Zavrieť

Porady

odvody - verejná diskusia

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Je možné podávať podnety k návrhu zmien v daňovo odvodovom systéme.

Niečo k tomu tu: http://www.finance.gov.sk/Documents/...iskusia%29.pdf

Bližšie informácie: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=475

Je tu uvedená mailová adresa na poisielanie podnetov........
Či to bude naozaj niekto čítať je otázne.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Preco by nam zvysovali dochodky? Pocula som asi pred mesiacom ministra financii, ze by nam mali dochodky zdanit, lebo sme mali danovu ulavu pri plateni odvodov. Bojim sa, ze aj toto uskutocnia.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáška, budem trošku mimo témy.

Vážim si materstvo, ale zdá sa mi, že "úlavy" ktoré dostali poberatelia rodičovského príspevku nezodpovedajú súčasnému stavu ekonomiky. (dostanem zopár neužitočných, ale často sú na úkor dôchodcov). Inak si neviem vysvetliť, ako napr. môže mať nárok na rodičovský príspevok do 6 rokov veku matka, ktorej dieťa navštevuje štátnu škôlku 8 hod. denne a matka pracuje na plný úväzok.
Nie je to overená informácia, len z diskusie jednej mamičky na Porade, ktorej to tvrdili na UP.
2 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

veronikasad Pozri príspevok
Dáška, budem trošku mimo témy.

Vážim si materstvo, ale zdá sa mi, že "úlavy" ktoré dostali poberatelia rodičovského príspevku nezodpovedajú súčasnému stavu ekonomiky. (dostanem zopár neužitočných, ale často sú na úkor dôchodcov). Inak si neviem vysvetliť, ako napr. môže mať nárok na rodičovský príspevok do 6 rokov veku matka, ktorej dieťa navštevuje štátnu škôlku 8 hod. denne a matka pracuje na plný úväzok.
Nie je to overená informácia, len z diskusie jednej mamičky na Porade, ktorej to tvrdili na UP.
Tiež nemám nič proti výhodám pre mamičky, sama som ich donedávna využívala ale schvaľujem to do veku 3 rokov.
Ak si dá niekto predĺženie rodičovskej dovolenky z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa, tak nech síce poberá rodičovský aj do 6 rokov veku dieťaťa, ale to dieťa predsa nemôže byť zároveň v škôlke. To je naozaj proti logike, tak maximálne na 4 hodky, aby bol v kolektíve.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Janka, rovnako sa mi zdá proti logike, ak zákon umožňuje takejto matke výkon práce na plný úväzok ...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Myslite, ze je logicke hladat logiku v tejto vladnej garniture?
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ale ak sa trochu zamyslim, logiku to ma taku, ze mlade mamicky vyprodukuju novych platitelov odvodov, kdezto dochodcovia su len pozieraci verejnych zdrojov, ktore sice niekedy vytvorili, ale tie su uz daaavno minute.
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

veronikasad Pozri príspevok
Dáška, budem trošku mimo témy.

Vážim si materstvo, ale zdá sa mi, že "úlavy" ktoré dostali poberatelia rodičovského príspevku nezodpovedajú súčasnému stavu ekonomiky. (dostanem zopár neužitočných, ale často sú na úkor dôchodcov). Inak si neviem vysvetliť, ako napr. môže mať nárok na rodičovský príspevok do 6 rokov veku matka, ktorej dieťa navštevuje štátnu škôlku 8 hod. denne a matka pracuje na plný úväzok.
Nie je to overená informácia, len z diskusie jednej mamičky na Porade, ktorej to tvrdili na UP.
dovolím si nesúhlasiť. Z vlastnej skúsenosti viem,aspoň je to tak vo Vranove n.T.,že dieťa len na 4 h. do škôlky, matka nesmie pracovať. Veď to je potom na hlavu postavené, aj pracovať a potom ako a kedy sa stará o choré dieťa?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MartaSk Pozri príspevok
dovolím si nesúhlasiť. Z vlastnej skúsenosti viem,aspoň je to tak vo Vranove n.T.,že dieťa len na 4 h. do škôlky, matka nesmie pracovať. Veď to je potom na hlavu postavené, aj pracovať a potom ako a kedy sa stará o choré dieťa?
to isté som tvrdila aj ja. Pozri si však diskusiu v tejto téme

http://www.porada.sk/t163284-predlze...skolka-pp.html
0 0
MartaSk MartaSk

MartaSk je offline (nepripojený) MartaSk

veronikasad Pozri príspevok
to isté som tvrdila aj ja. Pozri si však diskusiu v tejto téme

http://www.porada.sk/t163284-predlze...skolka-pp.html
ďakujem za odporúčanie, príspevky som prečítala a trochu som z toho šokovaná, nie trochu,dosť.Niektorí ľudia si pozisťujú veci a potom konajú a idú potom tvrdo a potom sa ozaj stáva, že chorým deťom sa predlžená rod. príspevok neprizná a tí so zdravými deťmi sa nám smejú do tváre. Môj nechodí ani na 4 hod. do škôlky, pretože potom nič nerobíme len chodíme po lekároch a nemôžeme sa dať dokopy. Ja som mala predlženú len na 1 rok, o dva mesiace ideme na prehodnotenie,už teraz ma bolí žalúdok ako to dopadne.
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Vypocul som si tlacovu besedu pana Mihala, kde zaznela pre mna nova informacia a to ze v 13% SP SZCO nebude nemocenske poistenie. Bude moznost sa poistit dobrovolne. Spolu s dobrovolnym poistenim v nezamestnanosti to bude 6%.

Spravil som si prepocet. SZCO z prijmom ocistenim o vydavky(bez odvodov - tie su minimalne) 900 eur v roku 2011 plati statu 239 eur, v buducom 2012 pri zachovani sucasnej legislativy 265(narast VZ aj dani dovodom znizenie NCZD). Ale po novom to bude 321 eur,ale keby si chcel zachovat aj sucastne poistenie nemocenske, co odhadujem bude 4,2%(a do 6% este 1,8% pre poistenie nezamestnanosti), tak si priplati este 38 eur. Takto to da sumu 359 eur. Takze celkovo zaplati viac oproti sucastnej legislative 94 eur(ZP o 28,7 eura, SP o 31 a dan o 33,5 eura).
Zamestnanec s CP 900 ziska 2 eura.

Este som zvedavy ake budu plnenia zo strany statu,zdravotnictva, so socialneho poistenia, ci dochodky, lebo na tej tlacovke spomenul zmenu valorizacie, aj zmenu vypoctu dochodku v zavislosti od pomeru pracujucich/dochodkom, zmenu veku odchodu do dochodku a solidaritu. Samozrejme nic sa nas dramaticky nedotkne.
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

Viac informácii aj iné informácie sú na linku:
https://lt.justice.gov.sk/Material/M...4165&langEID=1
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Dost by ma zaujimalo, ake bude cislo tzv. dochodcovskej inflacie. Pan minister povedal, ze tam budu zahrnute ceny energii, liekov, potravin. Podla mojho nazoru ceny tychto komodit stupli najmenej o 10 %. Ale zaroven povedal, ze zvysovanie penzii bude ovela nizsie ako bolo v minulosti.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
A co sa tyka zvysenych odvodov, mam dojem, ze plnenie zo strany poistovni bude minimalne, skoro nulove. Pan minister este povedal, ze novo vypocitana vyska penzie bude cim dalej tym nizsia. Z toho mi plynie, ze do ziadnych poistovni netreba nic platit, ale peniaze si ukladat do vankusa, tak ako to v nedavnej dobe, ked este nebol ministrom robil on - takto to prezentoval.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

durisovad Pozri príspevok
Dost by ma zaujimalo, ake bude cislo tzv. dochodcovskej inflacie. Pan minister povedal, ze tam budu zahrnute ceny energii, liekov, potravin. Podla mojho nazoru ceny tychto komodit stupli najmenej o 10 %. Ale zaroven povedal, ze zvysovanie penzii bude ovela nizsie ako bolo v minulosti.
už toho roku im vyšla táto inflácia vo výške 1,9%,lebo tam zahrnuli také veci ktoré možno nakupujú dochodci z maximalným dochodkom,slubili aj že v tomto volebnom období nebudú otvarat tému predlžovanie veku odchodu do dochodku, oni si vždy vypichnú iba tie údaje ktoré im vyhovujú-ak by brali do úvahy realnú dochodcovskú infláciu,tak by miera valorizacie nemohla byt až tak nižšia ako predtým-ale treba redukciu dochodkov, zdravotníctva, nemocenských dávok-lebo dali si za úlohu znížit odvody pre velkých podnikatelov -to majú zas a znova ako už po niekolký krát zaplatit dochodci, invalidi, zdravotne postihnutý a drobný živnostnici a to premiérka ohlasila koniec utahovania opaskov-klamstvo,podvody a populizmus zo všetkých strán,dokonca aj pani Tomanová sa nám vyfarbila,ked v parlamente mala vo vystupení kritizovat nastavenie väčšej solidarity pri dochodkoch,však ona je solidarná ako tie jej slávne socialné podniky,alebo biznis z bývalou štátnou tajomníčkou.
Ale mali by nám pán minister predstavit celú štrukturu ktorú použijú na výpočet dochodcovskej inflácie,tento rok ešte ani nevieme ako sa bude od 1.1.2012 valorizovat,ale už vieme čo bude v roku 2016.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

To bolo jasné, že keď sa p. Mihál stane ministrom, zruší všetky možné výhody, na ktoré ľudí upozorňoval, keď ešte nebol ministrom. Ale začať treba zhora.
Aj tie komplikované ročné zúčtovania ZP (ktorých bol spoluautor a o ktorých robil platené semináre po celom Slovensku) sa zrazu zrušili.
A čo sa týka odvodov - že sa SZČO môžu pripoistiť v komerčných poisťovniach - tak to je zase dohadzovanie biznisu niekomu...
2 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Bodaj by bolo zvysenie cien len 1,9 %, ale ja evidujem zvysenie vsetkych potravin najmenej 15%, plyn uz avizovali tusim 7 % (zatial), co bude do konca roka to vie len nasa slavna vlada. Za tzv. jednodnovu chirurgiu sa bude doplacat, normalne nemocnice sa budu rusit alebo privatizovat financnymi zralokmi, kde bude treba tiez platit. Nuz, budeme mat na vyber, ci skapeme za peniaze v nemocniciach alebo zadarmo doma.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

durisovad Pozri príspevok
Bodaj by bolo zvysenie cien len 1,9 %, ale ja evidujem zvysenie vsetkych potravin najmenej 15%, plyn uz avizovali tusim 7 % (zatial), co bude do konca roka to vie len nasa slavna vlada. Za tzv. jednodnovu chirurgiu sa bude doplacat, normalne nemocnice sa budu rusit alebo privatizovat financnymi zralokmi, kde bude treba tiez platit. Nuz, budeme mat na vyber, ci skapeme za peniaze v nemocniciach alebo zadarmo doma.
to som písal že podla nich je doch.inflácia za tento rok 1,9%,ale potom sa stiahli a teraz som zatial nezachitil ako vlastne chcú valorizovat dochodky od 1.1.2012
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Podla toho, ako som pocula slovutneho pana ministra, od 1.1.2012 by to este malo byt na jeho velky zial tak ako po minule roky, teda priemer inflacie a narastu platov, ale potom dalej nam asi bude dochodky znizovat podla toho, kolko bude dochodcov. To znamena, cim nas bude viac-tym budeme mat dochodky nizsie.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

durisovad Pozri príspevok
Podla toho, ako som pocula slovutneho pana ministra, od 1.1.2012 by to este malo byt na jeho velky zial tak ako po minule roky, teda priemer inflacie a narastu platov, ale potom dalej nam asi bude dochodky znizovat podla toho, kolko bude dochodcov. To znamena, cim nas bude viac-tym budeme mat dochodky nizsie.
niekde som pocula, ze mozu dochodky klesnut na 100 EUR. To je podla mna kacica nie? Aj tak ich maju niektori dochodcovia ubohe...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kacica to nie je, pocula som to v TV povedat pana ministra. Ale ma to byt asi tak o 20 rokov, ked bude dochodcov tolko ako pracujucich. Cela dochodkova reforma je uboha, ti, ktori to presadili hladeli na zisky sukromnych dochodkovych spolocnosti a nie na ludi, ktori do tych spolocnosti odvadzaju peniaze. Ja by som tam nedala ani deravy gros, ale 1,5 miliona ludi uverilo, ze budu mat svajciarske dochodky a dalo sa zlakat. Mam podozrenie, ze ak budu spolocnosti mat vyplacat dochodky z druheho piliera, vyhlasia bankrot a nedaju nikomu nic.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať