Zavrieť

Porady

odvody - verejná diskusia

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Je možné podávať podnety k návrhu zmien v daňovo odvodovom systéme.

Niečo k tomu tu: http://www.finance.gov.sk/Documents/...iskusia%29.pdf

Bližšie informácie: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=475

Je tu uvedená mailová adresa na poisielanie podnetov........
Či to bude naozaj niekto čítať je otázne.
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jar88 Pozri príspevok
Čo tak sa vrátiť k príspevku č.73 a pokračovať po straníckej línii ďalej?
chlapče, v mojom živote som nikdy nepotreboval kopať za modrých, červených a neviem ešte akých a ani nebudem potrebovať. vždy sa dá a dalo medzi nich dostať hocikomu bez straníckej príslušnosti, lebo skoro všetci ľúbia to, čo vymysleli féničania. vždy to tak bolo aj bude. ide ale o to, či majú nejakú mieru. ak nemajú - sú to potom minimálne smradi.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
chlapče, v mojom živote som nikdy nepotreboval kopať za modrých, červených a neviem ešte akých a ani nebudem potrebovať. vždy sa dá a dalo medzi nich dostať hocikomu bez straníckej príslušnosti, lebo skoro všetci ľúbia to, čo vymysleli féničania. vždy to tak bolo aj bude. ide ale o to, či majú nejakú mieru. ak nemajú - sú to potom minimálne smradi.
A čo ďalej?
To chceš povedať, že ja potrebujem držať niekomu stranu, alebo sa neviem dostať do strany?
----------------------------------
Nepotreboval som to za totáča a neznížim sa k tomu ani dnes.
Dokonca sa neznížim ani prosíkaním o prejednanie pripomienky k zákonu
----------------------------------
Jednoducho som iná nátura
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jar88 Pozri príspevok
A čo ďalej?
To chceš povedať, že ja potrebujem držať niekomu stranu, alebo sa neviem dostať do strany?
----------------------------------
Nepotreboval som to za totáča a neznížim sa k tomu ani dnes.
Dokonca sa neznížim ani prosíkaním o prejednanie pripomienky k zákonu
----------------------------------
Jednoducho som iná nátura
Ak by sme sa nikto nikdy "neznížili" k určitej miere veci verejných, aj napriek tomu, že nekopeme za žiadnu stranu možno by sme pri zapaľovaní ohňa škrtali ešte i teraz dva kamene o seba ....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jar88 Pozri príspevok
A čo ďalej?
To chceš povedať, že ja potrebujem držať niekomu stranu, alebo sa neviem dostať do strany?
----------------------------------
Nepotreboval som to za totáča a neznížim sa k tomu ani dnes.
Dokonca sa neznížim ani prosíkaním o prejednanie pripomienky k zákonu
----------------------------------
Jednoducho som iná nátura
tak ak ti je to jedno tak sa k tomu nevyjadruj. nevnucuj iným tvoj názor, ak majú potrebu vyjadriť sa k niečomu čo je pre nich podstatné pri vykonávaní ich činnosti ak predkladateľ v novele zákona zvýhodňuje len určitú skupinu ľudí.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Budú platiť ľudia mestám a obciam ešte vyššie dane ako doteraz? Štát totiž chce ušetriť 150 miliónov eur, a tak tlačí na obce a mestá, aby zvýšili dane z nehnuteľností až o polovicu.


Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/zvyste-dane-...#ixzz1JcbXCbX3

Úpravu daní analyzujú aj v Prešove. "Ak dôjde k prípadnému zvýšeniu, pristúpime k nemu tak, aby sa nedotklo najslabších vrstiev občanov. Mesto však vylučuje možnosť dvihnúť dane o 50 percent," povedala prešovská hovorkyňa Veronika Gazdová.

Socialnu politiku podla mna nech si robi stat. Ma na to aparat, statistiky, urady. Ale mesta? Je to inak zaujimave citanie. Miklos je v koncoch, resp. konci.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
tak ak ti je to jedno tak sa k tomu nevyjadruj. nevnucuj iným tvoj názor, ak majú potrebu vyjadriť sa k niečomu čo je pre nich podstatné pri vykonávaní ich činnosti ak predkladateľ v novele zákona zvýhodňuje len určitú skupinu ľudí.
Mne to nie je jedno a nikomu svoj názor nevnucujem. To vy ste brnkali ľuďom na svedomie, aby podporili pripomienku. Napokon aj Kvaka vám objasnila, že kopete do otvorených dverí.
---------------------------------
Ja tvrdím len toľko, že povinné odvody sú protiústavné a privádzajú hospodárstvo k bankrotu. Jediná cesta, ako tie odvody zlegalizovať, je zmeniť ich na dane. Na sociálnu daň a zdravotnú daň.
---------------------------------------------
Lenže,
ak by sa niečo také stalo, nemohli by tieto dane ísť do súkromných poisťovní a určití ľudia by sa už nemohli obohacovať a vy by ste nemali na koho frfľať.
Naviac by sa muselo priznať, že na Slovensku máme 60 až 80 percentnú daň. No a čo iné, by to vlastne hovorilo o našom zo 60 % centrálne riadenom hospodárstve? Asi len to, že našu ekonomiku neriadi trh, ale sociálny štát.
-----------------------------------------------
No a posledné čo k tomu mám, je vedomosť (nie názor), že je určitý daňový strop, ktorý nie je možné prekonať. My sme ten strop už dávno dosiahli a Mikloš len špekuluje, ako ho vašimi hlavami prebúrať.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

slimak Pozri príspevok
Budú platiť ľudia mestám a obciam ešte vyššie dane ako doteraz? Štát totiž chce ušetriť 150 miliónov eur, a tak tlačí na obce a mestá, aby zvýšili dane z nehnuteľností až o polovicu.


Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/zvyste-dane-...#ixzz1JcbXCbX3

Úpravu daní analyzujú aj v Prešove. "Ak dôjde k prípadnému zvýšeniu, pristúpime k nemu tak, aby sa nedotklo najslabších vrstiev občanov. Mesto však vylučuje možnosť dvihnúť dane o 50 percent," povedala prešovská hovorkyňa Veronika Gazdová.

Socialnu politiku podla mna nech si robi stat. Ma na to aparat, statistiky, urady. Ale mesta? Je to inak zaujimave citanie. Miklos je v koncoch, resp. konci.
Tu by som si dovolil trošku polemizovať s tým, kto je v koncoch.
Nie Mikloš, nie štát, ale vy, ľudia.
Je určitá hranica zdanenia a odvodnenia, ktorá vám zláme väz.
---------------------------------------------------------------------
Odstavec z článku:
Podľa analytika SAV Pavla Kárásza je ďalšie finančné zaťažovanie pre bežných ľudí už neúnosné a samosprávam sa môže vypomstiť. "Situácia je najmä v regiónoch s vysokou nezamestnanosťou žalostná. Už teraz mnohí ledva vyjdú s peniazmi. Ceny rastú, aby ušetrili, odpájajú sa od plynu a kúria drevom a ešte budú musieť zaplatiť aj vyššiu domovú daň. Nie všetci toto ďalšie bremeno unesú a budú nedoplatky," hovorí. -------------------------------------------------------------------------------
Tu by som si ešte dovolil doplniť, že náš sociálny štát, má takú veľkú snahu zabezpečiť nám sociálne istoty, že nakoniec si nemôžeme dovoliť výdobytky technického pokroku tejto doby o ktorý sa socializmus nijako nepričinil.
Pritom nemyslím, že kúrenie plynom a obzvlášť kondenzačný efekt, je až taký novodobý vynález. Rovnako sa v niektorých domácnostiach stavajú zbytočnými chladničky, lebo nemajú čo chladiť a tiež automatické práčky, lebo nemajú na prášok, či gél a aviváž.
Naposledy upravil jar88 : 16.04.11 at 05:41
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

evina Pozri príspevok
Ak by sme sa nikto nikdy "neznížili" k určitej miere veci verejných, aj napriek tomu, že nekopeme za žiadnu stranu možno by sme pri zapaľovaní ohňa škrtali ešte i teraz dva kamene o seba ....
Ak budeš robiť len to čo robíš a stále len podliezať, ľahko sa ti môže stať, že budeš kúriť v šporhelte nonstop a zabudneš aj kresať.
--------------------------------------------------------
Ja som to neznižovanie sa, vyriešil už pred rokom. Jednoducho som vždy odmietal podplácať, neodvádzať dane, neodvádzať odvody a podobné podliezanie a ak to nechcem robiť, tak je jasné, že nemôžem podnikať. Jednoducho nastala taká doba, že sa slušne a poctivo podnikať nedá.
--------------------------------------------------------------------
Alebo mi chceš tvrdiť, že je v dnešnej dobe možné podnikať so ziskom a pritom aspoň trošičku nepodvádzať? Alebo si myslíš, že trošku nie je podvádzanie?
Chceš mi tvrdiť, že tvoji klienti nepodvádzajú a ak sa živíš účtovníctvom, ktoré platia peniazmi získanými podvodom, že sa na ich podvádzaní nepriživuješ?
Chceš mi tvrdiť, že nemáš klientov, ktorí visia na štátnom cecku?
-----------------------------------------------------------------
A ešte k tým veciam verejným.
Vieš ty vôbec, čo je vec verejná a čo už verejná vec nie je?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

srska Pozri príspevok
tak ak ti je to jedno tak sa k tomu nevyjadruj. nevnucuj iným tvoj názor, ak majú potrebu vyjadriť sa k niečomu čo je pre nich podstatné pri vykonávaní ich činnosti ak predkladateľ v novele zákona zvýhodňuje len určitú skupinu ľudí.
Poviem ti to ešte aj inak.
Rád by som sa pridal k nejakej petícii občanov a dokonca by som bol ochotný ju aj "zadarmo" organizovať, či dokonca finančne podporiť, ale musela by mať nejaký zmysel.
Napríklad petíciu za právo na skutočné zdravotné poistenie občanov.
Zaviazať parlament a poslancov, aby si konečne splnili svoju povinnosť a vytvorili zákon na zdravotné poistenie, ktoré je v ústave zakotvené. Je to právo na bezplatnú zdravotnú starostlivosť na základe POISTENIA.
----------------------------------------------------------------
Ty si naozaj myslíš, že teraz si zdravotne poistený?
Že ta tvoja kartička je nejaké poistenie?
Že ta tvoja zmluva so zdravotnou poisťovňou, je nejaká zmluva?
------------------------------------------------------------------
Je jasné, že štát má právo (z ústavy) vyberať dane a poplatky,
ale nie také vysoké, aby ti nezostalo na stravu, strechu nad hlavou a na prípadné zdravotné a dôchodkové poistenie.
Štát nemá právo vyberať také vysoké dane, aby ti tým znemožnil poctivo žiť, legálne pracovať a aj legálne podnikať. Štát nemá právo predávať tvoju pracovnú schopnosť firmám a podnikateľom. Aj keď si štátny občan, štát ťa nevlastní.
Naposledy upravil jar88 : 16.04.11 at 04:01
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Tu by som si dovolil trošku polemizovať s tým, kto je v koncoch.
Nie Mikloš, nie štát, ale vy, ľudia.
Je určitá hranica zdanenia a odvodnenia, ktorá vám zláme väz.
Ako s tvojimi prispevkami suhlasim. Miklos je v koncoch ako MF,ktory chce vybrat viac, bude vyberat len menej, vydavky statu nieje schopny ani ochotny znizovat. Plus ma na krku euroval2. Stat je na greckej ceste a samozrejme nato doplatia ludia.

Ako chce mesto regulovat svoju danovu politiku, tak aby sa nedotklo najslabsich vrstiev? Mna sa navysenie aj o 50% ani nedotkne, ale polovicu mojich susedov(v panelaku) ano, niektorych vyznamne. Mam aj dom a platim aj za zahradu. Som z regionu s najvyssou nezamestnanostou. V tych domoch (cca 1000) ziju uz len prevazne dochodcovia, postavili si ich cca okolo 1975 a ich deti odisli mimo region. Oni maju tiez rozne dochodky, rozne zivotne situacie. Niektori si to ani nevsimnu ale niektori na to tvrdo doplatia.

Tu by som si ešte dovolil doplniť, že náš sociálny štát, má takú veľkú snahu zabezpečiť nám sociálne istoty, že nakoniec si nemôžeme dovoliť výdobytky technického pokroku tejto doby o ktorý sa socializmus nijako nepričinil.
Nebudu si moct dovolit uzivat ani to co pocas zivota nadobudli.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

V jednej diskusnej relácii sa Mikloš vyjadril, že živnostníci budú v globale platíť o 10 mil. € menej, takže akosi mi uniká motív daňovo-odvodovej reformy. Jeho vyjadrenie ma prekvapilo, pretože ak je pravdivé, tak súčasný stav zabezpečuje tých 10 mil.€ navyše. K čomu je teda dobrá taká reforma. Ponechaním tohto stavu bude mať Mikoš v rozpočte vyšší balík peňazí. Ďalej ma zaráža, že tento stav je jeho dieťaťom, a vtedy to bolo to najlepšie čo svet vymyslel, takže nechápen jeho obrat. Myslím si, že Mikloš by mal prehodnotiť rôzné podpory pre zahraničné firmy vrátane daňových prázdnin. Tam sú naše peniaze, ktoré mu chýbajú. Netreba ničiť SZČO, pretože to sú ľudia, ktorí pracujú viacej ako bežní zamestnanci. Sú omnoho aktívnejší a samostatnejší. Považovať SZČO za príťaž spoločnosti je veľmi pomýlené. Vo vyjadreniach Mikloša a Mihála vidím jednoznačne zámer o medialne znehodnotenie týchto ľudí. Zámerne vrážajú klin medzi živnostníkov a zamestnancov, a to je nebezpečná hra.Radšej nech starajú o to, aby ľudia neodnášali DPH do zahraničia, pretože to bude výpadok rozpočtu ako hrom. Najviac na nešej daňovo-odvodovej reforme zarobia obchodníci v pohraničí. Čudujem sa naším mocným, že to nevidia.
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Necuduj sa, to je predsa poslanie pravicovej vlady - chudobnych domacici este viac ochudobnit, aby bolo viacej pre bohatych zahranicnych. Ktory zivnostnik by za 43 tisic EUR nevedel vytvorit nove pracovne miesto? Myslim, ze 99 % zivnostnikov by s tym problem nemalo.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

durisovad Pozri príspevok
Necuduj sa, to je predsa poslanie pravicovej vlady - chudobnych domacici este viac ochudobnit, aby bolo viacej pre bohatych zahranicnych. Ktory zivnostnik by za 43 tisic EUR nevedel vytvorit nove pracovne miesto? Myslim, ze 99 % zivnostnikov by s tym problem nemalo.
A ešte by mu ostalo podľa vzoru vyvolených aj dosť prostriedkov na založenie firmy v daňovom raji, lenže keby všetci boli vyvolení museli by byť ešte vyvolenejší.
0 0
feshi feshi

feshi je offline (nepripojený) feshi

je to tak trochu mimo temu, ale chcem sa opytat:
ak by sa tato reforma schalila (co by sa mi nepacilo) mozem este tento rok fungovat klasicky na 40% pausale? teda mohol by som v buducorocnom priznani tieto 40% vydaje uplatnit?
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

ano
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
už toľko zákonov bolo vydaných zo spätnou účinnosťou.........
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Toto ma vobec nenadchyna. Ak to takto schvalia, kazdy pracujuci dochodca, aj ked zarobi menej ako 190 Eur, bude platit odvody z celej tejto ciastky, pretoze ma dochodok. http://peniaze.pravda.sk/o-zvysenie-...k_dochodky_p59
A aj napriek tomu, ze bude platit odvody, na prepocet dochodku mat narok nebude.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

durisovad Pozri príspevok
Toto ma vobec nenadchyna. Ak to takto schvalia, kazdy pracujuci dochodca, aj ked zarobi menej ako 190 Eur, bude platit odvody z celej tejto ciastky, pretoze ma dochodok. http://peniaze.pravda.sk/o-zvysenie-...k_dochodky_p59
A aj napriek tomu, ze bude platit odvody, na prepocet dochodku mat narok nebude.
čo je plný pracovný úväzok ?

zle položená otázka novinára, alebo ďalšia blbosť v návrhu zákona

Napriek tomu, že aj penzisti pracujúci na dohodu budú musieť platiť sociálne odvody, nebudú môcť po skončení pracovného pomeru požiadať o zvýšenie svojho dôchodku. "Nárok na zvýšenie starobného dôchodku vzniká len pracujúcemu dôchodcovi na plný pracovný úväzok," tvrdí Jaroš. Tým aj naďalej bude Sociálna poisťovňa zvyšovať dôchodok na základe ich mzdy a aktuálnej dôchodkovej hodnoty.

---
Citované z predch.článku
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veronika, obavam sa, ze nebola zle polozena otazka, ze s tym navrhom to myslia vazne, pretoze tato vlada zdiera ludi, ktori poctivo pracuju a poctivo platia dane, aby bolo dost peniazkov pre spekulantov z ich stran.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

durisovad Pozri príspevok
Veronika, obavam sa, ze nebola zle polozena otazka, ze s tym navrhom to myslia vazne, pretoze tato vlada zdiera ludi, ktori poctivo pracuju a poctivo platia dane, aby bolo dost peniazkov pre spekulantov z ich stran.
Dáška, veď práve. Dôchodca môže mať za 10 hod.týždenný úväzok vyšší príjem ako min.mzda pri plnom úväzku. A vtedy nebude mať nárok na prepočet SD ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať