Zavrieť

Porady

pokuta na dani zo zavislej cinnosti

poproism o radu, prislo mi rozhodnutie DU o vrateni danoveho preplatku na dani z prijmu FO, v ktorom mi DU pozadovany preplatok znizil, "z dovodu ze preplatok vo vyske 66,38 Eur bol pouzity podla § 63 ods. 6 na nedoplatok na dani z prijmov FO zo zavislej cinnosti. Spravca dane preveril stav uctov danoveho subjektu k dnesnemu dnu a zistil, ze pokuta na dani zo zavislej cinnosti nebola uhradena v lehote splatnosti t.j. 18.11.2010 a preto rozhodol tak, ako je uvedene vo vyroku tohto rozhodnutia."
Odhliadnuc od toho, ze o ziadnej pokute nic neviem, pretoze mi nic v tom zmysle nebolo v novembri ani inokedy dorucene, neviem si dost dobre predstavit, za co by som mohla mat takuto pokutu na dani z prijmu zo zavislej cinnosti vobec udelenu. Posledne tri roky som bola zamestnana v trvalom PP, nemala som ziadne ine prijmy okrem mzdy a vsetky veci ohladom suviacej dane z prijmu mi riesil zamestnavatel (vratane rocneho zuctovania), t.j. ak nieco nebolo v poriadku, zrejme niekde pochybil on, nie ja.
Samozrejme sa pojdem spytat priamo na DU o co ide, len by som chcela mat predtym aspon pribliznu predstavu, za co mi moze byt takato pokuta udelena? Dakujem :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    vsetko za mna robil zamestnavatel, ja som len podpisovala ziadost, aby vykonal RZD on.

    ata111 je offline (nepripojený) ata111

    ata111
    Muselo to byť niečo iné, choď na DÚ a opýtaj sa. Ak je to tak, ako hovoríš, zamestnávateľ Ti aj vysporiadal daň a DÚ by s tým nemal mať nič spoločné.

    pokuta na dani zo zavislej cinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.