Zavrieť

Porady

Prosba o radu ako sa najrychlesie zbavit funkcie konatela.

Vie my dakto poradit ako sa zbavim funkcie konatela ked nie som spolocnik a majitel je len jeden .

Dakujem za vsetky prispevky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    najrýchlejšie dohodou so spoločníkom, lebo konateľa odvoláva VZ a jediný spoločník vykonáva pôsobnosť VZ.
    Čiže skoncipuj zápisnicu z VZ, kde bude uznesenie o odvolaní teba ako konateľa a skús mu to dať podpísať.
    Resp. ani nie zápisnicu ale ROZHODNUTIE spoločníka v pôsobnosti VZ.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Jurajko Pumpar Kralik Pozri príspevok
    Vie my dakto poradit ako sa zbavim funkcie konatela ked nie som spolocnik a majitel je len jeden .

    Dakujem za vsetky prispevky
    Ak som dobre rozumela ide o jednosobovu sro, kde Ty si konateľ a majiteľ nie je?
    VieraPopluharova Pozri príspevok
    Ak som dobre rozumela ide o jednosobovu sro, kde Ty si konateľ a majiteľ nie je?

    Presne tak ja som len konatel a nie majitel ani spolocnik
    KEJKA Pozri príspevok
    najrýchlejšie dohodou so spoločníkom, lebo konateľa odvoláva VZ a jediný spoločník vykonáva pôsobnosť VZ.
    Čiže skoncipuj zápisnicu z VZ, kde bude uznesenie o odvolaní teba ako konateľa a skús mu to dať podpísať.
    Resp. ani nie zápisnicu ale ROZHODNUTIE spoločníka v pôsobnosti VZ.

    V danej firme nikdy ziadna valna hromada nebola len majitel a ja majitel stale tvrdi ze hlada konatela a urcite mi to nepodpise.

    Tak co robit v danej veci ked firma funguje a treba vselico vybavovat a musim a to zadarmo. Bojim sa toho aby nieco nechcel urobit poza mojim chrbtom.

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    Jurajko Pumpar Kralik Pozri príspevok
    V danej firme nikdy ziadna valna hromada nebola len majitel a ja majitel stale tvrdi ze hlada konatela a urcite mi to nepodpise.

    Tak co robit v danej veci ked firma funguje a treba vselico vybavovat a musim a to zadarmo. Bojim sa toho aby nieco nechcel urobit poza mojim chrbtom.
    A čo tak doručiť mu písomne doporučene do vlastných rúk vzdanie sa konateľa firmy, ak nezvolá valné zhromaždenie do 1 mesiaca, po uplynutí jedného mesiaca prestávaš byť právne konateľom a to i za predpokladu, že sa Ti list s doručenkou vráti neprevzatý, a po uplynutí 3 mesiacov môžeš požiadať súd, aby zosúladil právny stav s obchodným registrom, síce to dlho trvá, ale už po mesiaci od doručenia listu nemusiš vykonávať funkciu konateľa.Preukážeš sa listom kde sa vzdávaš funkcie a doručenou návratkou, alebo neprevzatým listom.

    Prosba o radu ako sa najrychlesie zbavit funkcie konatela.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.