Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri prepise vozidla z iného okresu?

Dobrý deň, chcela by som kúpiť auto z iného okresu. Aký je postup? Nechcem tam chodiť 2x, keďže bývam 250 km ďalej a kúpu musím vybaviť cez víkend, keďže cez týždeň som zaneprázdnená. Dá sa to bez toho, aby som s predávajúcim chodila na DI? Aké písomnosti k tomu potrebujem?
Ďakujem
K.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975
fial Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som kúpiť auto z iného okresu. Aký je postup? Nechcem tam chodiť 2x, keďže bývam 250 km ďalej a kúpu musím vybaviť cez víkend, keďže cez týždeň som zaneprázdnená. Dá sa to bez toho, aby som s predávajúcim chodila na DI? Aké písomnosti k tomu potrebujem?
Ďakujem
K.
nemusíš ísť s ním . stačí keď on odhlási auto u seba a pošle ti odhlásený techničák a ty si ho prihlásiš na svojom inšpektoráte...
Ale POZOR, ACHTUNG- dávaj si pozor, od koho auto kupuješ, totiž už mám 5 ľudí, ktorí kúpili voz, majú všetko, zmluvu ale auto nemajú na seba písané- totiž, starí majitelia z neznámych a nepochopitelných príčin otáľajú s prepisom vozidla..., zatajujú sa a pod.
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 03.04.11 at 17:23

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
vladors Pozri príspevok
Píšete pekné somariny. Podla Vás je to takto: "TY" ho odhlásiš a "ON" ho prihlási. A tomu vy hovoríte postup pri prepise auta?!
add 1 - vyše roka stará téma...
08.04.11 11:09
add 2 - v podstate ÁNO ...funguje to aj takto - zjednodušene povedané ...
...aj mne takto podarilo auto kúpiť ...prepísať ...na neuverenie , čo ???

add 3 - kompletný postup funguje nasledovne - a dokonca bez somarín ...

Odhlásenie vozidla do iného okresu
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu

Prihlásenie vozidla z iného okresu
http://www.minv.sk/?prihlasenie-vozidla-z-ineho-okresu

add 4 - čítaj poriadne
Predávajúci odhlási TP na teba a pošle ti ho poštou. A keď budeš mať odhlásený TP, tak ho prihlásiš normálne na seba v tvojom meste.
Naposledy upravil buchač : 16.07.12 at 19:22
Araneo Nechápem ale jednu vec. Dôjde kupujúci za predávajúcim. Podpíšu zmluvu odovzdajú peniaze a auto. Ako sa kupujúci dostane na aute domov, keď nemá technický preukaz?

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bubkoch
predavajuci odhlasi auto na teba, k tomu nepotrebuje tvoju pritomost, v momente ked sa tak stane, si mozes prist k nemu pre TP a prihlasit auto v mieste svojho bydliska ...

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

bubkoch
Stanislav 1975 Pozri príspevok
nemusíš ísť s ním . stačí keď on odhlási auto u seba a pošle ti odhlásený techničák a ty si ho prihlásiš na svojom inšpektoráte...
Ale POZOR, ACHTUNG- dávaj si pozor, od koho auto kupuješ, totiž už mám 5 ľudí, ktorí kúpili voz, majú všetko, zmluvu ale auto nemajú na seba písané- totiž, starí majitelia z neznámych a nepochopitelných príčin otáľajú s prepisom vozidla..., zatajujú sa a pod.
no vsak predavajuci nema dovod zadrziavat prepis na DI, pretoze kym je TP na nom, musi platit PZP on ..
skor poznam opacne pripady, kedy kupujuci zobral TP a od doverciveho predavajuceho si nechal podpisat splnomocnenie na prepis a potom sa na prepis vykaslal ... povodny majitel nema TP a auto je stale na nom a musi platit poistku ked nechce riskovat ze vychcany kupujuci sposobi niekomu skodu

fial je offline (nepripojený) fial

fial
bubkoch Pozri príspevok
no vsak predavajuci nema dovod zadrziavat prepis na DI, pretoze kym je TP na nom, musi platit PZP on ..
skor poznam opacne pripady, kedy kupujuci zobral TP a od doverciveho predavajuceho si nechal podpisat splnomocnenie na prepis a potom sa na prepis vykaslal ... povodny majitel nema TP a auto je stale na nom a musi platit poistku ked nechce riskovat ze vychcany kupujuci sposobi niekomu skodu
Nemám dôvod robiť žiadne nešváry, chcem, aby všetko prebehlo ok, a aby boli obe strany spokojné...

MikeM je offline (nepripojený) MikeM

MikeM
Prepis je jednoduchý. Ty kúpiš auto (zmluva a všetko) a zoberieš si ho domov. Predávajúci odhlási TP na teba a pošle ti ho poštou. A keď budeš mať odhlásený TP, tak ho prihlásiš normálne na seba v tvojom meste.

vladors je offline (nepripojený) vladors

vladors
MikeM Pozri príspevok
Prepis je jednoduchý. Ty kúpiš auto (zmluva a všetko) a zoberieš si ho domov. Predávajúci odhlási TP na teba a pošle ti ho poštou. A keď budeš mať odhlásený TP, tak ho prihlásiš normálne na seba v tvojom meste.
Píšete pekné somariny. Podla Vás je to takto: "TY" ho odhlásiš a "ON" ho prihlási. A tomu vy hovoríte postup pri prepise auta?!
Ja už len potrebujem upresniť že predávam auto do iného okresu, príde si pre to nový majiteľ. Takže mne ešte neni jasné že svoj technický musím odhlásiť na DI a potom ho dať tomu majiteľovi? Takže ešte raz tomu čo berie auto dám kartičku EK, TK a malý technický tú čipovú? Čo dám policajtom a čo dám týpkovi čo berie auto podrobne mi to rozpíšte.
avalik ved vyssie mas linky kde to je uvedene - necital si?

Ako postupovať pri prepise vozidla z iného okresu?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.