Zavrieť

Porady

Zakaznícke karty v lekárni

Chcel by som iniciovať otvorenú diskusiu na tému marketingu v lekárňach a všeobecne v zdravotníckych zariadeniach. Otázka: Myslíte si, že je správne, aby lekáreň dávala pacientovi za nákup liekov zákaznícke karty, na ktoré pripisuje body podľa výšky nákupu a po dosiahnutí určitého počtu bodov ho odmenila darčekom podľa vlastného výberu z predloženej ponuky?
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Nič nemám proti tomu. Lekárne si tiež môžu verných zákazníkov odmeňovať.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
msorf msorf

msorf je offline (nepripojený) msorf

Ja si to tiež myslím. Proti sú iba lekárnici, ktorí doteraz zarábali bez námahy. Konkurencia v podstate nebola a teraz im to je proti srsti. Pán minister chcel predsa konkurenciu v zdravotníctve, preco by si lekárne nemohli konkurovať aj týmto spôsobom a pustiť niečo zo zisku pre pacienta?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

niečo podobné má walmark pre tých, čo kupujú ich výrobky. tak prečo by to nemala mať lekáreň ako taká pre tých, čo kupujú u nich?
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ak je niekto chorý a prevracajú sa mu oči z doplatkov za lieky, prečo by nemohol za vernosť lekárni občas aj niečo dostať? Ja som za.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

msorf
Chcel by som iniciovať otvorenú diskusiu na tému marketingu v lekárňach a všeobecne v zdravotníckych zariadeniach. Otázka: Myslíte si, že je správne, aby lekáreň dávala pacientovi za nákup liekov zákaznícke karty, na ktoré pripisuje body podľa výšky nákupu a po dosiahnutí určitého počtu bodov ho odmenila darčekom podľa vlastného výberu z predloženej ponuky?
a ešte by ma zaujímalo, či si to myslel ako nákup liekov bez lekárskeho predpisu, alebo by sa do tých bodov rátali aj lieky, ktoré ľudia vyberajú na predpis?
0 0
msorf msorf

msorf je offline (nepripojený) msorf

Body sa na kartu pripočítavajú aj z hodnoty lieku aj z hodnoty voľnopredajného sortimentu.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Tiež nevidím problém v zákazníckych kartách, nikde to nie je zakázané.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Nakoľko lekárne sú "podnikateľským subjektom" - však ich tam zaradil aj zákon o DPH s plným zdanením predaja, tak podporujem názor, že akákoľvek marketingová podpora v rámci zákona nie je zakázaná.
Avšak - neviem, či sa v tomto príspevku jedná aj o tento problém - dôležité je spracovanie "metodiky" k tomuto postupu, aby si lekáreň obhájila "darček za odber" (to je môj interný názov, ktorý nedoporučujem citovať v predmetnej metodike k cenníku a cenotvorbe) v daňovo uznaných nákladoch. A to dá zabrať.
0 0
evae evae

evae je offline (nepripojený) evae

ja som tiez za, aspon pre maly darcek sa oplati ist na PN-ku teraz vazne, myslim, ze by to bolo pekne. lekarne tiez urcite dostavaju svoje vernostne darceky za velke nakupy, tak preco by sme nemohli dostat aj my, ked tie nakupy vlastne odkupujeme.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Otvárame lekáreň a chceli by sme tiež dávať zákazníkom takéto zákaznícke karty. Máme predstavu, že by to mohli byť len nejaké karty, kde na zadnej strane je čiarový kód, ktorý keď nasnímam, uvidím daného zákazníka a jeho body. Neviem na koho sa mám obrátiť, či existuje na to nejaký soft, čo k tomu potrebujem atď. Viem mi niekto poradiť?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

mám pár otázok ohľadom kariet. Zaviedli sme karty v lekárni a body môže pacient premeniť za nejaký tovar z lekárne.
1. ako mám zaúčtovať predaj tohto tovaru za body?
2. nákup kariet dávate do nákladov na účet 501?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
mám pár otázok ohľadom kariet. Zaviedli sme karty v lekárni a body môže pacient premeniť za nejaký tovar z lekárne.
1. ako mám zaúčtovať predaj tohto tovaru za body?
2. nákup kariet dávate do nákladov na účet 501?
nikto neskúsi?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
mám pár otázok ohľadom kariet. Zaviedli sme karty v lekárni a body môže pacient premeniť za nejaký tovar z lekárne.
1. ako mám zaúčtovať predaj tohto tovaru za body?
2. nákup kariet dávate do nákladov na účet 501?
prosim, nikto nemá s týmto skúsenosti?
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
mám pár otázok ohľadom kariet. Zaviedli sme karty v lekárni a body môže pacient premeniť za nejaký tovar z lekárne.
1. ako mám zaúčtovať predaj tohto tovaru za body?
2. nákup kariet dávate do nákladov na účet 501?
ahoj znova otváram moju otázku. Nikto sa nevie vyjadriť??? Prosím
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Ja som sa dnes pýtala v lekárni na tie karty a magistra povedala, že to sa nemá robiť a ani nevie, že to niekto má v lekárni.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
mám pár otázok ohľadom kariet. Zaviedli sme karty v lekárni a body môže pacient premeniť za nejaký tovar z lekárne.
1. ako mám zaúčtovať predaj tohto tovaru za body?
2. nákup kariet dávate do nákladov na účet 501?

znova posúvam
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
mám pár otázok ohľadom kariet. Zaviedli sme karty v lekárni a body môže pacient premeniť za nejaký tovar z lekárne.
1. ako mám zaúčtovať predaj tohto tovaru za body?
2. nákup kariet dávate do nákladov na účet 501?
nikto neskúsi?
tak mi aspoň pripomienkujte moje účtovanie

1. prevzatý tovar za body účtujem do spotreby 501/132
2. nákup kariet dávam 501/321

prosím
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

alex1 Pozri príspevok
nikto neskúsi?
tak mi aspoň pripomienkujte moje účtovanie

1. prevzatý tovar za body účtujem do spotreby 501/132
2. nákup kariet dávam 501/321

prosím
to naozaj nikto nevie?
nemá to nejaký vplyv aj na DPH?
0 0
bunovaa bunovaa

bunovaa je offline (nepripojený) bunovaa

skús sa spýtať niektorého vedúceho v sieti City farma-oni tie karty používajú dosť dlho- teda ak hovoríme o tých istých kartách, kde sa zbieraju body za nákupy liekov a potom sa za tie body dá kúpiť iný tovar voľnopredajný
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

bunovaa Pozri príspevok
skús sa spýtať niektorého vedúceho v sieti City farma-oni tie karty používajú dosť dlho- teda ak hovoríme o tých istých kartách, kde sa zbieraju body za nákupy liekov a potom sa za tie body dá kúpiť iný tovar voľnopredajný
no je to naša konkurencia, tak mi určite poradia....

a nikto ani nevie ako by sa to malo účtovať?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať