V septembri 2005 sme ho prijali do TPP. Pri vypisovaní Potvrdenia o zúčtovaných..... mu mám napísať aj príjmy z dohody ? Ďakujem
Áno.
Treba uviesť všetky príjmy zo závislej činnosti (peňažné aj nepeňažné) podliehajúce dani z príjmov, ktoré firma vyplatila zamestnancovi.
0 0
ewap ewap

ewap je offline (nepripojený) ewap

Pri dohode sa tiež uplatňuje zníženie základu dane na daňovníka?
Do riadku 06 sa uvedú aj tieto mesiace? Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

ewap
Pri dohode sa tiež uplatňuje zníženie základu dane na daňovníka?
Do riadku 06 sa uvedú aj tieto mesiace? Ďakujem
1. Myslíš DoVP - áno.
2. áno
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Vie my niekto poradiť ? Ak zamestnanec pracoval v priebehu r.2005 u toho istého zam-teľa časť roka na TPP a časť roka na DoVP, poprípade mal uzavreté 3 DoVP v súhrne do 300 h, ktoré na seba bezprostredne nenaväzovali. Mám vystaviť Potvrdnie o ZM zvlášť za každú dohody, resp. PP+DoVP a tak isto viesť mzdový list zvlášť ? Alebo bude v poriadku, ak mu vystavím iba 1 súhrné Potvrdenie o ZM a 1 ML, na ktorom bude rozpísené trvanie jednotlivých DovP, resp. PP+DoVP ?
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
milanr
Vie my niekto poradiť ? Ak zamestnanec pracoval v priebehu r.2005 u toho istého zam-teľa časť roka na TPP a časť roka na DoVP, poprípade mal uzavreté 3 DoVP v súhrne do 300 h, ktoré na seba bezprostredne nenaväzovali. Mám vystaviť Potvrdnie o ZM zvlášť za každú dohody, resp. PP+DoVP a tak isto viesť mzdový list zvlášť ? Alebo bude v poriadku, ak mu vystavím iba 1 súhrné Potvrdenie o ZM a 1 ML, na ktorom bude rozpísené trvanie jednotlivých DovP, resp. PP+DoVP ?

áno, viď príspevok č. 23 od endrjua.


pekný víkend všem!!!!!!!!!
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

[QUOTE=Barbara]áno, viď príspevok č. 23 od endrjua.


pekný víkend všem!!!!!!!!!

Predpokladám, že Tvoje ÁNO znamená vystaviť len jedno potvrdenie o ZM a jeden ML, ako úhrn všetkých príjmov zo ZČ za r.2005 a nie pre každý pracovnoprávny vzťah zvlášť. Dík za odpoveď a krásny zvyšok víkendu.
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Mám takýto problém: chcela som si stiahnuť Potvrdenie o zúčt.a vyplat.príjmoch fyz.osôb priamo tu na porade. Ale nejde mi otvoriť už konkrétne tlačivo. Skúšala som aj z vyššie uvedenej stránky Porady, aj zo
stránky Daňového riaditeľstvo a stále mi to hlási chybu čítania, že nie som
prihlásená alebo dačo podobné. Ale prihlásená som riadne /aj som sa pre istotu odhlásila a prihlásila znova/ a nič. Neviete v čom je problém?
2,
Tlačivo som si nakoniec stiahla zo stránky www.občan.sk a snažím sa ho kole-
govi vypísať, len mi nie je jasné, čo zapísať do riadku 3 b/ -DDP, ktoré si platí
zamestnanec, či zamestnávateľ. A do riadku 1 - nemá sa do úhrnu započítať
aj DDP od zamestnávateľa, keďže podlieha dani?
Vďaka za pomoc.
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Hej, ľudia boží, nikto sa nedostal k týmto otázkam? Prosím, pomoc! Mám rozrobené tlačivo a nemôžem ho dokončiť. Poradí niekto? Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sokrateska
Mám takýto problém: chcela som si stiahnuť Potvrdenie o zúčt.a vyplat.príjmoch fyz.osôb priamo tu na porade. Ale nejde mi otvoriť už konkrétne tlačivo. Skúšala som aj z vyššie uvedenej stránky Porady, aj zo
stránky Daňového riaditeľstvo a stále mi to hlási chybu čítania, že nie som
prihlásená alebo dačo podobné. Ale prihlásená som riadne /aj som sa pre istotu odhlásila a prihlásila znova/ a nič. Neviete v čom je problém?
2,
Tlačivo som si nakoniec stiahla zo stránky www.občan.sk a snažím sa ho kole-
govi vypísať, len mi nie je jasné, čo zapísať do riadku 3 b/ -DDP, ktoré si platí
zamestnanec, či zamestnávateľ. A do riadku 1 - nemá sa do úhrnu započítať
aj DDP od zamestnávateľa, keďže podlieha dani?
Vďaka za pomoc.
Kedže ide o jeho príjmy, tak tam uvedieš jeho DDP odvedené do správcovskej spoločnosti.
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Ha, našla sa ochotná duša. Dakujem pekne, len mi stále nie je jasný riadok 1-
úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov. Ozaj tam nejdú príspevky na DDS od zamestnávateľa? Veď sa predsa zdaňujú...
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Bieda, bieda. Moja otázočka je akosi obchádzaná. Asi nie je primerane dôležitá, ale pre mňa hej. Nuž, musím sa pozrieť niekde v literatúre, lebo na všeobecnom internete som fakt nič nenašla. Poraďáci, tak sa teda majte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať