Zavrieť

Porady

Musím platiť daň z nehnuteľnosti

Ahojte poraďáci. Prosím o radu. Minulý rok som predala byt. Kúpno-predajnú zmluvu sme podpisovali 11.11.2010, súhlas so zmenou záložného práva sme v banke podpisovali 18.11.2010. Kataster to zavkladoval 14.01.2011 !!!!! tzn. takmer 2 mesiace po podaní. Z toho dôvodu mi Mestský úrad vyrúbil zaplatenie dane z nehnuteľnosti. Je to pár drobných (8 €), ale ide o princíp. Prečo mám platiť za niečo čo nie je moje? Z bytu sme sa vysťahovali 17.11.2010 - odvtedy som tam nebola a mám za to platiť? Zdá sa mi to pritiahnuté za vlasy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tak-tak. A na druhej strane, tá daň sa vzťahuje na rok 2010 a nie na rok 2011 (platí sa spätne), myslíš si, že by bolo fér od nového majiteľa žiadať zaplatenie tej dane, ak bol "vlastníkom" len 1,5 mesiaca?

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    mozno je to nespravodlive ale je to tak ... 1.1.2011 si bola vlastnickou, tak musis zaplatit dan z nehnutelnosti

    Musím platiť daň z nehnuteľnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.