Zavrieť

Porady

Ukončenie exekúcie

Ahojte. Chcem sa spýtať: existuje nejaký vzor žiadosti o ukončenie exekúcie (po uhradení celej dlžnej sumy + exekučných trov), alebo stačí spísať bežnú žiadosť?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    intro je offline (nepripojený) intro

    intro
    Ak nejde o opakované plnenie , potom po splnení povinnosti /uhradení uloženej povinnosti, trov oprávneného potrebných na účelné vymáhanie nároku a trov súdneho exekútora/ exekútor vracia poverenie .
    Ak ide o opakované plnenie /výživné/ , po splnení - uhradení dlžného výživného, uhradení trov oprávneného ... , trov súdneho exekútora - a pri riadnom platení bežného výživného možno požiadať o zastavenie exekúcie.

    Janulik M je offline (nepripojený) Janulik M

    ... človek :) Janulik M
    PS: Na exekútorskom úrade bolo "povinnému" povedané, že ak sa uhradí celá dlžná suma + exekučné trovy, musí ešte požiadať súd o ukončenie exekúcie. Ja som sa však dočítala, že ak sa uhradí dlžná suma + trovy, súdny exekútor podľa § 60 EP je povinný bezodkladne vrátiť súdu poverenie na vykonanie exekúcie a oznámiť "povinnému" ukončenie exekúcie. Tieto tvrdenia sa však podľa môjho názoru rozchádzajú. Ako to teda je??? Vďaka

    jerr4 je offline (nepripojený) jerr4

    jerr4
    Ahojte,potreboval by som radu.V roku 2OO6 som mal exe. kvôli zaostalému výživnému.Po zaplatení dlžnej sumy sa mi výživné nadalej zráža zo mzdy.Ako mám postupovať ak chcem zrušiť uvedené zrážky.Nejde o zrážky samotné,ide mi o to aby som ich nemal vedené ako ex.zrážky.Dcéra dovrši 18 rokov a chcel by som uhrádzať výživné priamo jej.Dakujem

    iriska je offline (nepripojený) iriska

    iriska
    Dá sa požiadať súdneho exekútora (ten žiadosť posiela súdu) o ukončenie exekúcie (ak je uhradené zameškané výživné) a preukázať (napr. dohodou so zamestnávateľom), že výživné bude poukazované zrážkou zo mzdy riadne a včas. Súdne konanie v lepšom prípade trvá pol roka... a tiež s tým súd nemusí súhlasiť

    ALE - môj právny názor - exekútor by mal sledovať kedy dieťa dosiahne 18 rokov a poukazovať výživné k jeho rukám, resp. požiadať, aby oznámilo číslo účtu, kde chce prijímať platby. už som sa s tým stretla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.