Zavrieť

Porady

VHS kamera a PC

Kto by mi vedel poradiť. Chcem preniesť z klasickej analogovej kamery na malé kazety VHS-C obraz aj zvuk do notebooku. Zohnal som si prevodník DVD EZMaker USB Gold od spoločnosti AVerMedia, mám aj akýsi program PowerCinema a DigitalPhoto Navigator. Neviem sa pohnúť ďalej.
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Ak sa kamera dá pripojiť a pozerať cez TV ,tak sa dá pripojiť aj k PC.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ireneaos Pozri príspevok
Len problém je v tom, že ja nemám DVD rekordér, takže si to z kamery nedokážem nahrať na hardisk DVD-čka a následne napaľovať na DVD nosiče.
Viete čo? Už to neriešte. Na svete je kopec iných dôležitejších problémov. Jednoducho som sa s tým zmieril, že to nepôjde a hotovo.
Vďaka všetkým za príspevky.
Nie si náhodou z BA?
0 0
ireneaos ireneaos

ireneaos je offline (nepripojený) ireneaos

Chobot, nie nie som z BA. Som z opačného konca Bananistanu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

ireneaos Pozri príspevok
Chobot, nie nie som z BA. Som z opačného konca Bananistanu
škoda, pozrel by som ti to osobne. Teda nevieš, či ti vôbec funguje ten prevodník? Ak chceš, môžeš mi ho poslať poštou, vyskúšam to doma a pošlem ti to späť. Možno tam treba niečo inštalovať. Aspoň budeš vedieť, či vôbec to zariadenie od AverMedia je funkčné.
0 0
ireneaos ireneaos

ireneaos je offline (nepripojený) ireneaos

Vďaka chobot. Rozhodol som sa, že si kúpim nejakú digitálnu kameru. Len sa ešte neviem rozhodnúť ktorú. Nechcem nejako preplácať, ale zas nechcem ani nejaký sajrajt. Taký zdravý stred, dobrý pomer ceny a kvality.
Prevodník som už vrátil, takže analog už neriešim.
Ak chceš, tak mi poraď tu http://www.porada.sk/t168048-aku-digitalnu-kameru.html
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

prosím Vás a take ktore už su na VHS kazetách sa nedaju nejak preniest na dvd ? už nemám videorecorder a ani dvd rekorder , len prehravač dvd
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

verads Pozri príspevok
prosím Vás a take ktore už su na VHS kazetách sa nedaju nejak preniest na dvd ? už nemám videorecorder a ani dvd rekorder , len prehravač dvd
A máš aspoň videoprehrávač (VHS prehrávač)? AK ani to nie, tak ti to musí niekto spraviť. Veď na niečom musíš tie kazety prehrať, aby si dostala video do PC alebo do DVD rekordéra.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

prosím Vás a take ktore už su na VHS kazetách sa nedaju nejak preniest na dvd ? už nemám videorecorder a ani dvd rekorder , len prehravač dvd
Mám magnetofónové kazety, ale už nemám kazetový magnetofón, ani CD prehrávač - môžem ich prehrať v počítači? Vložím ich do DVD mechaniky

Ak máš VHS kazety, na prehratie potrebuješ VHS videomagnetofón, prípadne prehrávač, na uloženie DVD rekordér s HDD (alebo aj bez neho), prípadne PC, pár káblov.

Bez toho si postav kazety na výšku za sebou ako dominové kocky a brnkni do prvej kazety - aspoň budú padať.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Hm, za tu poslednu radu dakujem ... Ale fakt , no našiel by sa aj videorekorder aj DVD recordér, aby som pravdu povedala uz neviem navod na videorecorder , ale nejak skusim .... vdaka
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

verads Pozri príspevok
Hm, za tu poslednu radu dakujem ... Ale fakt , no našiel by sa aj videorekorder aj DVD recordér, aby som pravdu povedala uz neviem navod na videorecorder , ale nejak skusim .... vdaka
Čo tam potrebuješ návod? Veď to má 5 a pol tlačidiel, play, stop, pause, FF, RW a eject. Zasunieš kazetu a dáš play. ..
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

....a na DVD rekordéri dáš REC. Kábliky z videomagnetofónu pichneš do dierok OUT (VON) a na DVD rekordéri pichneš do IN (DNU).
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

Chobot Pozri príspevok
Čo tam potrebuješ návod? Veď to má 5 a pol tlačidiel, play, stop, pause, FF, RW a eject. Zasunieš kazetu a dáš play. ..
No ved hej, ale ved treba nájst aj stanicu kde to beží, a najmä na tychto moderných tv... no asi sa budem musiet posnažit , Dakujem
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Pokiaľ máš prepojený DVD rekordér s televízorom cez SCART, nie je potrebné "hľadať" stanicu, pretože si to väčšinou samo zapne (len ako zdroj v TV uviesť pre vstup SCART DVD). Potom jednoducho prepojíš výstup VHS videomagnetofónu (označené dierky farebne a OUT pomocou kábla (s troma konektormi - červený, žltý a biely) so vstupom DVD rekordéra označené IN. Prepájaš farbu na farbu. Potom stačí zapnúť oba prístroje (niekedy sa zapne aj telka), na DVD stlačiť REC (nahrávanie), nato na VHS stlačiť PLAY (prehrávanie) a je to. Prehrávanú kazetu sleduješ na telke cez prepojený DVD, ktorý zároveň nahráva obsah kazety. Pokiaľ by to bol DVD rekordér bez HDD (harddisku), musíš vložiť čistú "placku" na nahrávanie a nahrá sa ti to na tú placku ako Video-DVD. Len po skončení nezabudnúť tú "placku" uzavrieť, aby to potom prehralo v akomkoľvek DVD-čku. Ak je k dispozícii DVD s HDD, zvoliť nahrávanie na HDD, kde sa to môže ešte upravovať (robiť strihy a pod.) a zároveň sa z HDD dá prehrávať a aj napaľovať na čisté "placky" X-krát (pokiaľ sa to z HDD nevymaže).

Takto som si "uložil" rodinné VHS kazety na DVD-čka. Kvalita zodpovedá kvalite nahrávky na VHS. Lepšia nebude, ale nebude ani horšia.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať