Zavrieť

Porady

PHM cez CCS karty

Poradí mi niekto,kto má skúsenosti s CCS- ako účtovať nákup PHM cez CCS platobné karty od vkladu záruky na účet CCS až po zaúčtovanie 501,DPH a provízie z faktúry? Výpisy budú posielať 2 x do mesiaca. Niekde som čosi podobné na porade tuším videla /nie som si istá,lebo to neviem nájsť. Prosííííím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Ja s CCS-kou pracujem uz niekolko rokov. Zaruku som zauctovala na 314AE, ktoru si k 31.12. s CCS-kou inventarizujem. Povolila som im inkaso a 2x mesacne si inkasuju platbu. Dnom inkasa si zaevidujem fa - CCS mi 2 fa posiela okolo 5. v dalsom mesiaci. PHM uctujem podla vozidiel - 501AE a provizie na 518AE, DPH podla datumu dodania. Staci tak?

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    Ja to robím rovnako, s tým, že každá fa sa uhrádza, takže záloha je len záloha.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Aknazuz
    Ja s CCS-kou pracujem uz niekolko rokov. Zaruku som zauctovala na 314AE, ktoru si k 31.12. s CCS-kou inventarizujem. Povolila som im inkaso a 2x mesacne si inkasuju platbu. Dnom inkasa si zaevidujem fa - CCS mi 2 fa posiela okolo 5. v dalsom mesiaci. PHM uctujem podla vozidiel - 501AE a provizie na 518AE, DPH podla datumu dodania. Staci tak?
    Je to správny postup účtovania.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Dakujéééééém, ste poklady . Takže doklad o prijatí platby od CCS si budem evidovať a prenášať až kým ju po skončení spolupráce nevrátia. Náklady a DPH účtuješ naraz z ich výpisu podľa dátumu a jednotlivo každé čerpanie, alebo sumár za mesiac s priloženým rozpisom? Ja som totiž ešte nedostala žiaden doklad a tak si to neviem predstaviť. Zatiaľ čerpali len 2x minulý týždeň a sú mimo BA a tak neviem, aký majú doklad. Predpokladám, že rovnaný, ako pri hotovosti, ale s uvedením čísla karty.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Beba
    Dakujéééééém, ste poklady . Takže doklad o prijatí platby od CCS si budem evidovať a prenášať až kým ju po skončení spolupráce nevrátia. Náklady a DPH účtuješ naraz z ich výpisu podľa dátumu a jednotlivo každé čerpanie, alebo sumár za mesiac s priloženým rozpisom? Ja som totiž ešte nedostala žiaden doklad a tak si to neviem predstaviť. Zatiaľ čerpali len 2x minulý týždeň a sú mimo BA a tak neviem, aký majú doklad. Predpokladám, že rovnaný, ako pri hotovosti, ale s uvedením čísla karty.
    Musíš účtovať náklady na základe dokladu o odbere, predsa je tam aj DPH a bez dokladu nemôžeš nič zúčtovať ani do nákladov ani do DPH.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Jasné. Počkám, čo mi vlastne doručia za doklady. Len som potrebovala zistiť princíp na akom to funguje a to ste mi vysvetlili. Díky za pomoc. Pekný deň a predĺžený víkend:p :p :p

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    Beba
    Dakujéééééém, ste poklady . Takže doklad o prijatí platby od CCS si budem evidovať a prenášať až kým ju po skončení spolupráce nevrátia. Náklady a DPH účtuješ naraz z ich výpisu podľa dátumu a jednotlivo každé čerpanie, alebo sumár za mesiac s priloženým rozpisom? Ja som totiž ešte nedostala žiaden doklad a tak si to neviem predstaviť. Zatiaľ čerpali len 2x minulý týždeň a sú mimo BA a tak neviem, aký majú doklad. Predpokladám, že rovnaný, ako pri hotovosti, ale s uvedením čísla karty.
    upresnujem moju odpoved. Zamestnanci pri tankovani dostanu doklad, kde maju rozpisanu aj DPH. Ja pockam vzdy az na tie 2 fa od CCS, k nim si prilozim jednotlive doklady od zamestnacov a skontrolujem, ci mam vsetky doklady. DPH potom zauctujem podla fa CCS.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.