Zavrieť

Porady

Ako sa naučiť hovoriť anglicky?

Učím sa angličtinu už strašne dlho ... mal som ju na strednej aj na výške dokonca som si doma prekladal články, pozeral anglické filmy s anglickými titulkami, počúval nahrávky v angličtine a drvil sa slovíčka no jednoducho aj napriek všetkej mojej snahe keď mám niečo povedať tak som v koncoch úplne ako začiatočník ... drvenie slovnej zásoby je už kontraproduktívne bo ju rýchlejšie zabúdam ako sa ju stíham učiť ... už som z toho vážne zúfalý pretože toľko zbytočného času čo som tomu venoval a výsledky žiadne ... jediné čo viem je čítať a trochu písať. Ak mám ale rozprávať alebo rozumieť tomu keď niekto hovorí tak ako keby som sa anglinu nikdy neučil.

môže mi prosím niekto poradiť ako sa naučiť hovoriť bez toho aby som šiel do zahraničia ?

tu sú moje otázky na vás:

1. je lepšie zaplatiť si kurz alebo nejakého domáceho učiteľa angličtiny - v mojom prípade by pravdepodobne do úvahy z finančného hľadiska pripadal len nejaký študent výšky čo doučuje anglinu bo ostatní sú moc drahí.

2. nevie niekto poradiť nejaký lacný a dobrý kurz angličtiny kde by som sa konečne naučil hovoriť?

3. ak máte akýkoľvek spôsob ako sa naučiť hovoriť čo by som mohol praktizovať doma tak prosím napíšte
Usporiadat
Téma je uzavretá.
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Mojej dcere velmi pomohlo, ked si nasla kamarata a neskor manzela Americana. Dnes su v Amerike a pracuje na pozicii, kde musi anglictinu pouzivat velmi intenzivne a spravne.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
skús kurz Callanovou metodou.....
alebo pobyt v zahraničí - MALTA, Anglicko.....
treba prelomiť bariéru, ale ani mne sa to nepodarilo....
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

moja krstna to riesila radikalne,vycestovala sama do anglicka(na vidiek,ziadny Londin a pod.)potulovala sa po pamiatkach a hlavne po krcmach!!!a rozpravala sa s kazdym,koho stretla a skym mala aspon maly dovod,po troch tyzdnoch suvislo hovorila aj rozumela.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

môj syn: 3.-8. trieda zš výberová trieda, gympel+americkí lektori na gympli, sukromne, london 2003 škola 2 týždne (vstupný test: 7.level z deviatich) = vykašľal sa na školu a išiel robiť a robí dodnes.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ano, bez koverzacie to celkom nejde. Inak, neprepadaj beznadeji, obrovsky rozdiel medzi pasivnou a aktivnou znalostou jazyka je uplne prirodzeny, mame ho vsetci, dokonca som cital nejaku studiu o tom, ako vyrazne sa tento rozdiel prejavuje dokonca u mnohych ludi v ich materinskom jazyku.
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

to sú rady teda ... som sa pýtal ako sa naučiť rozpravať bez toho aby som musel cestovať do zahraničia ... dnes to zahranicie (anglicky hovoriace krajiny) nie sú ako kedysi že tam človek išiel aj bez toho že vedel jazyk a našiel si prácu a fungoval tam.

Teraz tam je problém nájsť prácu aj pre tých čo vedia po anglicky dobre... nedám predsa výpoveď aby som šiel si hladať prácu do zahraničia len kvoli tomu že sa chcem naučiť jazyk.

Nepotrebujem dokonalu angličtinu mne stačí ked sa dorozumiem ... lenže musím to nejak riešiť tu na slovensku ... len sa bojím že aj keď si zaplatím kurz tak to bude niečo ako v škole že sa tam prd naučím

jednoducho hladám riešenia ako sa naučiť priemerne hovoriť anglicky tu v Bratislave

takže riešenia ako najdi si frajerku v Amerike alebo choď do anglicka neprichádzajú do úvahy.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ale su aj anglicky hovoriace frajerky tu na Slovensku, alebo si treba zaplatit nejakeho native na koverzaciu.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

este by som dodal ze najdolezitejsie je rozmyslat anglicky nie prekladat slovo po slovicku v hlave a podla mna to doma na ziadnom kurze ta nenaucia aspon o tom pochybujem.
0 0
Jana1030 Jana1030

Jana1030 je offline (nepripojený) Jana1030

Genesis.SVK Pozri príspevok
to sú rady teda ... som sa pýtal ako sa naučiť rozpravať bez toho aby som musel cestovať do zahraničia ... dnes to zahranicie (anglicky hovoriace krajiny) nie sú ako kedysi že tam človek išiel aj bez toho že vedel jazyk a našiel si prácu a fungoval tam.

Teraz tam je problém nájsť prácu aj pre tých čo vedia po anglicky dobre... nedám predsa výpoveď aby som šiel si hladať prácu do zahraničia len kvoli tomu že sa chcem naučiť jazyk.

Nepotrebujem dokonalu angličtinu mne stačí ked sa dorozumiem ... lenže musím to nejak riešiť tu na slovensku ... len sa bojím že aj keď si zaplatím kurz tak to bude niečo ako v škole že sa tam prd naučím

jednoducho hladám riešenia ako sa naučiť priemerne hovoriť anglicky tu v Bratislave

takže riešenia ako najdi si frajerku v Amerike alebo choď do anglicka neprichádzajú do úvahy.
skus stranku dict.cc , su tam slovicka, vyrazy a vety, vyslovnost v anglickej aj americkej anglictine, v preklade cez http://www.dict.cc/?s=its+nice+to+meet+you sa preklikas aj k pocuvaniu vyslovnosti, aj ked predklad je nemecky. A ostatne preklady najdes v nete.
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Genesis.SVK Pozri príspevok
Učím sa angličtinu už strašne dlho ... mal som ju na strednej aj na výške dokonca som si doma prekladal články, pozeral anglické filmy s anglickými titulkami, počúval nahrávky v angličtine a drvil sa slovíčka no jednoducho aj napriek všetkej mojej snahe keď mám niečo povedať tak som v koncoch úplne ako začiatočník ... drvenie slovnej zásoby je už kontraproduktívne bo ju rýchlejšie zabúdam ako sa ju stíham učiť ... už som z toho vážne zúfalý pretože toľko zbytočného času čo som tomu venoval a výsledky žiadne ... jediné čo viem je čítať a trochu písať. Ak mám ale rozprávať alebo rozumieť tomu keď niekto hovorí tak ako keby som sa anglinu nikdy neučil.

môže mi prosím niekto poradiť ako sa naučiť hovoriť bez toho aby som šiel do zahraničia ?

tu sú moje otázky na vás:

1. je lepšie zaplatiť si kurz alebo nejakého domáceho učiteľa angličtiny - v mojom prípade by pravdepodobne do úvahy z finančného hľadiska pripadal len nejaký študent výšky čo doučuje anglinu bo ostatní sú moc drahí.

2. nevie niekto poradiť nejaký lacný a dobrý kurz angličtiny kde by som sa konečne naučil hovoriť?

3. ak máte akýkoľvek spôsob ako sa naučiť hovoriť čo by som mohol praktizovať doma tak prosím napíšte
Z mojej skusenosti : tiez sa ucim niekolko rokov nemcinu. Nenavidim tento jazyk,ale potrebujem ho k praci.
Zopar jazykmi sa dohovorim, neviem ich dobre,ale iba tak pre beznu potrebu.Bez kurzov,iba ako samouk, sli mi nejak lahko do hlavy,aj som si rychlo zapamatala.
Ale nemcina,hoci ju pouzivam denne sa mi strasne tazko pamata, doslova sa drvim kazde nove slovicko.
Asi je to u teba tak s tou anglictinou.
Pred odchodom do zahranicia som absolvovala dva kurzy,mala som sukromnu ucitelku,ucila som sa doma slovicka aj cele vety...

Mesiac straveny v zahranici, ked si donuteny hovorit a pocuvat ti da viac,ako polrocny najdrahsi kurz!
Samozrejme je dobre mat aj nadrvenu co najvacsiu slovnu zasobu,aby si sa mal skadial odrazit.To sa ale musis naucit sam.
Kurzy su dobre na to, ze ta naucia tvorit suvisle vety,pouzivat gramatiku a pod.
Ale dolezite je hovorit,hovorit,hovorit a pocuvat,pocuvat pocuvat a snazit sa porozumiet.

mrk aj sem http://www.porada.sk/t148221-myslite...rozumenia.html
3 0
roman29 roman29

roman29 je offline (nepripojený) roman29

daj si do google "language exchange", zaregistruj sa na niektorych tych portaloch a dufaj ze sa ti ozve nejaky english native speaker co sa chce ucit po slovensky (su taki. Napr. co maju predkov Slovakov, ziju v US ci Kanade a nechcu zabudnut po slovensky), a uz je potom najmenej dohodnut si konverzacie cez skype, a mozete jeden druheho ucit.
a mas to takto ZADARMO
2 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Alebo.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Vyskúšaj http://www.couchsurfing.org/
Funguje to tak, že sa tam zaregistruješ a ponúkneš ubytovanie u seba. Príde k tebe napr. nejaký amík, anglán alebo iný cudzinec, ubytuješ ho u seba zadara napr. na jednu, dve noci a môžeš si s ním takto zadara pokecať. On sa z teba vysmievať nebude. Poznám kámoša, ktorý je v tom zapojený a keď k nemu prišli ľudia, stále doniesli nejaký nákup, dokonca navarili a keď prišli na viac nocí tak aj poumývali dlážku, vyniesli smeti, navarili.
4 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

vulxy Pozri príspevok
este by som dodal ze najdolezitejsie je rozmyslat anglicky nie prekladat slovo po slovicku v hlave a podla mna to doma na ziadnom kurze ta nenaucia aspon o tom pochybujem.
Gasparovic sa napriklad naucil mysliet narodne a konat socialne. Da sa to.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

Letko Pozri príspevok
Vyskúšaj http://www.couchsurfing.org/
Funguje to tak, že sa tam zaregistruješ a ponúkneš ubytovanie u seba. Príde k tebe napr. nejaký amík, anglán alebo iný cudzinec, ubytuješ ho u seba zadara napr. na jednu, dve noci a môžeš si s ním takto zadara pokecať. On sa z teba vysmievať nebude. Poznám kámoša, ktorý je v tom zapojený a keď k nemu prišli ľudia, stále doniesli nejaký nákup, dokonca navarili a keď prišli na viac nocí tak aj poumývali dlážku, vyniesli smeti, navarili.
znie to zujimavo ale si to neviem predstavit v skutocnosti ze si ubytujem neznamych ludi u seba a co ked su to basmani na uteku,pedofily alebo nedajboze buzeranti?
v najlepsom pripade dealeri MLM co maju par dni nato aby ma nahovorily (v anglictine )na kupu hrncov,vankusov atd.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

ale sa pozri kolko toho uz precestoval,od pralesov Brazilskych po Kamcatku.a este sa tusim pripravuje aj na niektory pol. bolo by podozrive keby on nieco nevedel.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

misomiso Pozri príspevok
Gasparovic sa napriklad naucil mysliet narodne a konat socialne. Da sa to.
ale sa pozri kolko toho uz precestoval,od pralesov Brazilskych po Kamcatku.a este sa tusim pripravuje aj na niektory pol. bolo by podozrive keby on nieco nevedel.
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
vulxy Pozri príspevok
znie to zujimavo ale si to neviem predstavit v skutocnosti ze si ubytujem neznamych ludi u seba a co ked su to basmani na uteku,pedofily alebo nedajboze buzeranti?
v najlepsom pripade dealeri MLM co maju par dni nato aby ma nahovorily (v anglictine )na kupu hrncov,vankusov atd.
Ľuďom, ktorých ubytuješ, dávaš potom hodnotenie a oni ho dávajú tebe. Takže podľa toho si môžeš vybrať, či daného človeka ubytuješ alebo nie. U mňa tento systém zanechal pozitívny dojem.
Môžeš ešte využiť Skype a telefonovať s niekym zadara, ale cez telefón sa dohovoríš ťažšie ako zoči-voči.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Najlepšie kurzy v BA sú http://www.britishcouncil.org/slovakia.htm
Učitelia sú Angličania, ale lacné to nie je. Každé 3 mesiace ti dajú veľa, učiť sa celé vety naspamäť, po 2,5 roka preskakuješ na anglické myslenie ako keď sa vyjasní.
Tam si môžeš nájsť aj tú frajerku
3 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

http://www.vsm.sk/sk/programy/ Bratislava a Trenčín.
Rôzne programy.
Kto si vyberie dennú formu, dá sa urobiť vstupný test a nemusí začínať ako začiatočník.
Odporúčam. Lektori americkí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať