Zavrieť

Porady

Mám právo na uznanie 1.atestácie?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa mi podľa nového školského zákona uzná ako náhrada 1.atestácie rozširujúce štúdium informatiky? Toto štúdium som začala v septembri 2008 a skončím štátnou skúškou v júni 2011. Momentálne už učím vkuse šiesty rok. Ďakujem za radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    zuzkafff Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa mi podľa nového školského zákona uzná ako náhrada 1.atestácie rozširujúce štúdium informatiky? Toto štúdium som začala v septembri 2008 a skončím štátnou skúškou v júni 2011. Momentálne už učím vkuse šiesty rok. Ďakujem za radu!

    Nie. Nový školský zákon na Vaše vzdelanie vplyv nemá. Určite ste myslela zákon 317/2009 o pedagogických a odborných zamestnancoch a následne vyhlášku 437/2009 ktorou sa ustanovujú kvalifikačné predpoklady pedagogických a odborných zamestnancov. Podľa citovaného zákona a vyhlášky už takzvané náhrady za atestácie neexistujú. Rozširujúcim štúdiom si len doplníte svoju kvalifikáciu. Ak chcete získať 1. atestáciu, musíte nazbierať 30 kreditov a absolvovať prípravné atestačné vzdelávanie, v rozsahu 60 hodín. Podrobnejšie to máte rozpísané v zákone 317/2009 od § 49.

    Mám právo na uznanie 1.atestácie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.