Zavrieť

Porady

dar prijatý s.r.o.

Ahojte poraďáci, hlavy pomazané,

prosím o radu. Ako s.r.o. sa venujeme vydávaniu a tlači rôznych publikácií, aj takých, ktoré nie sú komerčne zaujímavé. Na podporu vydania takýchto diel občas prijmeme dar (darovacou zmluvou), ktorý použijeme na úhradu nákladov spojených s vydaním publikácie. To je na úvod.

A teraz problém: ako mám zaúčtovať prijaté prostriedky?

Nevedieme skladovú evidenciu materiálu, nakupujeme vo veľkom, niečo v hotovosti, niečo na faktúry, všetko je účtované priamo na nákladové účty.

Ďakujeeeeem za každú odpoveď.
Usporiadat
natanka natanka

natanka je offline (nepripojený) natanka

Ahojte, uf, dakujem za odpovede... Takze priajty dar zauctujem 221 / 413, naklady spojene s predmetom, na ktory bol poskytnuty dar 5xx / 211, 5xx / 321, trzby z predaja na 311 / 6xx.
A suma daru mi ostane na 413 naveky?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

natanka
Ahojte, uf, dakujem za odpovede... Takze priajty dar zauctujem 221 / 413, naklady spojene s predmetom, na ktory bol poskytnuty dar 5xx / 211, 5xx / 321, trzby z predaja na 311 / 6xx.
A suma daru mi ostane na 413 naveky?
Zaúčtuješ týmto spôsobom, o vysporiadaní 413 rozhodne VZ spoločnosti, tak ako píšu v predch. príspevkoch.
0 0
Martina123 Martina123

Martina123 je offline (nepripojený) Martina123

prosim Vas poradite mi rzchlo ohladom daru Poskytla som dar a potrebujem ho zauctovat a pocula som ze penazne dary neznizuju dan. Poradte mi .
Dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Martina123
prosim Vas poradite mi rzchlo ohladom daru Poskytla som dar a potrebujem ho zauctovat a pocula som ze penazne dary neznizuju dan. Poradte mi .
Dakujem
zasa
odpoved najdes tu
http://www.porada.sk/showthread.php?...highlight=dary
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Upozorňujem aj v tejto téme na zmenu platnú od 1.1.2006 viď príspevok č 6. v tomto linku:http://www.porada.sk/t33291-prijatie...neho-daru.html
0 0
Petosev Petosev

Petosev je offline (nepripojený) Petosev

Práca šľachtí, ale neprospieva zdraviu. No i tak ma baví. ...viac
Ahojte. Ja účtujem v JÚ a pokiaľ by bol tento dar prijatý na účely dosahovania zdaniteľných príjmov zo živnosti alebo obdobných činností, bol by podľa par. 3, dos. 2, písm. a) príjmom ovplyvňujúcim základ dane, t.j. zdaniteľným príjmom. Súvisel by totiž s výkonom činnosti podľa par. 6. Zda sa mi to aj logické i v súvise s otázkou natanky, keď prostredníctvom tohto daru dosahujem výdavky /resp. náklady/, je logické, že dar sa zaradí medzi zdaniteľné príjmy, resp. výnosy.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať