Zavrieť

Porady

Odhlásenie auta

Prosím Vás o radu - čo by bolo najvýhodnejšie. Potrebujem odhlásiť auto na polských značkách. Auto je v zlom stave. Chcem ho dať do zlomu, ale čo ďalej.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ivetauct Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu - čo by bolo najvýhodnejšie. Potrebujem odhlásiť auto na polských značkách. Auto je v zlom stave. Chcem ho dať do zlomu, ale čo ďalej.
    A kto je majiteľom auta?

    Ivetauct je offline (nepripojený) Ivetauct

    Ivetauct
    Majiteľom je môj druh - Poliak. Bývame na Slovensku. Podľa ročníka auta a podľa poľských internetových inzercii auto môže mať hodnotu minimálne 500,- eur. Na Slovensku som sa ani nepozerala za koľko by sa dalo predať, lebo na poľských značkách by ho asi nikto nekúpil. A hľadáť kupca v Poľsku keď tam nebývame.....??

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ivetauct Pozri príspevok
    Majiteľom je môj druh - Poliak. Bývame na Slovensku. Podľa ročníka auta a podľa poľských internetových inzercii auto môže mať hodnotu minimálne 500,- eur. Na Slovensku som sa ani nepozerala za koľko by sa dalo predať, lebo na poľských značkách by ho asi nikto nekúpil. A hľadáť kupca v Poľsku keď tam nebývame.....??
    Ak by ho chcel riadne legálne odhlásiť, tak by musel ísť do Poľska a tam ho odhlásiť. Tu sa nedá vyradiť z evidencie auto evidované v zahraničí, len také, čo je evidované na Slovensku. Pokiaľ viem, v Poľsku majú oveľa benevolentnejšiu legislatívu v oblasti evidencie áut, takže je dosť možné, že ho ani odhlasovať netreba.

    A nemaj obavy, že by ho nikto nekúpil bez značiek. Daj inzerát a uvidíš, koľkí sa ti ozvú (samozrejme, ak dáš rozumnú cenu). Keď nič iné, aspoň na súčiastky to niektorí "obchodníci" kúpia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.