Zavrieť

Porady

Zmena spoločníka a zmluvy

Prosím, vie niekto poradiť, či je nutné ošetriť zmluvne opakované plnenie, keď sa v spoločnosti zmenil spoločník aj konateľ a pôvodný vo firme už nefiguruje. Zmluvu podpisoval pôvodný konateľ. Ústny dohovor s novým konateľom je, že zmluva platí naďalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    dufam, ze som spravne pochopil otazku, ale skusim odpoved> kedze si zmluvu uzatvarala s obchodnou spolocnostou a nie s konatelom alebo spolocnikom, je uplne jedno, ake majetkove a vlastnicke pomery su v obchodnej spolocnosti, zmluva plati nadalej. takze ked sa podpise este jedna zmluva, musite plnit dvakrat... :-)

    elPi je offline (nepripojený) elPi

    elPi
    Nie netreba.
    Nový konateľ, ak s niečím nesúhlasí, môže len iniciovať rokovanie o prípadnej zmene zmluvy alebo jej zrušení. Postup zmeny či zrušenia býva v zmluvách (väčšinou) dojednaný (niekde medzi záverečnými ustanoveniami), inak platia všeobecné zákonné výpovedné lehoty podľa Obchodného, prípadne Občianskeho zákonníka.
    Pôvodná zmluva zostáva inak v platnosti komletne, so všetkými jej ustanoveniami v pôvodnom znení.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Evanka
    Prosím, vie niekto poradiť, či je nutné ošetriť zmluvne opakované plnenie, keď sa v spoločnosti zmenil spoločník aj konateľ a pôvodný vo firme už nefiguruje. Zmluvu podpisoval pôvodný konateľ. Ústny dohovor s novým konateľom je, že zmluva platí naďalej.
    Evička, mala som tento prípad, vypracovala som dodatok č.: XY k zmluve, doplnenie ustanovenia čl. - Zmluvné strany - zastupujúci a doplnila som nového spoločníka, s tým, že ostatné ustanovenia zmluvy sa nemenia. Podpísali obidve zmluvné strany a priložila som k pôvodnej zmluve.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    ondrejvla
    Evička, mala som tento prípad, vypracovala som dodatok č.: XY k zmluve, doplnenie ustanovenia čl. - Zmluvné strany - zastupujúci a doplnila som nového spoločníka, s tým, že ostatné ustanovenia zmluvy sa nemenia. Podpísali obidve zmluvné strany a priložila som k pôvodnej zmluve.
    Tak toto fakt nebolo treba, konatel je ten, kto zastupuje spolocnost navonok. To znamena, ze prava a povinnosti zo zmluvy ma spolocnost a ked bol konatel v case podpisovania konatelom, nie je nutne to riesit dodatkami.

    Zmena spoločníka a zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.